Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szeretnék jövőre nyaralni...

Szeretnék jövőre nyaralni menni, de nem tudom hova menjek?

Figyelt kérdés

Gondoltam van egy évem, gyűjtögetni fogok, meg a barátomat is meglepem egy kicsit, és elmehetnék vele valahova nyaralni. Sajnos idén nem megvalósítható már.


Nem akarok luxus körülményt, csak tengerpartot meg egy hangulatos várost amit érdemes bejárni, esetleg hegyeket...

Ti mit ajánlatok? Hogy jönnénk ki a legolcsóbban? Busszal vonattal, vagy fapados repülővel menjünk? Esetleg többen és autóval, kisbusszal? Na meg hol vannak olcsó szállások? Az utazási irodáknál csak a szállodák vannak inkább :)


Diák pénztárcára gondoljatok, mikor válaszoltok, amit előre meg is köszönök! :)


2011. aug. 8. 13:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Görögország, Nei Pori! :)

Mi hárman voltunk, 10 éjszakát és 60 ezerből megúsztuk. :-)

Vonattal mentünk.

2011. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
60ezer az egész vagy fejenként? :)
2011. aug. 8. 14:08
 3/19 anonim ***** válasza:

Összedobhatjátok az üzemanyagra a pénzt. Én a helyedben Horvátországba mennék (pl. Selce, Krk, Rab, Rijeka) Gyönyörű falvak, kristálytiszta tenger, kiváló hal és grillételek stb stb) Rengeteg a kiadó apartman. És nem drágább mint a Balaton. Hidd el megéri. Én a barátnőmmel kocsival mentem és megérkezéskor kerestünk egy szimpatikus apartmant. Nagyon jó volt! Bátran ajánlom. 23/F



Krk sziget: :)

[link]

2011. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Hárman 10 éjszakát és 60 ezerből...


Ha az utazást nem is számítjuk, ez akkor is 6 euró/éjszaka/fő. Ilyen nincs.

2011. aug. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A fenti beírás az elsőnek szól. Még ha fejenként is volna, akkor is túlzás. Kár becsapni az érdeklődőket.
2011. aug. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Caorle , olasz tengerparton, 4 csillagos kemping ha sátoroztok akkor kb 16 Euro/fő/nap a szállás ez kb 4500Ft per nap

Utikts ha 4-en mentek oda vissza kb 2 tank benzin cirka 36ezer forint és ezzel még helyben is elfurikáztok, akkor az fejenként 9 ezer forint.

2011. aug. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szóval a határ a csillagos ég... A szállás kb. 35-45 euró/éj/fő házban, 15-20 sátorban.


> Az utazási irodáknál csak a szállodák vannak inkább...

Ők megszervezik azt, amit Te is meg tudsz szervezni, ha leülsz a számítógép elé. De ők felszámolnak egy csomó pénzt érte, Neked ingyen van a munka. Ráadásul Te válogathatsz, nézegetheted a képeket, térképet, mérlegelhetsz - ők a tudatlannak azt mondják, hogy ez van és kész, ha kell, kell, ha nem, nem.

A pénzen és útlevelen kívül legyen időben kiváltva az Európai Egészségügy Kártyátok - mindenkinek külön-külön.

2011. aug. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Kár becsapni az érdeklődőket."


Khmm.... Nem becsaptam! :) Ha nem hiszitek el, hát nem... Nem tudok ellene mit tenni. :)


Egyébként, meg egy hotelben szobát béreltünk, ahol volt három ágy + fürdő,wc + konyha + erkély + tv.

De mondom, ha nem hiszitek el, akkor nem. :)

2011. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kötelességünk nem-elhinni. Mi van, ha a Kérdező csak annyi pénzt visz magával, amennyit mondtál ? Ott marad egy idegen országban pénz nélkül. Egy görög fürdőhelyen kihez forduljon, ha görögül se tud ? Ezért tanácskozzuk itt meg.

Lásd be, hogy a kiszámolt 6 euró/fő/éj nem valós. Olvas fentebb, hogy egy sátorhely 16 euró/fő/éj - én az idén 25 euró/fő/éj-t fizettem Németországban. A olasz-horvát-görög tengerparti apartmanok "normális ára ilyenkor 40-50 euró/fő/éj.

2011. aug. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A tengerparti nyaralasok közül Horvat a legolcsobb, az arak kb. mintha Magyarban lennel. Azon belül Isztria, ami ugye közelebb is van. (Hasonlo lehet utközben Szlovenia? Itt meg nem voltam.)

Csak hallomasbol, "batrabbak" mondtak, hogy erdemes csak ugy utnak indulni es olcso kiado maganszallast keresni, mert igy allitolag olcsobb. De ehhez minden utazonak batornak kell lenni, a parom pl. merevebb, öt nem lehetne erre ravenni, ö ugy nem erezne jol magat, ha delutan 5-kor keresgelünk, hol aludjunk, elronatana a kedvet. Vannak, akik lazabbak. :)

Ha szalloda, akkor a last minute utak lehetnek olcsobbak, amit "az utolso percben" visszamondanak es ujra eladnak.

Az apartman egy köztes megoldas, ott te fözöl, emiatt a szallodanal olcsobb, szoktak otthonrol alapanyagokat vinni fözeshez. Sokan tudnak Horvatban magyarul is.

Satorozas, lakokocsi berles meg olcsobb. Ha az etkezest ti oldjatok meg (azaz nem egy minimum felpanzios hotel), akkor nem mindegy, hova: horvat es keleti blokk kb a magyarral egyaras boltok (azaz üdülöhelyen ahogy magyarban is ott is kb ennyivel dragabb), olasz dragabb a spanyolnal is.

Olaszban Jesolo a az olcsobb kategoria.

Mindenhol a föszezon a legdragabb, elö es utoszezon olcsobb, szezonon kivül a legolcsobb.

2011. aug. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!