Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Túrákon hogyan szokás megoldan...

Túrákon hogyan szokás megoldani a WC-t és a kézmosást?

Figyelt kérdés

Jó, a WC-t még nálunk megértem, de mi a helyzet például a magas hegységekben vagy a pólusokon?

A kézmosáshoz kaphatóak azok a kézfertőtlenítő gélek. De megbízhatóak? S mi van ha elfogynak pl egy 3 hetes túra folyamán és nem lehet pótólni? Vannak más alternatívák is? Vagy tényleg létezik, hogy netán valaki kak.is/pis.s kézzel elvan akár hetekig?

És a fenék törlést hogyan oldják meg ha nincsen WC-papír?

Sajnálom ha butaságot kérdezek. Viszont ezekre nem igazán találtam választ a neten.


2011. máj. 1. 12:24
 1/4 anonim válasza:
100%

A magas hegyekbe vannak problémák. Mivel pl a Himalája és tövének környéke környezetvédelmi terület, ezért akar nagyon borsos büntetést lehet kapni egy odacsinálásért(>50E). Ugy tudom az első bázisállomásig mobil wc-ket visznek. A felett csak zacskókba végzik a dolguk, ahonnan a serpák leviszik.

Hogy elfogynának a szerek? Egy ilyen túrát pontosan beszerveznek, no meg víz mindig van, mert szerintem ha elfogy a vized az utolsó ami zavarni fog hogy milyen a kezed.

2011. máj. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahol van hó, ott meg lehet oldani a kézmosást és fenéktörlést.

De valóban: ezek a túrák nagyon jól meg vannak szervezve. Nem nagyon van olyan, hogy bármi elfogyna.

2011. máj. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
WC-zés egyszerű. Elmész kidőlt fa mögé, leguggolsz, hatalmas dzsunga szart otthagysz őzikéknek, nyuszikáknak. Ahol pedig van hó, ott van víz is, úgyhogy ez se nagy gond.
2011. máj. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mi van az olyan utakkal, ahol csak egy-két ember van? Segítők nélkül. Elég sok az olyan hely ahol nincsen pótlásra lehetőség.

Wc-papírt vagy esetleg mást szoktak használni?

S ha már itt tartunk mit használnak az emberek kevésbé technológizált társadalmakban? Mi mit használtunk 300-500 évvel ez elött esetleg korábban?

2011. máj. 1. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!