Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan juthatunk ki külföldre...

Hogyan juthatunk ki külföldre dolgozni? Hol érdemes munkát keresni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk ki költözni,de nem tudjuk hogy hogyan fogjunk hozzá!!Ha vki tudd ebbe segíteni annak megkösszöném!
2011. szept. 21. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt nézz szét:

[link]

2011. szept. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!

Az elso es legfontosabb dolog a nyelvtudas!!!Azt kell tokeletesiteni, mielott vhova elindulnal. enelkul LEHETETLEN!!! Nem az a vilag van mar mint 2, 3 eve, hogy barmelyik orszagban minden sarkon van munka, ha nem beszeled a nyelvet. A kovetkezo lepes az adott orszagban ervenyes munkavallalasi, lakasberlesi, bevandorlasi szabalyok alapos ismerete, (ha angliaban gondolkodsz tudok segiteni, mas orszagban nem vagyk jaratos)Azutan repjegy foglalas vagy autoval, kierkezes es munkakereses az adott orszagban. Magyar allaskozvetitokben SOHA ne bizz, csak lehuzas...nem kerhetnenek elore penzt toled, csak ha mar van munkad az adott orszagban, akkor vonhatnanak vmennyi szazalekot. (Legalabb is az itteni irodaknal igy mukszik, de ok adnak is munkat).Ha van meg kerdesed szivesen valaszolok.

2011. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! El kell döntened, hogy melyik országba akarsz menni! Milyen szinten vagy a nyelvvel? Mihez értesz? Mennyire vagy rugalmas a munkát illetően? Azaz válogatós vagy-e munkát illetően? Én is csak Angliáról tudok nyilatkozni, az tény hogy a válság óta nehezebb a munka találás, ma már nulla angollal nem lehet munkát kapni.(Aki mást mond az hazudik.) Azt tudom mondani, hogy itt aki legalább egy középfokú nyelvtudással érkezik és az elején nem válogat a munkák között, az talál is munkát. (Nekem minden újonnan érkezett ismerősöm 1 hónapon belül dolgozott.) Ami fontos a külföldi munkához: félretett pénz, motiváció, légy agilis, talpraesett, tudd magad eladni, és ne legyél válogatós munkát illetően.


És igen, a MAGYAR MUNKAKÖZVETÍTŐKBEN NE BÍZZ! Gyere ki és a helyi agency-be regisztrálj be, ők megbízhatók.

2011. szept. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az igazság az hogy van egy 10hónapos kislányunk,én még nem szeretnék dolgozni..de a párom az minden munkát elvállalna..A nyelvtudás...hát az sajnos szinte a nulla...:( Akkor felejtsük el hogy kitudunk jutni?
2011. szept. 22. 11:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen akkor felejtos...foleg egy pici babaval...En kismama vagyok most es en jol beszelek angolul, de meg neha nekem is fejtorest okoz, egy egy terhesgondozas utan, hogy tulajdonkeppen ez most mit is akart jelenteni??? (Marmint amit a szuleszno mond) Nyelvtudas nelkul ahogy az elozo valaszolo is irta sajnos kozel 0 az esely barmilyen melot talalni. (Ha csak nem egy ismeros betesz vhova mert az meg a mai napig mukodik) egyebkent a lakasberles sem egyszeru, foleg gyerekkel, ha megnezed a hirdeteseket 80 szazalek kulon emliti, "no children" ami ugye annyit jelent, hogy gyerek nelkul berelheto. na meg rengeteg minden, amin az elejen tul kell esni....Nagyon maceras, foleg kicsivel. nyelvtudas nelkul plane. Szerintem ez egy bukott ugy. Sajnalom, es egyutt erzek, de igy nem fog menni. :(
2011. szept. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja utolso vagyok, amit elfelejtettem, itt 10 hos korig vannak itthon az anyukak. Az utan a nagy tobbseg vissza megy dolgozni, mert addig van a "gyes". Mivel neked itt nem volt munkad elotte, nem nagyon hiszem, hogy kapsz barmit esetleg a gyerek utan egy keveset, de ezt a reszet nem tudom, ezert erre nem is mondanek semmit inkabb, aztan ha a ferjed el is helyezkedik dolgozni, tegyuk fel, minimal bernel nem nagyon keres majd tobbet, ami netto 800 font korul van, de itt ha meg egy kis lakast is berelsz videken, az arak valtozok mindenhol (LONDONBAN dragabb sokkal, ott ugy tudom egy szoba ennyi)kb 400-500 font korul van havonta, plusz rezsi.Szoval szerintem nem erdemes. Ha van meg kerdesed szivesen valaszolok, hatha van meg alternativa, megertelek, nem egyszeru....
2011. szept. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Most volt alkalmam segiteni egy regi ismerosnek munkat talalni. Tanacsok:

- ALAP: vagy nyelvet kell tudni, VAGY keresett szakmanak kell lenni. Ha egyik sincs, akkor nulla eselyed van, plane otthonrol

- nem otthoni munkaközvetitokben bizni: kozvetlenul palyazni. Viszont az eures oldal peldaul jol mukodik


Tapasztalat: ez a baratom 1 heten belul talalt munkat szakacskent (eredetileg szakacsnak tanult, de regota nem dolgozott igy). Elotte biztonsagi or es hasonlo melokban gondolkodott.

A heten kezdett... most mar csak be kell valnia :-) Es mindezt otthonrol intezte

2011. szept. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!