Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » A hálózsák a szabadban télen...

A hálózsák a szabadban télen is megvédene?

Figyelt kérdés
normális válaszokat kérek,nem akarok télen kint aludni,csak kérdezem
2011. aug. 24. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hálózsákokat jobb helyeken hőfokokkal ellátva, avagy beosztva lehet venni annak megfelelően, hogy milyen időjárásban szeretné valaki használni. Nyilván nem mindegy, hogy 60 fokban fogsz a sivatagban aludni benne, avagy minusz 40-ben a monteveresten.

Tudtommal egy ilyen fagyasztó sátorozás alkalmával is teljesen beöltözve (speciális hőtartó ruhában) alszanak, nem tudom. Én nagyon fázós vagyok, biztos nem kísérleteznék ilyenekkel, ott fagynék halálra.

2011. aug. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2011. aug. 24. 20:32
 3/5 anonim válasza:
100%
Ha nem akarsz kint aludni télen, akkor minek tetted fel a kérdést?
2011. szept. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
elméleti kérdés volt
2011. szept. 3. 16:31
 5/5 sohasemondd válasza:
100%

Mostanában szívesen olvasgatok mások kísérleteiről is ebben a témában, így kerültem ide. Gondolom Te már túl vagy talán második, hálózsákban töltött teleden is, szal nem leszek túl aktuális...

Van egy rakás emberféleség amely kifejezetten keresi a kihűlési helyzeteket: pl a bushcraftosok, alpinisták mindenféle faja, vándorlelkű egyedek, a természet nagy rajongói.

Havon aludni (vö: 2. Magyar Hads. visszaemlékezések) jó dolog. A hó tiszta. Semmi kullancs, rovarfelhő, kóbor romák, sündisznók. Rég bevett dolog a hálózsákra második réteget venni, ha nem elég extém a hőmérséklet tartománya, tehát nem -3C komfortos a zsák, amiben gyári adat szerint -20-ig még jól elvagy, havon.


Bivakzsák. Ezer éves hegymászófelszerelés. A legjobb a membrános (Gore-Tex, Hy Vent, Climactive stb fantázianevű) anyag felül, alul meg valami tök vízálló és strapabíró, általában Cordura anyag. Ha ezt készen veszed, kifizetted egy nagyon jó sátor árát+ közepes hálózsákét. Az extrém hálózsákkal szintén és erre még kellene azért valami átázás-koszolódás ellen (tehát egy jó bivakzsák...)

Ezért polifoamra, vagy önfelfújós derékaljra terített jó (5C komfort körüli) hálózyák+ráhúzott szakadt nyári hálózsák a megoldás. Esetleg 7-10e-s nem lélegzős bivakzsák. Amibe belefülledsz kicsit reggelig...

Egyujjas irhakesztyűben alszunk, lábunkon szintén hasonló kell legyen.

Amúgy jó, ha az első kísérletet valaki más éberen, hőmérőt lesve figyeli (mondjuk a saját kertetekben), mert egy jó hipotermiás álom is benne van a pakliban.

Amiért jobb a sátor, v félsátor alakú bivakzsák, az nálam a hideg levegő kitartó tüdőzésének problémája. Néha még hűvös tavaszi reggelen is (mindig nyitott ablaknál alszom) zsizsegni kezdenek az orrmanduláim, hát még télen. Én ezért félmegoldásként kis dómot tákolok a fejem fölé-köré, amiben úgy-ahogy jár a levegő és a co2 is eltávozhat nagyjából, de nem a mínuszok áramlanak a gáztömlőimben.

Eső ilyenkor ugye nincs, de a hó jól belephet, ha úgy adódik ezzel is számolni kell.

2013. febr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!