Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Romániába személyi nélkül át...

Romániába személyi nélkül át lehet menni?

Figyelt kérdés

Páromnak lejárt a személyije, mindhenhová a jogosítványát használta, simán elfogadták, ugyebár fényképes igazolvány. Jövő hét pénteken mennénk Erdélybe, és azzal riogatnak az ismerősök, hogy kell hozzá új fajta személyi. Párom ma elment, hogy megcsináltassa, de elég esetlen az ilyen dolgok ügyintézésben, és mikor már kifizette a pénzt, akkor közölték, hogy 3 hét mire elkészül, de jogosítvánnyal is átengedik. :(((

Most akkor hogy van????


2011. szept. 14. 11:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%
a jogsi csak az országhatáron belül jogosat személyazonosság igazolására, érvényes személyi vagy útlevél kell. A határellenőrzés megszűnt már, de BÁRHOL megállíthatják és kitoloncolják. Miért nem kér ideiglenes személyit? Megérné a biztonság azt az 1500 Ft-ot...
2011. szept. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Jó, ha van személyi is kéznél, főleg Romániába.
2011. szept. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom utlevéllel sem rendelkezik. Egyébként személyi nélkül a határon nem engedik át.
2011. szept. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, közben utánajártam, hogy jogosítvánnyal valóban nem lehet átmenni. Ideiglenes igazolványt, meg akkor lehet igényelni, ha az ember elhagyja az iratait. Fasza...Felhívtam az okányirodát, ott mondta az ember. Kérdeztem, hogy mi van akkor, ha valaminek azonnal külföldre kell menni. A válasza az volt, hogy akkor kérjen sürgősségivel útlevelet, amiért Pestre kell felmenni (Békéscsabána lakunk) és az is kb. 1 hét. Rugalmas ügyintézés!!! :(((
2011. szept. 14. 13:42
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Kapnia kellett volna ideiglenest függetlenül attól,hogy miért nincs érvényes személyie. Sajna tényleg kérik. Mi most jöttünk haza Romániából és én is az utolsó percre hagytam a lányom személyiét és meglett hat nap alatt.(Sarkad)
2011. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
6 nap alatt meg lett a személyi? Sarkadon intéztétek? Nekünk Csabán azt mondták, hogy 3 hét. Jhét péntekre kellene, hátha megjön addig. Ha meg nem, akkor kockáztatunk. Busszal megyünk úgy is, legfeljebb elbúj valahol, vagy tudom is én!
2011. szept. 14. 14:26
 7/16 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Van határellenőrzés (legalábbis egy hónapja még volt), bár a gyakorlatban úgy nézett ki hogy egy határőr ránézett az kinyitatlan útlevelekre. Románia még nincs benne a schengeni rendszerben.
2011. szept. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nincs benne. De néhány ismerősöm most volt kint (külön-külön) és őket nem állították meg, csak simán áthajtottak.
2011. szept. 14. 14:54
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan biztos nem volt,hogy nem allitottak meg oket! En hetente teszem meg Vasarhely-Budapest tavot,de meg a buszon is mindenkit egyenket ellenoriztek mindig,autosokat meg meg jobban ellenorzik! Ezt el kell felejteni,hogy elbujik,mert ilyen nincs,de ha a bortonben szeretne kikotni,akkor csinaljatok csak.
2011. szept. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a figyelmességet, természtesen nem szeretne börtönbe kerülni. Feltételezem határátkelőtől is függ az ellenőrzés. Az ismerőseim elmondása alapján - akiknek állítását nem vonom kérdőre - Gyulánál történt az, hogy nem állították meg őket. Sőt, az egyikük Fiat Ducato-val volt, nem is személyautóval.

De biztos ezek csak véletlenül történtek meg, és erre nem lehet alapozni.

Csak felháborítónak találom, nincsen arra megoldás, hogy az ember ad hoc átmenjen Romániába.

2011. szept. 15. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!