Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Melyik a szebb város, Prága,...

Melyik a szebb város, Prága, vagy Budapest?

Figyelt kérdés
Indokot is szeretnék,hogy miért gondolod így?
2011. márc. 22. 17:40
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Erre csak az tud jól válaszolni, aki mindkét várost ugyanolyan mértékben ismeri vagy éppen nem ismeri.


Budapestet jól ismerem hisz milliószor jártam benne. Tele van sok szép épülettel és látnivalóval, melyeket minden nap képes vagyok megbámulni. Viszont jól ismerem a csúnya és szemetesebb részeit is. Sok-sok kellemes/kellemetlen emlék fűz ide.


Prágában egyszer turistáskodtam. Azaz csak a látnivalók után mentünk, melyek gyönyörűek. Nem láttam ez idő alatt koszos és ijesztő utcákat és külső kerületeket sem. Tehát csak a szépet. És nagyon jól éreztem ott magam.


Ezek alapján mondhatnám Prágát, de nevetséges lenne ezt kijelenteni ahhoz képest, hogy Budapestet mennyire ismerem.


Külföldiektől kellene érdeklődnöd. :-)

2011. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Nem várhatod el tőlünk, hogy Bpet lehúzzuk Prágával szemben...Még ha biztos is lennék benne, hogy szebb Prága, akkore sem ismerném be...de mint az első válaszoló, én is csak 1x jártam Prágában, nem ismerem annyira, mint Bpet...és azt sem mondanám, hogy teljesen ismerem...csak nemrég költöztem ide...
2011. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Én mindkét várost nagyon ismerem és nekem egyértelmű, hogy Budapest.

Prága is szép, de meg lehet unni, negyedik alkalommal már tiszta unalom, ráadásul Pesthez képest jóval kisebb.

A belváros szűk utcáihoz képest Budapest tágas és folyamatosan megújuló belvárosi közterei sokkal jobbak, mint PHA

a külvárosok pedig sokkal változatosabbak Pesten mint Prágában.



Amúgy Csehország, mint ország összességében ezerszer jobb, fejlettebb, élhetőbb mint Magyarország..a csehek sokkal jobban élnek és ezerszer kulturáltabbak mint a magyarok, a vidék milliószor jobb, mint a magyar vidék, de Prága nem egy nagy eresztés

2011. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Bp.-nél sztem kevés szebb van európai viszonylatban... nagyon ezoterikus város, mindenki szó szerint a semmiből él meg benne.
2011. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Budapest!

Változatosabb, hangulatosabb, nagyobb, élettel telibb, bájosabb.

2012. ápr. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szerintem Prága, igaz ott csak 1x voltam ott, Budapesten sokszor, de nekem Prága jobban bejön és SZERINTEM élethűbb is, meg forgalmas, túlságosan, meg hát több látni való van, legalább is szerintem.
2016. jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!