Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Magyarország ennyire gazdag...

Magyarország ennyire gazdag ország?

Figyelt kérdés

Régebben úgy hittem ,hogy a világ GDP átlaga alatt vagyunk.

Itt van egy lista sorrendbe állíva a leggazdagabb ,és legszegényebb országokkal. Meglepődve néztem ,hogy Magyarország sokkal közelebb van a lista tetejének ,mint aljának.

Ez tényleg így van?

[link]


2011. júl. 12. 21:05
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Sőt, még románia is közelebb van a tetejéhez Xd
2011. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát igen.. Eléggé meglepődtem.
2011. júl. 12. 21:18
 3/12 anonim válasza:
100%
Hát ez valahol elég szomorú, hogy mi már gazdag országnak számítunk.
2011. júl. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Miért kell ezen csodálkozni? Hiszen itt a gyakorin is elég sokan a jómódról írnak..

Mi magyarok többet utazunk külföldre mint mások..Sokan mennek Amerikától kezdve Thaiföldig..Sokan írják,hogy bejárónőjük van,több 10 ezres ruhákat vesznek.Drága autójuk van..Nincs olyan rossz élet Magyarországon..

2011. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen ezt én is tudom.

Magyarország nyugati csücskében lakom ,és minden évben külföldre megyünk nyaralni pedig van 3 testvérem. Az összes ismerösöm megy szinte nyaralni és normálisan megélnek és van rendes házuk és min. 1 kocsijuk. Régebben azt hittem ,hogy keleten nagyon szegények az emberek de ezek szerint mlgsem annyira. Csak azt nem értem ,hogy akkor miért mondják mindig a magyarok ,hogy "milyen csórók vaygunk" meg szinte mindenki szidja ezt az országot. Ki kéne próbálniuk milyen az alsó 100 országban az élet...

2011. júl. 12. 22:24
 6/12 A kérdező kommentje:

*mégsem

*vagyunk


Szóval nem értem ,hogy a Magyarok miért nem tudják soha értékelni ,hogy ide születtek. Lehet ,hogy csak a gyikon ilyenek az emberek?:D

2011. júl. 12. 22:25
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Háát ez azért nem minden, nem lehet következtetést levonni egy ilyen táblázatból arra vonatkozólag h hogy élnek az emberek. Amúgy én ezt középkategóriának nevezném, az természetes h megelőzzük a fejlődő országokat + balkán országait és K európát. akik panaszkodnak azok inkább a nyugatra gondolnak. sztem nagyjából ez volt a vélemény eddig is h mo is a "kelete-európa" kategória pl az amerikaiak szemében, csak egy hajszállal jobb mint románia..
2011. júl. 13. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
nem csak gyikon ilyenek :D sztem ez a panaszkodás magyar sajátság :P
2011. júl. 13. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
80%
A helyzet az, hogy nincs teljesen igazad. A tőke eloszlását úgy kell elképzelni, hogy kb 2 millióan jól élnek ebben az országban a többi 8 milliónak meg van valamilyen megélhetési problémája (a középosztályhoz egyre kevesebben tartoznak). Ha te cáfolod ezt a tényt nézz szét borsodban, vagy a déli-délkeleti országrészben mert a Nyugati megyék és Pest vonzáskörzete a legjobb ebből a szempontból. És akkor még nem beszéltem arról, hogy nem minden a látszat mert nagyon sokan élnek hitelekből, aztán elvesztik a házukat, kocsijukat de hát ez egy ilyen ország sajnos a munkának még mindig nincs olyan értéke ahogy azt elképzeljük.Ezért álmodozunk a nyugati bérekről. De ha keletebbre megyünk tényleg jobban csökkennek ezek az értékek a Thaiföldi melós pl jó ha 25 ezret megkap ami itteni mércével szörnyű lenne de ne felejtsük el, hogy az egy másik kultúra más a mindennapi életük is, máshoz szoktak. (A legjobban az zökkenti ki az embert a lelki medréből ha látja hogy körülötte vannak olyanok akik másképp élnek. Ez felébreszti a legősibb ösztönt a birtoklási vágyat és innen elindul a lavina..........
2011. júl. 30. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 balogzsolt1 válasza:
Én Szlovénián lepődtem meg 30. pedig milyen kicsi ország
2011. dec. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!