Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha Romániába küldök levelet,...

Ha Romániába küldök levelet, az irányítószám elé kell írni valamit? Pl. R- vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem jó a kategória, de nem találtam jobbat ehhez.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 20. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:

én a címzés aljára szoktam írni az ország nevét angolul.

lehet hogy ez nem hivatalos,de mindig célba értek a leveleim

2011. szept. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

RO-Irányítószám a helyes

Az ország neve pedig a posta hivatalos nyelvén, FRANCIÁUL kellene, hogy szerepeljen a borítékon. De angolul is meg fogják érteni :)

2011. szept. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

De az RM is romániát jelenti, meg a ROM - RUM is :)

R-t ne írj, az inkább Oroszországra hajaz, igaz az RU :D

2011. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én úgy tudom az irányítószám előtti rövidítéssel ki lehet váltani az alsó sorba kerülő országnevet. Tehát vagy ez, vagy az elég.

Én sem tudom mi lehet Románia rövidítése, így inkább a rendes országnevet írnám az utolsó sorba. Ezzel a módszerrel oda szoktak érni a leveleim mindenhova.

2011. szept. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszokat! :)

Végül is az lett, hogy simán az irányítószám, és a ROMÁNIA felirat. Csak megértik már.

Ezt a francia dolgot nem értem, mi közük a franciáknak a Romániához?

2011. szept. 20. 14:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Elolvastam még 1x - szóval a posta hivatalos nyelve a francia?? Mit meg nem tudok...
2011. szept. 20. 14:45
 7/7 anonim válasza:

Pld-ul: Veres Ervin

Cluj -Napoca (Kolozsvar),Hagyma utca,3 , scara B15 (ez a lepcsohazat jelenti,a tombhaz eseteben) et 3(ez az 3emelet),ap 1 (az ajto szama)

400620 (utca iranyitoszam)

Romanania

igy helyes .Romaniaban az utcaknak iranyitoszama van es a googlen meg lehet keresni.

2012. okt. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!