Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ferihegyre ki lehet menni...

Ferihegyre ki lehet menni csak úgy megnézni a repülőket hogyan szállnak fel és le?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak szeretném élőben megmutatni a repcsiket. Van kimondottan olyan kiépített rész a reptéren, ahol a "bámészkodók" nézelődhetnek?
2009. márc. 19. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Igen, van.
2009. márc. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bővebb infót kaphatok? :)
2009. márc. 19. 14:43
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

A Ferihegy 2/b-rol konkretan tudom, hogy van. Kilatoterasz a neve. Fizetni kell par 100 Ft-ot es mindig nagyon fuj a szel. De jol lehet latni mindent.

A Ferihegy 1-et nem ismerem, ott nem voltam soha.

2009. márc. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Persze van egy erkély, ahonnan remekül lehet látni az egészet. Ez a rész fizetős, ha jól rémlik 500 forint, hogy kimehess. De mondjuk ha beülsz valamelyik reptéri kávézóba, onnan is lehet látni, ez e megoldás drágább, ha csak egy kávét vennél is, bár szerintem egy értelmesebb vendéglátóhely nem csinál ebből problémát. Az erkély az igazi élmény, mert akkor nem választ el titeket "semmi" a repülőtől, jó hangos, meg minden.
2009. márc. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem olyan régen voltam kint én is nézni a repülőket...Van egy kis erkély rész az emeleten, ahol a kávézók is vannak. Én teljesen ingyen mentem ki oda, fizetős részről nem tudok..De szerintem onnan is tökéletesen lehet látni mindent.


Öltözzetek jól fel és jó szórakozást!


-Tündérlány(17)-

2009. márc. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Az erkélyes kilátó (Ferihegy 2) pénzbe kerül. 300-500 között mozog az ára, pontosan én sem tudom. Amennyiben valamelyik szeretted utazása céljából mennél ki, előtte érdeklődj az információnál (ne csak a pontos időről), de a gép felségjelzéséről (MALÉV, SwissAir stb) és járatszámáról (ami általában a gép hátsó függőleges vezérsíkján és elején található). Így az erkélyről könnyebben megy az azonosítás.
2009. márc. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az összes terminálon van ilyen kilátóterasz. Ha pesti lennék valószínű néha én is elmennék bámészkodni, imádom a fel- és leszálló repcsiket. Voltam már egyébként mindegyik terminál teraszán.
2009. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2009. márc. 19. 20:40
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Ferihegy 1-en voltam nyáron. Onnan indult a gépem, de a check-olás még nem kezdődött meg, így volt időm bámészkodni. Felmentem a lépcsőn és a kutya sem kért egy fillért se. Fél óra alatt 3 gépet láttam leszállni, és egyet fel. Az embereket is látni, ki-be szállni, hatalmas élmény lehet szerintem egy gyereknek belesni a reptéri életbe! :)


Ha ennyivel nem elégedne meg, akkor Kecskeméten két évente megrendezik a haditechnikai és nem tudom milyen repülőnapot. Itt vadászgépek röpködnek minden féle mutatványokkal, illetve nemzetközi az egész, tehát csomó országból érkeznek kötelékek. Ahányszor én voltam mindig Bocskor és Boros vezette, így jól elhülyéskedtünk. Ez is óriási élmény szerintem. Ha kicsit unja az ember a gépeket, akkor vannak a gyerekeknek különböző játékos programok, fel lehet ezeket fedezni, kipróbálni különböző katonai cuccokat, bunkikba bemászni, stb. Én 18 vagyok, eddig tán két olyan rep.nap volt, amire nem tudtam elmenni, de annak ellenére hogy lány vagyok, nagyon szoktam élvezni. Lehet látni régi repcsiket, a fel és leszállást, és leszállás után ki is állítanak párat. Bele lehet mászni, körbe lehet nézni a pilóta fülkében, stb. Ide is hívnak általában utasszállítót. Ami hátrány, hogy baromi nagy placc, és nem nagyon van viszonyítási alap, főleg nem egy gyereknek, így nem nagyob szabad elengedni a kezüket, de a szervezők nagyon a szívükön viselik a családok sorsát is, így többször is felhívják a figyelmet arra, hogy a csuklópántra írják rá a szülők a telefonszámukat, így ha véletlen egyedül bóklászó gyerekbe botlanak, akkor tudják kit kell hívni, de bemondón is kerestetik az eltűnt gyerkőcöket, volt hogy egy nő kerestette a férjét :D

2009. márc. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Kaját vigyél, meg innivalót is a gyereknek, mert ha ott megéhezik,nagyon drága minden.700 körül van egy fél literes üdítő.
2009. márc. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!