Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliában dolgozik/dolgozott...

Angliában dolgozik/dolgozott valaki szakmunkásként?

Figyelt kérdés
Tényleg semmit nem ér a magyarországi bizonyítvány(lefordítva persze)?? Mert h kell CSCS kártya, h dolgozhassunk építőiparban. Azt meg hosszú procedúra után kapjuk meg amihez a bizi is kell, ám a magyar bizivel csak piros kártyát kapunk amivel nem alkalmaznak minket.
2011. aug. 2. 18:47
 1/9 A kérdező kommentje:

Bemásolom az egyi fórumról az illető kis storiját:


"Miert nem volt egyszeru: Az ugy tortent h elosszor is en leerdeklodtem h mihez tudok kezdeni az otthoni bizonyitvanyommal. Ezt az ugynevezett UK NARIC nevu iroda intezi! Nekik van egy internetes oldaluk amin keresztul le lehet tolteni egy ugynevezett nyomtatvanyt. Ezt ki kellett toltenem es ez melle kellett csatolnom a magyar bizonyitvanyom leforditott es hitelesitett valtozatat. Ezek utan rakeszulhettem arra h konyvvasarlas, utanna vizsga. A konyvvasarlas egyszeru volt, felhivtam egy telefonszamot ami a cscs weboldalan volt. Azon keresztul elinteztem mindent es ra egy hetre megjott a konyv. (kicsit ockodtam a telefonon keresztuli kartyas vasarlastol de nincs vele gond) En egy jo honapot adtam magamnak arra hogy betanuljam a tesztet, leerdeklodtem azt is hogy nekem az operative tesztet kellett csinalnom. Ezt szinten a cscs honlapjan le lehet foglalni! Elegge atlathato a dolog. Nos minekutan sikerult a teszt a papiron amit adtak volt egy szam azt felhivtam (jo nagy lelkesedessel) es ott mondtak h kell nekik ez a UK NARIC os level. Ami viszont ugy mukodik hogy a hitelesitett leforditott bizonyitvanyomat elkuldtem nekik es ok kuldtek vissza egy levelet amiben benne van h milyen NVQ besorolasban vagyok. Nos en az NVQ2 es NVQ3 kozott voltam. Ezt a levelet elkuldtem egy fax szamra egy kitoltott nyomtatvannyal egyutt!

Nah es akkor most jon a java:

Megkaptam a kartyamat! Ez egy ugynevezett CSCS TRAINEE CARD! Aminek szep pirs szine van! Es amivel csak egyettlen problema van! Hogy nem alkalmaz vele a kutya sem !!!! Es hogy miert TRAINEE kartyat kaptam?? Mert nem az NQV3 as szintbe estem. Magyarul a magyar bizonyitvany nem er itt szemmit. Jelenleg a ket valasztasom van!

Az egyik az hogy elmegyek 6 honapra iskolaba es az angol tudosok megtanitjak nekem annak a szakmanak a titkait amit negy evig tanultam otthon. Mindehhez nekik eleg mindossze 6 honap. Es ezek utann lehetek qualifikalva az NVQ 3 ban. Vagy keresek egy ceget ahol dolgozok es ez a ceg qualifikal engem az NVQ 3 ban. Ez annyit tesz h kapok egy ugynevezett EXPERIENSED WORKER CARD ot. Aminek mar szep feher szine van.

Az Arak: Bizonyitvany forditas hitelesen kb. 5000Ft (regi sulim intezte).

UK NARIK (nem tom mit irjak talan irodai faradtsag) kb. 70 font.

Tesztkony kb. 20 font.

Vizsga kb. 15-20 font.

Kartya kb. 30-40font.

Es Most a problemamrol:

Nekem ugyebar TRAINEE CARD om van. En nagyon sokat maskalok a JOBCENTERBE ahol olyan allashirdetesek vannak asztalosoknak h mindenhova sajat szerszam es minimum 2 ev tapasztalat kell!! Ezzel nem is lenne gond mert megvan csak hat ugye a tapasztalat az igen csak magyar! Szal itt megint bebuktam a dolgokat, es persze itt kint sajat szerszam sincs. Egyszeruen nem tudok elhelyezkedni a szakmamban! Es ez egy kicsit idegesito. Szal nagy segitseg lenne ha tudna nekem mondani azzal kapcsolatban valamit h hogyan tovabb. Mert iskolaba nem akarok menni 6 honapra, ugyanis valahogy nincs ra idom. De ceghez meg nem vesznek fel. HA meg vallalkozo leszek akkor ugyan ott vagyok, mert iskolaba kell mennem! Meg hat persze sajat szerszam. szal szep kis ringlispi. Koszonom hogy a turelmeteket. Jah majdnem elfelejtettem!!!

