Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Repülőgépre kézipoggyászban...

Repülőgépre kézipoggyászban lehet-e felvinni ételt, ha igen, milyet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 18:08
1 2
 1/11 anonim válasza:
69%
Nem, ott fogsz kapni, de mást nem lehet külön én is tiszta ideg voltam, hogy elkobozták a szendvicsem, a másik meg röhögve vitte föl a gulyáskrémet :(
2011. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
85%
Én eddig mindig vittem szendvicset, vagy vmi gyümölcsöt magammal és egyszer nem vették el. ingázom sokat, igaz fapadossal mindig
2011. ápr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
85%
lehet hát,én vittem kekszet,szenyát,cukrot stb,semmit se vettek el
2011. ápr. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
86%
Hát énis mikor repültem vittem szendvicseket, kekszet, ezt-azt. Amit nem lehet kézipoggyászba vinni és ott kell venni az a ital. Én ásványvízet vettem mivel minden eléggé drága a reptéren. Vicces történet hogy anyukám egyszer csomagolt tesómnak 2 rúd szalámit alufóliába. Hát jöttek is a biztonságiak, azt hitték biztos hogy valami bomba vagy csempész. :) Szóval ilyenekkel vigyázni kell. Ja és a böröndünkbe volt 2 üveg pezsgő habszivacsba tekerve, plussz ruhák közé. Arra semmit se szólnak, de bebugyolálni érdemes mert olcsóbb járatokon dobálják a böröndöket.
2011. ápr. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
85%
Szia! Ez azért sok mindentől függ. Pl. hova mész és melyik társasággal, stb... (Arabok pl a sült oldalast annyira nem fogják díjazni, de csak a saját országukba történő beléptetés után / közben szólhat érte. Persze a légiutaskísérők sem néznek csúnyán, ha vodkázol Dubai-ig, de ott már nem nagyon fogsz.) Gondolom, turistán leszel. Én is ott szoktam utazni. A becsekkolós bőröndödben gyakorlatilag bármi lehet. Átvilágítják és, ha valami gyanús, akkor hívnak a biztonságiak. (Még sosem gyanusították meg az unikumomat...) Becsomagolni a törékenyt tényleg érdemes, mert minden reptéren, minden társaságnál dobálják magasról, egymásra... Vannak országok (pl.: USA, újabban Kína újra), ahová elméletileg nem vihetsz semilyen élelmiszert (kivéve a meghatározott /1-2 üveg/ szeszesitalt.), de a kézipoggyászban akkor is felengedik a szendvicset, gyümölcsöt, kolbászt, csokit. Kicsit furcsállanám, ha ki akarnák dobatni velem, hisz nincs a tiltólistán. (A célállomáson az emigráció után persze már megtehetik.) Továbbá mindent felvihetsz, amit a reptéren veszel a duty freeben. Arról számlád lesz és külön kis zacskód. Érdemes még figyelni a cigarettára, szivarra, mert az is a célország által meghatározott mennyiségben vihető be. Én sokat utazom és minden esetben sok kajával, piával kevés ruhával függetlenül attól, hova megyek. Eddig nem volt gondom. - Amúgy nem vagy köteles kidobni, meg is eheted, ihatod a helyszinen... Gondolom, a kaját be szeretnéd vinni az adott országba, hisz a gépen kapsz enni. Ezért írtam kicsit erről a részéről is. Üdv.
2011. ápr. 20. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
74%
Tőlem se vették el még sose a kaját. Hoztunk haza kézipoggyászban kekszet, ecetes chipset, kifelé néha volt nálunk szendvics, csoki, sose problémáztak vele se fapadosnál, se Malévnál. Az innivalót az ellenőrzésnél elveszik, az tény.
2011. ápr. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
77%

Ételt fel lehet vinni - hacsak az adott légitársaság másképp nem rendelkezik, de én ilyennel még nem találkoztam -, viszont a csomagolásra érdemes odafigyelni: a konzervektől például általában meg kell válni. A biztonság az első, így minden "veszélyes" dolgot elkoboznak...

Az itallal kapcsolatban: üres üveggel (műanyag) be lehet csekkolni, és odabent egy mosdóban általában egészen iható vízzel fel lehet tölteni... :)

2011. ápr. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
74%
A legtöbb járaton valóban szolgálnak fel valamilyen szendvicset vagy nasit, és megkínálnak pár deci itallal is, hosszabb távoknál pedig komolyabb kaja is lehet. Véleményem szerint, ez minimálisan elég a szükségletek kielégítésére, így inkább csomagolok is. :)
2011. ápr. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Djo válasza:
74%
A Malévnál (igaz ott kapsz a gépen kaját) és a Wizzernél tuti lehet. Én ezeken elég gyakran utazom. Volt már, hogy sült húst, majoonézes krumplisalátát vittem fel kézipoggyászba, süteményt stb. Sminkcuccot is lehet, alapozó, körömlakk stb, italt viszont nem. Visszefele jövet Brüsszelből, viszont akartam hozni haza sajtot (originált)nem volt bontva, azt elvették, és volt nálam egy üveg nutella is azt is elvették.
2011. ápr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Tudtommal ételt fel lehet vinni, bár valószínűleg csak idő kérdése, hogy a dutyfree-lobbi mikor harcolja ki, hogy az is terrorveszélyesnek minősüljön.
2011. ápr. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!