Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki dolgozott kint külföldön,...

Aki dolgozott kint külföldön, mint au-pair, hogy élte meg? Milyen volt? Megérte? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nyugodtan írjatok "kisregényeket" is, kíváncsi vagyok mindenre. :D
2009. márc. 12. 13:21
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%

Én imádtam, bár tény, hogy óriási szerencsém volt. Szuper családot fogtam ki, rengeteg szabadidő, kedves szomszédok, rokonok. Olyannyira, hogy a srácok (akikre vigyáztam) unokatesója, és egyben szomszéd is, ma már a párom :)

Mire vagy kíváncsi? szívesen mesélek...

2009. márc. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Hogy megérte-e?

Levelezőre járok, bőven tudtam tanulni, hazajárni suliba. A diplomához ugye kellett a nyelvvizsga, ami 100%-os lett. Pénzügyek: otthon suli mellett soha nem találtam volna olyan állást, ami mellett nyelvtanfolyamra járhatok, suliba (2 fősuli) elengednek, és emellett 300 eurót kaptam, ami a szüleim fizetését nem kevés... + szállás, ellátás, szórakozás, gondtalan 1 év ...

Ez a döntésem az, amit biztosan sosem bánok meg...

2009. márc. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
ja, a 300 euró mellett fizették a nyelvtanfolyamokat is...
2009. márc. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

En jelenleg is au pair vagyok. Tavaly vegeztem a gimiben, es bar eredmenyeim alapjan felvettek volna a megjelolt szakomra, en rajottem, hogy rosszul valasztottam, es nem akartam elvesztegetni az allamilag fizetett feleveimet, raadasul hajtott a nyelvtanulas, a vilaglatas utani vagy, ugyhogy eldontottem, 1 evet kihagyok, au pair leszek, es majd a kovetkezo felveteli idoszakban jelentkezek megint, immar a megfelelo helyekre.


A valasztott nyelv a francia lett, amit elotte egyaltalan nem tanultam, igy sajnos nem kapkodtak utanam a francia csaladok, hiszen kinek kell olyan au pair, aki nem tud beszelni a gyerekekkel?


Ugy dontottem, Luxemburgban probalok szerencset, mert ott a francia mellett a nemet is hivatalos nyelv, en meg azt jol beszelem, hatha oda konnyebb lesz kijutni. Igy is lett, talaltam egy csaladot Luxemburgban, eredendoen belgak, 2 kislany (3 es 5 evesek), francia az anyanyelvuk, de mivel Luxemburgban az oktatas nyelve a nemet, igy olyan au pair kellett nekik, aki beszel nemetul (a szulok kozul csak az apa beszelt nemetul, az anyuka semmilyen nyelven nem tudott a francian kivul). Felvettem veluk a kapcsolatot, nagyon szimpatikusak voltunk egymasnak, kiderult, hogy volt mar egy magyar au pairjuk, meg is adtak az elerhetoseget, hogy faggassam ki, mielott dontok. Persze a lany nagyon fenyezte oket, igy ugy dontottem, igent mondok, hisz jol felszerelt sajat szobat igertek, szabad delelottoket es hetveget (tehat csak hetkoznap delutan kellett volna dolgoznom), valamint felajanlottak, hogy fizetik a nyelvtanfolyamomat, hogy franciaul tanulhassak.


Ertheto, hogy nagyon vigan indultam neki az utnak, tervekkel, amiket az 1 ev alatt meg kell valositanom. Mikor megerkeztem, az apuka jott ertem, a repuloterrol kb. masfel ora volt az ut hazaig, ez szinte siri csondben telt el, mert hozzam sem szolt, en meg alig eltem (izgultam + rosszul voltam a repules utan, elotte sosem repultem meg), ugyhogy nem eroltettem a dolgot, faradt is voltam.


