Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Kimerjek költözni így egy 4...

Kimerjek költözni így egy 4 éves gyermekkel?

Figyelt kérdés
Párom Németországban dolgozik már 3 éve,de most kapott egy állást Kielben ahonnan nem tudna haza járni havonta,ezért ki kéne költöznünk vele. 4 éves a kislányunk,most kezdte a középső csoportot, németül semmit nem tud,ahogy sajnos én sem. Szerintetek bele merjünk vágni? Nem viselné meg a lányunkat nagyon? Novemberben költöznénk,esetleg nyelvtanfolyamra járjunk addig? Tanácstalan vagyok eléggé,előre is köszönöm a válaszokat! :)
2011. szept. 6. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy mentem ki Ausztriába dolgozni (takarítani, gyerekre vigyázni), hogy egy szót sem tudtam németül. Mindenhova szótárral jártam az elején. Hamar belejöttem... Írni, a nyelvtant máig sem tudok.
2011. szept. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ti egy fejlettebb országba utaztok, könnyen, gyorsan be fogtok illeszkedni. Nyelvismeret szükséges, vigyél magaddal könyvet, s ha teheted ott iratkozz be egy tanfolyamra. Bár azt itthon is megteheted. A kislányod két nyelven fog felnőni, ezáltal alapozod meg jól a jövőjét. Ő a német hangokat is helyesen fogja képezni, nem lehet majd érezni az akcentust a beszédén. A váltás, változtatás minden család életében jótékony erő, sok szép közös élményetek, kalandotok lesz, amire idővel jó lesz visszaemlékezni.
2011. szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nyugodtan mehettek. Jobban fogtok így járni hidd csak el nekem. Ha a férjed egyáltalán nem fog tudni hazajárni akkor abból egyre nagyobb feszültség és gond lehet ami kihathat a házasságotokra. 4 éves gyerekkel nyugodtan mehetsz külföldre mivel akkor még könnyebben tanulja a nyelvet mert még gyerek így könnyen elkezdhet németül is szóval emiatt ne idegeskedj. Én 0 német tudással mentem ki dolgozni Berlinbe és már szinte nagyon jól vágom a nyelvet. Jelenleg Magyarországon vagyok most és itt is dolgozok de tervezem hogy vissza megyek. :)
2011. szept. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Négyéves gyerek pár hónap múlva anyanyelvi szinten fog beszélni. :)

Beteszitek oviba, és hihetetlen rövid idő alatt meg fogja tanulni, nem kell őket félteni. :D

2011. szept. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

> 4 éves a kislányunk (...) németül semmit nem tud...


Ha semmit se tud, akkor nem mindegy, hogy hol kezd el tanulni ?

2011. szept. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kicsit talán megnyugodtam, lehet én reagálom túl,csak aggódok a kicsi lány miatt. Még van pár hetünk eldönteni,hogy megyünk vagy sem...de úgy néz ki menni fogunk! Szép napot mindenkinek és köszönöm a megnyugtató válaszokat :)
2011. szept. 7. 17:01
 7/7 KUDETA válasza:
79%
Szia! Egy napot nem gondolkoznék! 14 éves voltam amikor külföldre mentünk 4 évre és közel 30 év elteltével is meghatározza az életemet, pozitív értelemben. Amikor csak az első kérdésedet olvastam, azt hittem, hogy egyedül a 4 éves gyerekkel, de még úgy is azt mondtam volna, hogy igen! Németország szociális érzékenysége, társadalmi színvonala magasan Mo. felett van, az életkörülmények, a közvetlen környezethez való viszonyulás, a nevelési kérdések, az emberi jogokhoz való hozzáállás (kisgyerek esetében is) mind egy magasabb kultúra együttes velejárója. Gyanítom csak a változás miatt aggódsz, de férjed vélhetően biztos állása és a fentebb leírtak elűzik rövidebb-hosszabb távon ezt. Lányotokat biztosan nem viseli meg, Vekerdy Tamás szerint is a gyerekek rendkívüli alkalmazkodó képességgel bírnak, nagyon hamar beilleszkednek új környezetbe. Igen, a német nyelvtanfolyam a kezdetekhez javasolt, de csak neked, hogy ne érezd teljesen elveszettnek magad az első hetekben, később, néhány hét múlva úgyis kezded magad majd otthon érezni az új környezetedben. A kicsi lányt én nem terhelném nyelvtanítással, ezzel ő nem lesz "előrébb", néhány hónap múlva tényleg meglesz a második nyelve, de te játékosan taníthatod őt még indulás előtt. Szép jövőt nektek!
2011. szept. 11. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!