Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen kész kaját lehet...

Milyen kész kaját lehet átvinni a magyar határon, hogy ne tudjanak belekötni?

Figyelt kérdés

úgy tudom tejtermékeket nemszabad,de jó lenne pontosabban tudni,nehogy beégjek...ja amúgy rokonaimhoz utazom szlovákából,szeretnék vinni valamit az itthoni konyhából :)

előre is köszi


2009. márc. 29. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Mivel mindkét ország eu tag és a kettő közti határ nem schengeni határ, így nincs semmiféle határellenőrzés. Azt hozol amit akarsz.
2009. márc. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Az elsö választ nem igaz. Határ nincs de az országok között tilos rengeteg dolgot szállítani. Ez az egészségügyi elöírások miatt van és nem a vám miatt.


Pl tilos húst, toját, olyan ételeket amiket otthon készítenek, aminek nincs rajta a származása és lejárati ideje. Tilos élöállatot papirok nélkül stb...


Ez az elöírás, és ha megállítanak és ezeket elvennék akkor jogosan történne. A kérdés megállítanak-e? Még nem hallottam olyanrol hogy valakitöl elvették volna ilyen kajákat.(kivéve horvát határ de ott ugye azért hogy a magyarok ott vegyék meg és ne a késsz kaját vigyék oda).


Egyébként könnyen megálíthatnak bárhol, de nem hiszem hogy ebbe bele kötnének.

2009. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%
Nyugodtan viheted, csak akkor van baj, ha eu-n kívülre mész, mert akkor tényleg nem szabad húst, tojást és tejtermékeket vinni,hozni!
2009. márc. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Második válaszoló vagyok, akkor mégegyszer elmondom hogy nem az Eu miatt vihedsz vagy nem bármit is. Amúgy a nyershús, tojás az az Eu összes országa között tilos vinni. Miért? Mert egészségügyi okai vannak. A tojás azóta tilos mióta a madárinfluenza volt.


De attol hogy tilos még nem tuti hogy bele is kötnek.

2009. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia, ok tudjak a pontos valaszt: euvonal.hu
2009. márc. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

én 14.19


"A hús- és tejtermékek tekintetében szigorú közös állategészségügyi szabványok vannak érvényben, szállításukra azonban - a híresztelésekkel ellentétben - nem vonatkoznak általános korlátozások, amennyiben egyik tagállamból utazunk egy másikba. Mindazonáltal különleges körülmények között, például az állatállományt érintő helyi járványok esetén korlátozásokat vezethetnek be a hatóságok. "


[link]

2009. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!