Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Repülőn elvileg meg van...

Repülőn elvileg meg van határozva a kézipoggyász súlya is. Volt már olyan, akinek tébyleg lemérték?

Figyelt kérdés
2011. nov. 7. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem mérték sosem, bár én mindig úgy mentem, hogy általában pont 10 kg volt.
2011. nov. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

10 kiló, de a méretet nézik leginkább. a kézit az utaskísérök nézik amikor jegyet ellenöriznek. csak ránézéses ellenörzés, és ha nagynak látják akkor szolnak hogy hagyd ott náluk és ök amikor mindenki beszállt, hívnak egy rakodót aki leviszi a raktérbe.


èn kisgyerekkel utazom sokat és mindig utoljára szállok be, és a babakocsit hagyom ott, és látom mikor elkérik a nagyobb csomagokat, és jönnek érte a rakodók.

2011. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
okés, köszi. mert a méretei azok 1-2 cm-vel kisebbek a maximumnál, de többet szeretnék belerakni 10kg-nál, hogy a bőröndöm ne legyen nehezebb a megengedettnél.
2011. nov. 7. 12:56
 4/11 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen légitársaságtól függ, bár a gurulós kisbőröngök amikkel utazni szoktak, nyakamat rá hogy nehezebbek szoktak lenni mint 10 kg :-)


Nekem tényleg nem mérték sosem.

2011. nov. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten eddig nekem nem mérték, de én max 8kilóval indulok el,megmondom miért. Visszafelé nekem mindig mértek súlyt és hosszúságot is. Most én kiköltözöm és csak egy kézivel megyek,de még így sincs merszem többet vinni,mint 8kg,mert lehet,hogy most itthon is mérni fogják,visszafelé én mindig megszívtam,de nagyon. Pontosan 10kg-ot hoztam hazafelé,szigorúan mindig lemértük. Erre érdekes mód 12kg-ot mutatott szinte mindig a mérlegük, nem gyengén van és nem véletlen elállítva. A gurulós bőröndök,az átlagos nem kemény, 3-3.5kg, lemértük az enyémet. Ha csak 3-al számolok, akkor már csak 7kg-ot tehetsz bele, mert a bőrönd súlyát le kell vonni, ha nem is 2kg-ot de én 1kg extrát tuti hagynék a helyedben,tapasztalatból,tehát 6kg-al indulj neki,kivéve ha kemény bőröndöd van-ami tök felesleges kézinél,mert sokkal drágább és nehezebb-azok kb 5kg-ok,tehát 5-öt pakolhatsz még bele, de ha van egy kis eszed akkor csak 4-et.
2011. nov. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


igazából nem nagy dolog. talán egy retikül szerü (fiuknak aprócska háti) legyen nálad, amibe kamerát, pénzt, papírokat bele teszed és leviszik a raktérbe, de azért szerintem nem kell ott már plusszt fizetned.

2011. nov. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

pont az a gáz, hogy kintről megyek haza, de kifele pont 10kiló volt, nem mérték ( nem bőröndöm van, csak egy a méreteknek megfelelő szimpla táska)

és a bőröndöm is éppen megfelelt a súlynak, és itt kint is vásároltam, szóval ez a gáz :/

2011. nov. 7. 14:24
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem már mérték többször is, szerintem nem érdemes kockáztatni.
2011. nov. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 PeetC válasza:
Nekem is mérték, szinte minden alkalommal. És láttam már olyat, hogy túlsúlyos csomagot 100 euro ellenében levitték a raktérbe. Pedig szerencsétlen már szinte minden göncöt magára húzott, de hiába, még mindig volt 1kg plusz a csomagban. Azt hiszem ryanair volt vagy wizzair.
2011. nov. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én USA-ból jöttem vissza Londonon keresztül 3 "kézipoggyásszal", amik össz súlya kb 20 kiló volt... ajándékok, amik nem fértek bele a bőröndömbe...
2011. nov. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!