Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » 50 éves házaspárként hova...

50 éves házaspárként hova mennétek nyaralni ha az anyagiak korlátozottak?

Figyelt kérdés

Kb 100 ezer forint van rá. 4-5 napra gondoltam. Ti hova mennétek (külföld inkább)? Szeretnek kirándulni, várost nézni, de strandolni is.

Szeretném meglepni a szüleimet egy úttal, mert nagyon régen nem voltak már sehol, de nem igazán tudom eldönteni, hogy mi is lenne a jobb nekik. Az irodák tengerparti ajánlatait annyira nem szeretem, mert nem igen van látványosság a környéken, vagy ha mégis, oda csak kisebb vagyonért visznek el, illetve ami már jobb lenne, az 80-90 ezer/fő alatt nem igen áll meg. Van olyan nagyobb város, ahol sok a látni való (történelmi is), de a tengerpart is közel van?


Illetve még egy kérdés... Ha egyénileg szervezem meg, akkor hogyan érdemes fizetni? Értem úgy nyilván a repülőjegyet árát pl kitudom fizetni, de a szállást általában helyben kell. Ilyenkor mit tudok tenni?


2011. aug. 11. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:

belföldön pl nincs olyan hely, ahova fiatal korukban jártak? pl a Balatonon kedvenc város - én olyan helyre fizetném be őket, ahol tudnak kicsit nosztalgiázni, megnézni a régi helyeket

nem biztos, hogy egy legolcsóbb fapados külföldi út annyira telitalálat lenne - bár talán Bulgáriába vannak olcsón last minute repülős utak, az elég jó hely (csak ne a Napospartra, mert oda bulizós fiatalok járnak)

2011. aug. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is azt ajánlom, hogy belföldön keresgélj, biztos van olyan hely, ahol régen voltak, vagy esetleg nem is voltak még. Én nagyon jól éreztem magam Kőszegen és Gyulán is, nem tudom, ti merre laktok. Nézz szét a kuponos oldalakon is, sok ilyen kedvezmény szokott lenni, és megéri, vásároltam, pihentem már így.
2011. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok - pl Egerszalókon a Salirisben úgy élhetnek 4 napig, mint a királyok - félpanzióval kb 28ezer két főre a szállás, amiben benne van a 4csillagos gyönyörű szálloda, bőséges, isteni svédasztalos reggeli és vacsora, fürdőbelépő a sódombos, gyógyvizes termálfürdőbe (ez amúgy 4300 lenne fejenként), fürdőköpeny használat, a szobában tv, minden nap bekészített kávé, tea, cukor, vízforraló, csészék

nem messze van autóval a Szépasszonyvölgy (egy kis borozgatás), Szalajka völgy (vízesés, ősember barlang, erdei kisvasút, pisztrángos tavak séta a bükki nemzeti parkban), Szilvásvárad, Eger (vár, hangulatos sétálóutcák, esténként színelőadások a várban)


mi most jöttünk haza erről az útról és nagyon élveztük,

azt hiszem még él az akció, hogy ha telefonon foglalsz szállást 10% kedvezményt kapsz, így 4 nap kijön 100e ftból

2011. aug. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Erdély javasolnám, pontosabban Kovászna-Hargita környékét. Most voltunk a párommal és a szüleivel és csak pozitív élményeim vannak vele kapcsolatban. Mindenki magyarul beszél, a táj csodálatos és az emberek nagyon vendégszeretőek. Mi egy panzióban voltunk, ami egy átalakított több generációs családi ház. A házigazdák nagyon kedvesek voltak, családi vállalkozásként működtették a helyet. (a családfő gondoskodott a hangulatról, a lányai felszolgáltak, felesége főzött, az anyós sütötte a kenyeret..) Este mindig volt magyaros mulatós zene, rendkívül jó volt a hangulat. Látnivaló is volt bőven :) csak ajánlani tudom!
2011. aug. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Azért szeretném inkább külföldet választani, mert országon belül sokszor elmegyünk egy-egy napra a családdal kirándulni, régen kempingeztünk nagyon sokat az ilyen helyeken, így ez talán nem lenne akkora újdonság és élmény. Külföldön nyaralni 10 éve nem voltak lassan, max munkaügyben, de hát az meg nagyon nem ugyanaz ugye.

Nem a luxus hívei, de azért szeretném ha jól éreznék magukat és nem lenne semmire gondjuk.

Egyénileg megtudnék oldani szerintem jó áron egy Rómát, vagy hasonlót, de nem tudom ott mennyire megközelíthető a tengerpart, illetve hogy a szállást hogy tudnám úgy kifizetni előre, hogy ne verjenek át.

Erdély is jól hangzik, erre még nem is gondoltam!

2011. aug. 11. 13:21
 6/9 anonim ***** válasza:
szerintem Hévíz ideális lenne.. meleg vizű a tó, gyönyörű, csendes a város, a Balaton is ott van mellette, ráadásul sok az idős turista, akikkel le tudnak pajtizni :)
2011. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
hát 50 évesen még koránt sem öregek szerintem :)
2011. aug. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Erdély, szerveznek oda körutakat teljes ellátással. honnan lenne az indulás? budapest?
2011. aug. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha van autótok, akkor tudok Trogírnál segíteni,

de már csak utószezonban.

(Ott az elérhetőségem, ha érdekel.)

2011. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!