Ez a CSCS TRAINEE CARD 3 evig ervenyes!! Hosszabitani nem lehet!!! Csak ha qualifikaltak az NVQ 3 ban!! Ezer halam! "

2011. aug. 2. 18:48
 2/9 anonim ***** válasza:

Általában nem kompatibilis az angol végzettséggel semmi,ami nem angol.Nekem anno lefordították a végzettségem kb tükörfordítással és most hogy kint élek megdöbbenve látom hogy NINCS ilyen munkakör vagy végzettség mint amit nekem anno lefordítottak,ráadásul pénzért :))

Ugyanígy olyat sem ismernek h közép vagy felsőfokú nyelvvizsga.Ahol kell(pl egészségügy)ott mondjuk IELTS nyelviszgát kérnek 7.0 vagy 8.0 pontosat.

Nagyon nehéz itt kint elhelyezkedni,de a neten vannak fent erről anyagok,mi az a GCSE(érettségi) stb de sajnos nem tudom már hogy hol,csak kutakodni kell sokat.

2011. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Érteeem. Köszönööm. De talán a hegesztő-vel nem lesz gond, mert az ott kinnt is van és angolra fordítva welder. A nyelvizsgát meg akkro nem kell letennem a középfokot?? Mert most megyek szeptemberbe , és középfokot akartam, de ajánlották h elég nekem az alap is.
2011. aug. 3. 16:20
 4/9 anonim ***** válasza:

Figyelj ha megvan hogy hová fogsz/akarsz menni akkor érdeklődd meg hogy kell-e nyelvvizsga és ha igen milyen tipusú.De nekem az a tapasztalatom h nem érdekli őket hogy van-e papírod csak az hogy TUDJ ANGOLUL legalább középszinten.Ha egyetemre felvételizel,ha egészségügybe mész,tehát olyan helyre ahol fontos igazán hogy hibátlanul nyomjad az angolt ott kérnek nyelvvizsgát.De ez az alap meg középfok ez csak egy parasztvakítás otthon meg pénzrablás mert ennek még angol megfelelője sincsen,mármint lefordítva a középfokú nyelvizsga.

Ha azt mondták hogy elég neked az alapfok,azt sztem inkább tudásszintre értették,nem papírra.

Az IELTS nyelvizsgánál bejelentkezel,elmész és ők a tudásodra adnak egy pontot.Ha profin nyomod oda vissza az angolt akkor mondjuk kaphatsz egy 7.0 pontot és ez lesz a minősítésed.Ha pl segédápoló akarsz lenni akkor a 7.0 az követelmény.

DE!badarság úgy kijönni Angliába hogy legalább középfokon nem pötyögsz,mert anélkül vásárolni sem fogsz tudni,vagy a jobcentre-be ügyet intézni,bankszámlát nyitni,telefonkártyát venni stb..

(én az elején bemásolt kisregényedet bocsi nem olvastam el).

2011. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nem baj h nem olvastad el. Így is nagyon sokat tudtam meg. köszi, valóban hasznos választ adtál. Legalább így most már tudom h nem kell vizsgát se tennem, elég ha a meglévő angol tudűásomat tovváb fejlesztem egy tanfolyammal. zsír
2011. aug. 4. 16:02
 6/9 anonim ***** válasza:

ok örülök ha segített.De azért azt hozzátenném hogy ez az én véleményem volt,a pontos követelményeket neked kell megkérdezned ott ahová mész és előre h ne ess pofára hogy esetleg mégis kell nekik valami papír!

Cső.

2011. aug. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ventispecial válasza:
nekem megvannak a cscs teszt kérdések és válaszok magyarul és angolul is, tudok segíteni. nullahatharminc 303 8383
2013. jún. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ventispecial válasza:

cscs vizsgakérdések magyarul letöltés

cscskerdesek(kukac)gmail(pont)com

2013. aug. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 fuligdejames válasza:
Igen, sajnos nem fogadják el a külföldi bizonyítványokat, viszont legtöbb esetben nem is kérnek semmilyen bizonyítványt az építőiparban, a tudásoddal bizonyítod a szakértelmed. Természetesen a CSCS kártya az elengedhetetlen. Ha nem beszélsz jól angolul, akkor magyarul is vizsgázhatsz. Az Angliai Tanácsok weblapján van egy jó cikk róla, sőt rajtuk keresztül megszerezheted a magyar kérdéseket és válaszokat is. Ezt több helyről is meg lehet szerezni, ha rákeresel, viszont úgy tudom, hogy náluk online gyakorló teszt elérést is kapsz, amit máshol viszont nem. Csak írd be a googliba, hogy "angliai tanácsok", biztos megtalálod, a lapon meg keress rá a CSCS-re. Remélem segít...
2014. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!