Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye, hogy ki...

Mennyi az esélye, hogy ki tudnék jutni egy angliai egyetemre? És mennyibe kerülne szerintetek?

Figyelt kérdés
Egy jóhírű gimnáziumba járok, bár a jegyeim nem épp perfektek, olyan 4,5-4,6 körül vagyok. Most vagyok 11.-es, és már gondolkozom azon, mi lesz belőlem. Újságírást szeretnék tanulni. Mennyi az esélye, hogy ki tudnék jutni ilyen jegyekkel egy jó hírű angol egyetemre/fősulira? Nagyon sokba kerülne ez a szüleimnek? Az angol a kedvenc tantárgyam, jó is vagyok belőle, és egyetem után Angliában vagy Amerikában szeretnék letelepedni... Köszi szépen előre is a válaszokat.
2011. okt. 8. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben úg csinálják, hogy felvételiznek egy magyar egyetemre és ott elvégeznek egy évet.

Az egyetemen nagyon sok ösztöndíjpályázat van, a legkülönbözőbb egyetemekre. Tehát pályyázolés ha elnyersz egy ösztöndíjat akkor ingyen mehetsz ki egy-két szemeszterre. Ha jól tanulsz ott felajánlanak hosszabbítást.

Ez a "legolcsóbb" módja hogy kikerülj akár angliai, akár amerikai akár más egyetemre.

Az én gyerekeim egy-egy szemeszter végeztek az USA-ban,németországban, Franciaországban. Maradhattak volna,de mentek tovább más országba.

2011. okt. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sok emberrel beszéltem az egyetememről,meg mikor kikerültünk ide-oda külföldre ott is rengeteg emberrel. Ez a hosszabítás nagyon kevés helyen működik,pedig nagyon erős szakon voltunk,és kitűnő jegyekkel, úgyhogy ezt ne vedd készpénznek. Ha meg Angliában javasolnák a hosszabbítást,se lennél előbbre,mert ugyanúgy fizetni kell ott mindenkinek, és általában nem vesznek csak úgy át,nekünk azt javasolták iratkozzunk ki,felvételizzünk újra,és amit tudnak talán elfogadnak. Mi így tettük. Sokba kerülne az ottani élet,de megérne,itthon egy rangos egyetem sincs, ha a valós egyetemi rangsorokat nézzük,az első 300-ba se vagyunk benne...
2011. okt. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég drágák a külföldi egyetemek, de ott is lehet ösztöndíjat nyerni, munkát vállalni az iskola mellett, és akkor kibírható. Azt tanácsolom, hogy ha komolyan gondolod ezt, akkor már most kezdj el dolgozni, pénzt gyűjteni az egyetemre. És szerintem nagyon jól teszed, hogy elmész innen ebből a maszlagból külföldre. Ha elfogadják azt a felsőoktatási törvényjavaslatot, amiről most mindenki beszél, én is külföldi egyetemre fogok járni és még sokan mások is.
2011. okt. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok,azt még hozzátenném,hogy Eu-ban nem nagyon kap olyan ösztöndíjat,aki nem oda adózott,csak ilyen kivételes tehetségek, pl. nemzetközi diákolimpia stb. Mielőtt valaki elkezdene vitatkozni,nekem ezt az egyetemen mondták. Meg úgy általában semmi se jár,csak a tandíj ingyenes,ha egyébként az. Annyi,hogy Angliában vehetsz fel diákhitelt, a többi országban ez se illet meg,csak magyar diákhitel.
2011. okt. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem volt egy ismerősöm ösztöndíjjal ment kitanulni itteni főiskoláról külföldre. Aztán ott végezte el a szakát, majd tovább tanult egymásik egyetemen,ahova meg közbe jelentkezett.Szóval létezik ez a hosszabbítós dolog.

Neki sem voltak olyan jó jegyei főiskolán. 4.6tól kaptak a diákok ösztöndíjat, ha megnyerték

2011. okt. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a németeknél van a dada ösztöndij, több ismerősöm is elnyerte gimi után, 5 évig kinn tanulnak tandij nélkül kollégiumban.
2011. okt. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Egyre izgatottabb vagyok már emiatt. Magyarországon biztos nem szeretnék maradni (Angliában vagy Amerikában szeretnék lakni), és ezért gondolom, hogy legjobb lenne már a fősulit is ott kezdeni. Idén nyáron tervezem, hogy megyek dolgozni, bár eddig nem tettem. Köszönöm még egyszer a válaszokat, jó saját tapasztalatokat hallani. Aki még tud, kérem, írjon! Köszi! :)
2011. okt. 10. 17:55
 8/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. ezt a dada ösztöndijat nem olyan nehéz elnyerni, nálunk jelentkező is alig volt.

szerintem angol nyelven is lehet néhány szakon tanulni a németeknél,ha mindenképpen angollal akarsz valamit kezdeni. (csak azért mondom mert az angol egyetemek elég drágák)

2011. okt. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!