Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szabadkára át tudok menni...

Szabadkára át tudok menni személyivel?

Figyelt kérdés

...vagy csak útlevéllel engednek át?

Kérem, hogy olyan válaszoljon, akinek friss tapasztalatai vannak ezzel kapcsolatban!!! Köszönöm.


2011. szept. 27. 15:34
 1/7 anonim válasza:
Minek ehhez tapasztalat? Szerbia nem Eu tagállam, csak útlevéllel mehetsz.
2011. szept. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell útlevél, érvényes személyi igazolvánnyal mehetsz. (Szerb kormány 2010. május 28-ai döntése alapján.)
2011. szept. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szia!Én vajdasági vagyok,igaz mostanában nem jártam Magyarországon,de a szüleim 2 hete voltak és nekik kellett útlevél.Nem tudom,hogy azóta változott-e valami.Gondolom,hogy ha nekünk kell útlevél,hogy beléphessünk Magyarországra,akkor nektek is kell,hogy Szerbiába jöhessetek.
2011. szept. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell, igaz, nem EU-tagállam, de külön szerződésünk van velük erre (ahogy Horvátországgal is).

Gyakorlati tapasztalat viszont, hogy ha nem útlevéllel mész, csak személyivel, akkor direkt köcsögölnek veled a határőrök (ha nekik nem szabad ide személyivel jönni, ahogy az előttem szóló írja, akkor valszeg azért... az ilyen egyoldalú egyezmények semmi jóra nem vezetnek).

2011. szept. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Elég vegyes válaszok érkeztek... azért ha jelentkezne valaki, aki mostanában Magyarországról ment át, és megírná a tapasztalatait, azt megköszönném.

Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat.

2011. szept. 28. 09:21
 6/7 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, 2010. júni. 12-e óta elegendő a személyi igazolvány, úgyhogy megpróbálkozunk így.

Szép napot mindenkinek!

2011. szept. 28. 09:27
 7/7 A kérdező kommentje:
Letesztelve! Minden gond nélkül átengedtek kártyás személyivel! :)
2011. okt. 1. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!