Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi az esélye...

Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy lejárt személyivel átléphetek a határon egynapos kirándulás végett?

Figyelt kérdés
Ugyanis az érvényest ma lopták el, a régebbi megvan: na ez a lejárt. Busszal mennénk a volt barátnőmmel - Bécs - reggel, este jönnénk. Illetve ha átengednek, az egy dolog. És visszafele?
2010. máj. 1. 23:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez szerintem attól függ milyen busszal mentek. Az esetek 90%-ában a határon már nem állít meg senki, viszont ha mondjuk Orangeways-el mentek vagy Volánnal, akkor jó esetben elkérik sajna a személyidet beszálláskor, és itt előfordulhat, hogy gond lenne. Nincsen jogosítványod vagy érvényes útleveled? Ugyan külföldön jogosítvánnyal ha jól tudom nem igazolhatod magad, de nem árt ha nálad van. Ha muszáj most menned, akkor biztos ami biztos vidd magaddal a régi személyid, de ha lejárt, és valaki megnézi azt is meddig érvényes, akkor sajna könnyen gondot okozhat.
2010. máj. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én jártam már úgy, hogy osztrák diszkóban eltűnt a személyim, amit csak a (akkor még létező!) határon vettem észre, egy darabig túrtam a táskám, aztán a határőr legyintett, hogy mivel magyar állampolgár vagyok, menjek csak. Szóval visszafelé már nem lesz gond. Szerintem odafelé sem fog rátok figyelni senki, már csak a kamionokat ellenőrzik.
2010. máj. 2. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vigyél minden iratot amit csak találsz - útlevél, jogsi, diákigazolvány, akármi. Baromi kicsi az esélye, hogy bárki igazoltat, de ha ezeket bemutatod, biztos, hogy elenged egy szóbeli figyelmeztetéssel.
2010. máj. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Amit találok, azt mind magammal fogom vinni. Bizony szívás, hogy az okmányirodák nincsenek nyitva hétvégén...
2010. máj. 2. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!