Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Milyen a Magyar akcentus?

Milyen a Magyar akcentus?

Figyelt kérdés

Akik voltak kulfoldon, leginkabb az Allamokban, mit mondtak a bennszulottek? Tetszett nekik, vagy irritalta oket?:D


Koszi elore is^^


2011. nov. 1. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senkit nem irritál.


èn éltem az USA-ban és most már 4 éve Németországban.


a magyarok a többi néphez képest nem beszélik rosszul a nyelveket, ha kint élnek. De van egy hanglejtés amiböl meglehet állapítani, hogy magyar. Sokan tökéletes kiejtéssel rendelkeznek, de a hagnlejtés megmarad.


Pl az oroszok még idegen nyelveket is azzal a mély akcentussal bezsélik, engem az iriitál. pl a magasabb pl olaszok az nem irritál.

2011. nov. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jol irta az elso, a hanglejtes az arulkodo.

Tovabba nehany betu ejtese. Ram tobb amerikai is ramszolt, hogy a w-t ne v-nek ejtsem; es mikor utanoztak engem, hogy peldaul a warrior szot variornak ejtem, szakadtam a rohogestol olyan vicces volt visszahallani a sajat akcentusom egy amcsi szajabol.

Amugy a magyarok meg eros akcentussal is nagyon erthetoen beszelnek. Ellentetben peldaul a kinaiakkal, akiket meg nekem is nehez megerteni nemhogy egy amerikainak (kulfoldi kulfoldit mindig konnyebben megert).

Tobb dicseretet is kaptam bennszulottektol, mert tettszett nekik az akcentusom. Az erdeklodobbek mindig megkerdezik mi ez, mert hasonlit erre-arra de megsem lehet meghatarolni, hogy milyen akcentus. Mikor elarulom, hogy magyar akkor mindig nagyon boldogok, hogy vegre hallottak ilyet is. (a legtobbszor elsore oroszra, vagy nemetre hasonlitjak, bar szerintem kozunk sincs hozzajuk...:)

2011. nov. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom mindket valaszt!
2011. nov. 2. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!