Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az amerikai bevándorlási...

Az amerikai bevándorlási törvények minden ország lakóira ugyanúgy vonatkoznak?

Figyelt kérdés
Mert ugye mi, magyarok csak 3 hónapig lehetünk ott, ha tovább akarunk, akkor kell vízum, stb. De pl egy angol, francia, kanadai, etc. állampolgárra is ezek a szabályok érvényesek, vagy ez nemzetenként eltérhet?
2011. márc. 20. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb országnak ugyanaz a törvények vonatkoznak.Az angoloknak kell vízum.

Mi szerencsések vagyunk ezen a téren is.

Tudtad,hogy Angliában is pontrendszer van? De mi uniós ország tagjaként ebben is szerencsések vagyunk..

2011. márc. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem szelektálnak, hogy "hú, ezek fasza angolok, ezek jöhetnek, ezek meg suttyó kelet-európaiak, maradjanak otthon"? Elég szélsőséges demonstrálás, de érted/értitek.
2011. márc. 20. 23:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs semmi szelektálás..Ugyanazok a szabályok vonatkoznak az angolokra,ausztrálokra is,ha nem nehezebb..

Van egy kedves barátom aki Ausztrál állampolgár.Tavaly ki akart jönni Angliába hogy itt dolgozzon ,éljen.Nem engedték be a pont rendszer miatt..én mint kelet-európai meg itt vagyok minden gond nélkül..

2011. márc. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez tök érdekes, nem is tudtam, köszönöm a válaszodat:) jó éjt!
2011. márc. 21. 00:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Dehogy nincs szelektálás.

[link]

2011. márc. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igaza van előzőnek: van szelektálás, de most már Magyarország is a leginkább kiváltásgos országok közé tartozik.

Ami változott utobbi időben, az annyi, hogy kb. amikor kiterjesztették a wisa waivert (vizummentesség) ránk, egyuttal bevezették az ESTA-rendszert, először ingyenesen, majd fizetősen. Tehát, a régebben vizummentes országoknak végeredményben rosszabb lett


Elsőnek: nem tudom, honnan veszed, hogy angoloknak vizum kell USA-ba

2011. márc. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

első vagyok..

Onnan veszem,hogy Angliában élek,és egy jó angol barátomnak vízum kellett az USA-ba

Egyébként érdemes nézni a

Határsértők (ez Angliai bevándorlásról szól)

Ausztrália határai

Amerika határai című dokumentum sorozatot..Meglepődnél,hogy mi mindent tud meg az ember..

2011. márc. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor kell csak vízum pl. egy angolnak, ha valamilyen oknál fogva nem kapta meg az ESTA engedélyt. Aki nem kapja meg, az vagy azért mert már volt kiutasítva, vagy túltartózkodott vagy ilyesmi. Egyébként hivatalos adatok szerint az ESTA-t igénylők közül 98% megkapja.
2011. márc. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!