Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Aki volt már au pair, vagy...

Aki volt már au pair, vagy esetleg most is az Angliában, tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Már megvan a család, szerződés,repülőjegy, EU-s TB kártya. De néhány dolog még mindig nem tiszta. Ha wizzair társasággal megyek, elég a személyi ? Kell valami plusz papír, hogy kint lehessek egy évig?

És pár kérdés magával a munkával kapcsolatban:

A briteknél milyen étkezési szokások vannak? Ezalatt azt értem, hogy náluk is az ebéd a fő étkezés, vagy nem ? Ők mondják meg, hogy mikor mit készítsek, vagy rám bízzák ? Bevásárlást nekem kell intézni, vagy nem ?

Nyelviskolák milyen árban vannak, illetve milyen rendszerességgel vannak órák ?

Most ennyi kérdés tört elő hirtelen belőlem. Remélem kapok segítséget. Köszönöm!!!


2011. aug. 9. 18:43
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja, és honnan tudhatom, hogy nem átverés az egész?

aupairworld-ön találtam rá a családra. A kezdetektől e-mailezgetünk, amikor még nekik is és nekem is több jelöltem volt. Skyp-on beszéltünk videó hívással is.

De azért félek, hogy átverés.

2011. aug. 9. 18:51
 2/7 anonim ***** válasza:

Kaja: nálunk inkább a vacsi a fő étkezés, ebéd snack.

Én útlevélell mennék a helyedben, igazolás szempontjából jobb, de végülis elfogadják a személyit.

Nálunk anyukával megbeszélem a másnapi kaját (én Svájcban vagyok, de sok au pair ismerősöm van).

Bevásárlást ők intézik.

Nyelvsulit passzolom, hallottam már olyat akinek sikerült ingyeneset kifogni, másnak súlyos fontokba került. A gyakoriság is változó.

2011. aug. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Személyi elég.


A munkával kapcsolatos kérdéseket (bevásárlást ki intézi, mit kell főzni, fizetik-e a nyelviskolát), nem is értem, hogy nem tisztáztad a családdal, mielőtt leszerződtél velük. Ezek nagyon fontos dolgok.

2011. aug. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! De várok még válaszokat.


A nyelviskolánál az volt a kérdé, hogy mennyibe kerül, nem pedig, hogy ki fizeti.

Azt, hogy mit kell főzni, pedig szerintem felesleg egy évre előre megbeszélni, csak azt nem tudom, hogy mi a szokás, hogy a családok mondják meg általában, hogy mit kell, vagy rám bízzák.

2011. aug. 9. 19:30
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdemben nem tudok válaszolni én más országban voltam au pair és csak rövid távra, de abszolút a családra leszel mindenben utalva és így hirtelen bele sem tudsz gondolni mennyi minden van, amiben egy új családhoz alkalmazkodni kell. Én egy nagyon gazdag családhoz kerültem szegény kisvárosi lányként. Náluk nem volt probléma a pénz, én viszont mindennap iszonyatos rossz érzéssel dobáltam a kukába rengeteg kaját. Na mindegy ez csak egy példa, a lényeg hogy a fontos kérdéseket le kell tisztázni előre. Pl. megkérdezheted a családtól is kb mennyibe kerül egy nyelviskola, ahogy azt is hogyan lesz rá időd, illetve azt is, hogy mikor kell főznöd, miket szeretnek, stb.

Amilyen kérdéseket feltettél, az abszolút családfüggő, kérdezd meg tőlük, hogy neked kell-e vásárolni, neked kell-e majd kitalálni a menüt stb.


Az hogy átverés-e majd csak ott derül ki. Az első 1-2 hét iszonyatosan jó lesz, utána majd kezdenek megváltozni a dolgok. Mindig legyen B terved! Legyen elég pénzed legalább számlán, hogyha baj van, akkor azonnal haza tudj jönni.

2011. aug. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM.

még annyi érdekelne, hogy mit érdemes vinni ? az egész ruhatárat, vagy csak néhány dolgot?

kb hány fonttal induljak el ?

2011. aug. 11. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem érdemes ruhatárat vinni, hisz a repülőn is súlykorlát van. Én azt szoktam mondani, hogy arra az évszakra vigyél ruhát, amiben utazol, aztán majd ott úgyis vásárolsz, mert nem fogod kibírni (főleg Angliában :D).


Ha hetente kapsz majd zsebpénzt, akkor nem kell sokat vinned, én 50-60 fontot vinnék.

2011. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!