Mikor megerkeztunk haza, eppen a nagyobbik lany szulinapja volt, rokonokkal volt tomve a haz, akik kozul senki nem beszelt a francian kivul mas nyelvet, igy erthetonek tunt, hogy le se szarnak, a gyerekek feltek tolem, ezt is megertettem. Par napig meg ott volt az elozo au pair, egy nemet lany, vele joban lettem, igy sikerult atveszelnem az elso orakat. Este elvittek a Pizza Hutba vacsorazni (ekkor meg a hazat sem mutattak meg, a szobamat sem lattam), ott sem szoltak hozzam, inkabb kibeszeltek franciaul (mivel olaszul jol beszelek, szinte mindent ertettem - hasonlo a ket nyelv).


Mikor hazamentunk a hazba, korbevittek gyorsan (3 szintes haz), majd utoljara bevittek az en "jol felszerelt" szobamba. Miert az idezojel? Mert a szobamban meg ablak sem volt...az agyon es egy iroasztalon kivul semmi nem volt benne, mas kerdes, hogy el sem fert volna.


Nagyon csalodott voltam. Es a java csak ekkor jott. A gyerekek szornyen neveletlenek voltak, ami nem csoda, hisz a sajat anyjuk nyugnek tekintette oket, soha nem volt hajlando megfurdetni oket, ha hetvege volt, es en nem dolgoztam, akkor az apuka csinalta. Az anyuka nem dolgozott, de sosem volt otthon, MINDEN NAP vasarolni jart, es minden este ajandekokkal tert haza - o igy szerette a gyerekeit. Az apa meg gurizett reggeltol estig, s igy en is.


Hiaba igertek meg, hogy a delelottjeim es a hetvegeim szabadok, mindig gondoskodtak rola, hogy ha mar nem volt mit csinalnom, akkor csinaltak nekem munkat.


Augusztusban elvittek magukkal a csaladi nyaralasra Franciaorszagba, a tengerparttol 100 meterre volt a szallas, de en a 2 het alatt 2szer ha a tenger kozelebe jutottam, es az is csak keso este volt, mikor kiszoktem. Meg a nyaralason is leraztak a gyerekeiket, es velem kellett lenniuk egesz nap egy kis apartmanba zarva (nem mehettunk ki), mig ok setalgattak meg hajokirandulasokon vettek reszt. Nem magamat sajnaltam, a gyerekeket.


Egyre rosszabb lett a helyzet. Az internetet nem hasznalhattam, mikor akartam, akkor hirtelen elromlott a vonal, bezzeg a szuloknek tokeletesen mukodott.


Szeptember kozepen elhataroztam, hogy megmondom a csaladnak, hogy ez igy nem koser. Igy is tettem. Persze egybol nyalni kezdtek a seggemet, hogy jaj, ok azt hittek, en szivesen aldozom fel a hetvegeimet, meg hogy turelemmel kell lennem a gyerekek fele, hisz meg nem ismernek (ekkor 2,5 honapja voltam ott). Kotottem az ebet a karohoz, hogy en marpedig innen elmegyek. Mondtak, hogy ok, kezdjek el uj csaladot keresni, ok uj au pairt, es majd egyeztetunk, hogy mikor valnak el utjaink.


En mar masnap elkezdtem volna csaladot keresni, de a netet levedtek jelszoval..veletlenul pont ekkor...nem erdekelt, titokban netkavezoba mentem, s onnan keresgeltem..sikerrel. Egy brusszeli magyar csalad erdeklodott irantam, fel is vettuk a kapcsolatot telefonon. Megegyeztunk egy ido utan, hogy akkor koltozom. Mondtam, hogy akarmilyen is a jelenlegi csalad, cserbenhagyni nem akarom oket, igy megvarom, mig talalnak helyettem valakit. Kozben kiderult: nem is keresgelnek. Tudtak, hogy varok.


Ugyhogy minden nap tettem nekik egy kis utalast arra, hogy keresgeljenek, mert nekem mar van hova mennem, es az uj csalad csak arra var, hogy itt felszabaduljak. Mondtak, hogy igen, igyekeznek.


Aztan egy napon beallitott egy brusszeli nagyneni, a szulok szerint csak latogatoba, de mivel ez a nagyneni tanar volt anno (mar nyugdijas), mutassam mar meg neki a lanyok sulijat, ovijat, hogy lassa, milyen. Ok, megtettem.


