Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Felvidékiekről...

Mit gondoltok a Felvidékiekről? Jártatok már Felvidéken? Hogy látjátok ti a magyar-szlovák helyzetet?

Figyelt kérdés

2011. nov. 25. 15:42
 1/7 anonim válasza:
Én Felvidéken élek születésem óta. A környezetemben jól megfér a magyar és a szlovák egymás mellett. Az egész ellenségeskedés a parlamentben indul,mert egy buta ember (nem nevezném meg),aki még a saját nyelvén sem tud rendesen (és a himnuszát is rosszul idézte) már beteges módon gyűlöli a magyarokat. Legfőképp azok a befolyásolható szlovákok gondolkodnak még így,akik jóformán még nem is láttak magyar embert.
2011. nov. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom. Én ugyan nem vagyok felvidéki, de külföldön sok szlovák kollégám volt és barátaim is akadtak közülük. Amikor szóba jött a kérdés, egyszerűen csak legyintettek, hogy egy hülye politikus ezt elkezdte és mossa az emberek agyát. Egyébként én csak Pozsonyban voltam néhány éve, de semmi gondom nem volt, utcán magyarul beszéltünk, boltban, étteremben, sörözőben angolul rendeltünk, senki nem bántott.
2011. nov. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is Felvidéki vagyok.Csak azért tettem fel ezt a kérdést hogy hogy látják ezt a helyzetet kivülállók.És azért hogy ez csak politika.......nem igazán.Én személy szerint már verekedtem is szlovákokkal a beszólásaikért.
2011. nov. 26. 10:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos úgy látom, hogy az emberek között is sok hülye van. Hogy 10-ből 1 vagy 5-ből egy azt nem tudom, de az biztos, hogy nem 100-ból 1, mert akkor Slotat alig támogatnák, és akkor Fico pártja sem lenne egységes a magyarellenes törvények terén, mert lenne olyan képviselője, aki beszólna, hogy ne a magyarokat cseszegessük, amikor ezernyi fontosabb dolog is van. De sajnos úgy tűnik, hogy még Dzurinda pártja sem képes szeretni a magyarokat, csak ők nem utálják őket, így feleslegesen nem szivatják, inkább a békés egymás mellett élés hívei.
2011. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Előz vagyok:

Na meg rühellem a magyar feliratok szándékos mellőzését: Valahol 3-5 nyelven is ki vannak írva infók, de ezek közül egy sem magyar! Na ez sem a politikusok, hanem az egyszerű emberek műve.

2011. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Szia! Mostanában sokat járok Szlovákiába, mert a párom szlovák. Minden elfogultság nélkül mondom,hogy én nem tapasztaltam semmi kellemetlenséget, pedig egyáltalán nem beszélek szlovákul....

Velem mindenki közvetlen volt, és szerintem teljesen jó, hogy minden két nyelven van kiírva,és ha valamit nem is értenék, valaki biztosan segítene... Engem nem ért semmilyen negatív megkülönböztetés.

2012. febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sajnos sok idióta van, most hallottam egy aláírásgyűjtésről, ami a szlovák nyelvet akarja kizárólagossá tenni, és már 400 000-en aláírták, tehát van ennyi ember, akinek urnát csak a temetőben szabadna látnia, és a szavazati jogától meg kellene fosztani!
2012. febr. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!