Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Grönlandon szeretnék élni....

Grönlandon szeretnék élni. Hogyan lehetséges ez? Valaki tud erről valamit?

Figyelt kérdés

2011. dec. 5. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos elég szigorúak a letelepedési szabályok, mert csak 20000 ember él ott és így is alig vannak erőforrások (bár jók az életkörülmények).


Már Izlandra se könnyű költözni, akkor ez mégnehezebb lehet.


Másik nehézség, hogy az utóbbi időkben erős lett a szigeten a nacionalizmus és egyre több helyen megkövetelik a Kalaallisut nyelv ismeretét, ami Grönland fő nyelve és egy eszkimó nyelv ezért nagyon furcsa és nehéz. Ottéléshez fix, hogy kell. Mellette a dán nyelvet is ismerni kell a Dániához való tartozás miatt és ott van még az angol, amit ajánlott tudni.


Grönland keleti oldalán egy másik eszkimó nyelvet beszélnek, az ottéléshez valószínűleg azt is ismerni kell.


Mivel szinte modern terméket importálni kell oda Európából vagy Amerikából ezért gondolom nagyon drága minden a fókabőrön és a nyers halon kívül (már Izlandon is milyen drágaság van) és gondolom munkát is elég nehéz lenne találnod a kis népesség miatt.

2011. dec. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel szinte minden modern terméket*
2011. dec. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ha van valami ötlet vagy vállalkozni akarsz akkor sokkal könnyebben megy...drágák a dolgok, de jobban megélnek, mint magyarországon.

Ahhoz, hogy simán ott élj sztem semmi különös feltétel nem kell, Dánia része, de mivel nem EU, ezért 90 napnál hosszabb tartózkodás és a munkavállalás az engedélyköteles.

van nacionalizmus, de nem fognak kinézni, mert fehér ember vagy és nem 20 hanem ötvenezren laknak ott csak Nuuk-ban laknak majd 20 ezren

a nyugatgrönlandi nyelvet kell tudni amit Nuukban és pl Illiusaat-ban beszélnek...a keleti part elnéptelenedett.

dán és angol sem árt.....de ha nem beszélsz nyugatgrönlandi eszkimó nyelven nem fognak megverni érte

2011. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért pont grönland?
2011. dec. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Angolul jól beszélek, az ottani nyelvet meg egy idő utána úgyis megtanulnám. Nagyon ki szeretnék menni, csak el kell kezdeni valahogy, ha nem jön össze a letelepedés, nekem az is tökéletes lenne, ha csak 1 vagy 2 évet élnék ott.


Mindig is vonzott Grönland, nehéz megmagyarázni. Alapból imádom a hideget, ha a TV-ben vetítettek valamilyen természetfilmet Grönlandról, az Északi-sarkról vagy az Antarktiszról, na azokat mindig megnéztem. Aztán úgy döntöttem Grönlandon élni talán egyszerűbb, mint az Antarktiszon, ezért döntöttem mellette. Meg szeretném hódítani! :)

2011. dec. 5. 22:10
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem arról van szó, hogy megverik-e a Kérdezőt vagy nem, ha nem beszél eszkimóul (azért nem barbár állapotok uralkodnak Grönlandon), hanem arról, hogyha ott akar letelepedni akkor szerintem már elvárják tőle a fő nyelv ismeretét.


Svédország vagy Hollandia is nagyon befogadó országok, az emberek 99%-a beszél angolul és aki pár évig ott él az elvan az angollal is, de hogyha valaki le akar telepedni ott akkor azért elvárják tőle, hogy megtanuljon svédül/hollandul, gondolom Grönlandon is hasonló a helyzet.

2011. dec. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A ferjem gronlandi,mi itt elunk,szerintem csodas.:) Nacionalizmus tenyleg van,de en is mindig szerelmese voltam Gronlandnak. Angollal tenyleg nem mesz semmire,kiveve ha 90 napig "nyaralni" szeretnel itt,munkat vele nem kapsz.


ui.: Vegre en is irhattam, elotte sose olvastam olyan kerdest,hogy valaki ide jonne.:)))

2011. dec. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Wooow előző tényleg Grönlandon élsz?


Milyen ott az élet? Nem nyomasztó, hogy 80000 emberrel össze vagy zárva egy Mexikó méretű szigeten, aminek csak a partvonala lakható és egész évben tél van? Gondolom kapható minden a boltban, ami Európában vagy más fejlett földrészeken, de nagyon drága mert mindent messziről hoznak repülővel vagy hajóval, igaz?


Én valami olyasminek képzelem el Grönlandot, minthogyha Magyarországon Nyíregyházán vagy Szombathelyen kellene élned, de úgy, hogy egész évben tél lenne, minden nagyon drága lenne a boltban és a város el lenne zárva az ország többi részétől egy Vasfüggönnyel. Valami ilyesmi az ottani élet?



Valami olcsó repülőjárat van Grönlandra? Lehet én is szétnéznék ott.

2011. dec. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
hát ha annyira szereted a hideget akkor én a helyedben inkább svédországba vagy finnországba mennék. azok is gyönyörű országok, és talán picivel egyszerűbb lenne.
2011. dec. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Engem is nagyon érdekel e hogy hogy lehet kijutni oda
2022. okt. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!