Es este hazajottek a szulok, mondtak, beszelni akarnak velem. Mondom ok. Kozoltek, hogy a nagyneni igazabol azert jott, hogy par hetig vigyazzon a gyerekekre, ugyhogy ram mar nincs szukseg, mehetek, biztos var az uj csalad.


Mondom megis mikor menjek? Meg ma este? Erre a pasi az orajara nez, es kozolte, hogy ha fel ora alatt osszecsomagolok, akkor elerem az 1 ora mulva indulo utolso vonatot Brusszelbe. Ha nem, akkor menjek masnap.


Egyszoval konkretan kirugtak, mikor mar nem volt ram szukseg.


En meg megfogadtam a tanacsot, jottem, ahogy tudtam, es mar fel eve boldogitom az uj csaladot itt Brusszelben, akiket imadok, es ok is engem. Nagyon jo viszony alakult ki koztunk, sokkal jobb nekem itt, mint "odaat" volt.


Szoval a tortenetem vegul happy enddel zarul, es arra mindenkepp jo, hogy bemutassa az erem ket oldalat...mindenkepp ajanlom mindenkinek az au pairkedest, csak nagyon oda kell figyelni a csaladvalasztasnal, illetve mikor mar ott vagyunk, akkor is merjunk lepni, ha valami nem tetszik, nem ugy van, ahogy azt elore megbeszeltuk.


Nos, ez tenyleg kisregeny lett, de szivesen valaszolok, ha valami kerdes meg felmerul. :)

2009. márc. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, nagyon ugyes voltal, hogy valtottal!!! Mar korabban ott kellett volna hagynod az 1. csaladot, de tudom, nem konnyu. Ugyes voltal!


Amikor megtalaltad az uj csaladodat, azonnal menned kellett volna hozzajuk, kepzeld, ha ok kozben valakit felvettek volna mar, mikozben te meg a regi csaladnal arra varsz, hogy megtalaljak az uj au-pairt maguknak.

En is voltam mar tobb csaladnal au-pair, es en is csak azt tudom tanacsolni, ha nem koser a dolog, ha ugy erzed kihasznalnak, akkor azonnal lepni kell!!!

2009. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Az au-pairesektől kérdezem: én is szeretnék ilyesmit csinálni, de nem tudom hogy kezdjek hozzá, ügynökséget keressek, vagy magánúton, kell e valamilyen papír hozzá hogy kimehessek (pl egészségühyis papír vagy valamilyen munkavállalói) egyáltalán hol induljak el? És mi van ha egy olyan családhoz kerülök akik éjszaka feldarabolnak? Végülis a neten mindenki annyit hazudhat amennyit nem széggyel...
2009. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

utolsó hsz-re:

[link]

itt nem kell fizetned reg.díjat, a regisztrált családok fizetnek, ha látni akarják az elérhetőségeidet.

Én rajtuk keresztül mentem ki.

2009. márc. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
17:20-as a neten rengeteg ugynokseg hirdet, keresnek au-pair lanyokat, fiukat. Regisztralj be minel tobbre is, es a lenyeg soha nem szabad fizetned!!! Fizetni mindig a csalad fizet az ugynoksegnek. Ha beirod a google-ba au-pair sok lehetoseg kozul valaszthatsz!:))
2009. márc. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ.

Igazából engem minden érdekel, és mivel a családomnak rengeteg adóssága van, ezért főként az érdekelne, hogy ti mennyi zsebpénzt kaptok, kaptatok és mi az, amit magatoknak kellett megvenni?

Mennyi időnként jártatok haza?

Mit lehetne és mikor az au-pairkodás mellett dolgozni, hogy többet keressek?

Előre is köszi.

2009. márc. 12. 23:05
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


En a luxemburgi csaladnal heti 100 eurot kaptam, most pedig havi 450 eurot.


En neha kutyat setaltatok, vagy bebiszittelek mas csaladoknal szabadidomben, igy kapok egy kis mellekest. Sok helyre mehetsz takaritani is.

2009. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!