Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az akcentus miért van?

Az akcentus miért van?

Figyelt kérdés

Miért van az akcentus? Mindenkinek ugyan olyan a nyelve, ugyan olyan s zája, ugyan olyan a foga, tehát, nem kénbe ennek lennie nem?

Mitől nehéz egy idegen nyelvet úgy beszélni, mint akinek az anyanyelve?

Elvégre, mindenki képes kimondani azt a szót helyesen, mégis akcentussal beszél egy külföldi.

És azt hallottam bár mennyit is él az illető egy országba, akkor is hallatszik majd, hogy tanulta a nyelvet, és lesz akcentusa.

Miért?


2011. okt. 30. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

"bár mennyit is él az illető egy országba, akkor is hallatszik majd, hogy tanulta a nyelvet"

Ez nem igaz, nagyon sokan, akik évtizedekig élnek külföldön már a magyart törik. De ez tényleg nem egyről a kettőre történik.

Mert teljesen más a hangkészlet, nincsenek ráállva az emberek. De mellé nem tudom mennyire vagy benne a nyelvjárásokban, de nem csak országont, de városonként is más az emberek akcentusa, pedig anyanyelvük az angol, aztán ha megnézel egy londonit vagy essexit, teljesen különböző akcentusuk van.

Ez ugyanolyan, hogy itthon is van szegedi nyelvjárás, stb.

2011. okt. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Mert más hangkészletre állt be az ember szája, és csak sok gyaokrlással lehet a berögzült hangoktól megfellően eltérőt képezni, viszont lehet.
2011. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a picibabákat nagyon könnyű megtanítani idegen nyelvek akcentus nélküli elsajátítására

a titok abban áll, hogy ők még játszadoznak a hangjukkal, és minden lehetséges hangot kiejtenek

mikor elkezdtél beszélni tanulni, akkor a környezetedtől elsajátítottál egy használatos hangkészletet (ez csak kis százaléka a képezhető hangoknak), a többi hang képzését pedig elfelejtetted, tovább nem gyakoroltad

felnőtt korban azért nem megy a tökéletes kiejtés elsajátítása, mert a füled ráállt már egyfajta hallásra - ami általában nem a "helyes" idegen nyelvek esetében

pl. ha egy amerikainak azt mondod, hogy "pálinka", akkor ő ezt úgy hallja, hogy "pelenka"

a szerbek pl. nagy gondban vannak a magyar "a" hanggal - nekik ilyen nincs, és az "alma" hangsort "olmo"-nak hallják...

2011. okt. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Nem csak a produktív, de a receptív szerveknek is ugyanakkora szerepe van a hangképzésben, és bizony mindkettő teljesen "lebutul" talán kb 1 éves korra. Mindenki úgy születik, hogy képes meghallani és kiejteni is minden létező nyelv minden létező hangzóját. Aztán szép lassan "lekopik" minden, és csak az marad, amire szükségünk van...

Az nem teljesen igaz, hogy sokan olyan jól megtanulnak egy idegen nyelvet, hogy azt a bizonyos idegen nyelvet akcentus nélkül beszélik, míg az anyanyelvük lesz az, amit akcentussal beszélnek...

Ez nagyon személyfüggő. A legtöbb ilyen ember bizony azt a megtanult nyelvet is akcentussal beszéli - még ha mi akcentus nélkülinek véljük is, egy anyanyelvi jó eséllyel kiszűri, hogy nem az - , hiába lett "akcentusos" az anyanyelve is (és van ellenpélda is, számtalan olyan, aki 20 évesen emigrált, tökéletesen megtanulta a kinti nyelvet, és 70 év elteltével sem volt fikarcnyi akcentusa magyarul sem:-))

2011. okt. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

azért, mert minden népnek teljesen más a hangkészlete, és egy bizonyos idő után már egyáltalán nem, vagy csak nagyon nehezen tudnak áttérni egy másik nyelvre.

pl. a hollandok a g-t raccsolós h-nak ejtik, az r-t a franciák mélyen, torokból ejtik, de ők nem tudják pörgetni az r-t, mint mi.


beszélsz valamilyen idegen nyelvet? lefogadom, hogy akcentussal beszéled.


de ha szerinted egyáltalán nem kéne léteznie, mert "Mindenkinek ugyan olyan a nyelve, ugyan olyan s zája, ugyan olyan a foga", akkor tanuld meg a busmant vagy a hottentottát, garantálom, hogy beletörik a bicskád... vagy a nyelved :)

2011. okt. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 raynie ***** válasza:
100%
Az akcentus azért is lehet mert a külföldi emberek több időt töltenek a saját anyanyelvükkel mit a környezetükben lévővel. Például ha mondjuk te elég fiatalon kezdesz egy külföldi iskolában több esélyed van rá hogy hamarabb megtanulod a nyelvet minthogyha egy felnőtt tanár segítene benne. Ez részben azért van mert a környezeted úgymond "rákényszerít" hogy részt vegyél a társalgásban és hogy megértsd őket. Én már csak tudom mivel én is így vagyok vele.
2011. okt. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!