Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az osztálykirándulásról?

Figyelt kérdés

9.-esek vagyunk, egy értelmes, normális osztály (Komárom-Esztergom megye). Az ofőnk, akit imádunk, természetesen ránk bízta hogy hova akarunk menni osztálykirándulásra. Ezeket gyűjtöttük: PÉCS, EGER, SZEGED, BÉCS, PRÁGA. Az osztály nagyrésze persze a Prágára szavazott (én Pécsre). Szerintetek megéri, hogy egy ottalvásra elmenjünk Prágába? Az út borzasztó hosszú, vonattal szándékozunk menni, úgy is 6 óra minimum. Én nagy hibának tartom. Persze szép meg minden meg ami a leg inspirálóbb az hogy 'KÜLFÖLDÖN' van... De az osztálykirándulásnak nem az a lényege, hogy elmenjünk a világ végére, nagyon sok pénzből, hanem az, hogy együtt legyünk... Az ofőnek mindegy, na de én hogyan vegyem rá a többieket, hogy inkább maradjunk Magyarországon? Jövőre úgy is Londonba megyünk (mivel ez idén nem jött össze), az is lesz egy jó 110000 Ft, minek most ilyen messzire menni?


Ey másik kérdés, aki volt már esetleg Prágában (vonattal)vagy netán osztályfőnök, neki erről mi a véleménye? És mennyi körülbelül egy vonatjegy oda? Szállás, étkezés az drágább vagy olcsóbb Magyarországhoz képest?

És mennyibe kerül majd ez a kirándulás úgy durván fejenként? 2 napos, vonattal kajával mindennel én úgy 35 ezerre saccolok.


Köszönöm válaszotokat!


2011. jan. 6. 15:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Évekkel ezelőtt voltam Prágában osztálykirándulás révén. 2 éjszakát töltöttünk ott, kb. 22000 Ft + költöpénz volt a költség. A külvárosban viszonylag olcsón lehet szállást kapni és természetesn ha venni akartok valamit(ételt, italt) azt is ott érdemes. A belvárosban hihetetlen árak vannak(750Ft a sör, 400Ft 1 gombóc fagylalt stb.).

Étkezés nekünk alapvetően a szálláson volt, így az is benne van a korábban említett árban, választékos volt, azonban minőségben nem éri el a magyar ételeket.

2011. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi két évvel ezelőtt Lengyelországba voltunk (Krakkóban).

Ha jól emlékszem 15 ezer körül volt az egész (vagy 17e, de annál biztosan nem több). Mi busszal mentünk, és 3 napot (két éjszaka) töltöttünk ott. Bár igaz, Krakkó kicsit közelebb van mint Prága (térkép alapján, bár ha jól emlékszem mi 10-12 órát buszoztunk oda) viszont mi K-Magyarországon élünk.

Nekünk ebben a 17ezerben benne volt a busz, a szállás, pár belépő ide-oda, és az idegenvezetés. A kaját mindenki saját magának állta.

Szerintem Prágát is ki lehet hozni 20 körül, sőt talán még az alatt is. Érdemesebb busszal menni ha sokan vagytok (ha nem, akkor meg mondjuk beszervezni egy másik osztályt is), mert sokkal olcsóbban ki lehet jönni, mint pl vonattal.

Arról sajnos nem nagyon van infóm, hogy Prágában mi mennyibe kerül.

Szerintem nem hülyeség kimenni külföldre, mert lehet, hogy van akinek másként nem nagyon lenne rá lehetősége, de ha jövőre tényleg külföldre mentek, akkor viszont felesleges. (Vagyis nem az, de a arra sem árt gondolni, hogy nem mindenkinek milliomosok a szülei...)


Bár London sem hiszem, hogy 110e Ft körül lenne. Hány napra mennétek oda? Egy oda-vissza repjegy Londonba már van akár 20ezer alatt is (Láttam már 16-ért oda-vissza fapados jegyárat). A szállás Londonban piszkosul drága, viszont biztosan vannak ilyen diákszállások ott is, ahol olcsóbban/kedvezményesen lehet megszállni... A kaja se olcsó, de szerintem 1-2 napot 15-20 fontból kényelmesen meg lehet oldani (olyan 6-7 ezer forint). Szóval Londont szerintem ilyen 50-60 ezer forintból is ki lehet hozni kényelmesen. Bár ez csak így hirtelen fejszámolás, lehet van, amire nem számltam. :)

2011. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a belépőkre :)


Kérdező: szerintem nem olyan rossz az a Prága, állítólag gyönyörű város, érdemes megnézni. És sokkal olcsóbban Pécset sem úsznátok meg...

2011. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Oda fogtok menni, amit a többség megszavaz, ez így működik. A választásokon is az a párt nyer, akit a többség megszavaz, hogy nézne már ki, ha ott is próbálnád rávenni a többieket, hogy arra szavazzanak, ami neked tetszik? Ha nem akarsz Prágába menni, vagy hanincs rá pénzed, akkor legfeljebb kihagyod a kirándulást.
2011. jan. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Prága gyönyörű, és tuti, hogy tetszeni fog. De szerintem minimum 2 ott töltött éjszaka kellene.

A költségekhez nem tudok hozzászólni, 2x voltam Prágában, de utazási iroda által szervezett kirándulás volt.

21/N

2011. jan. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Prága a legjobb hely mind közül, szuper hely. Én arra szavaznék, de úgyis a többség dönt, ahogy már írta valaki. Mi kocsival mentünk, 4 és fél óra alatt ott voltunk. Az árakról annyit, hogy P. messze a legolcsóbb európai főváros.
2011. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Második kommentelőnek: a londoni út 7 napos lett volna (jövőre is az lesz) és tényleg 110000Ft, amiben nincs benne a Madamme Tussauds és a London Eye (ezek összesen 10 ezer Ft)


Többi kommentelő: Igen, elhiszem hogy csodás, biztos gyönyörű. Csak az ár itt a probléma. Sajna. Aztz meg nem akarom hogy úgy leterheljem a szüleimet hogy idén Prága, aztán 110 ezzer London... amikor eddig 10 000 Forintból volt mindig megoldva az osztálykirándulás. (és megjegyzem, bárhol voltunk, olyan jól éreztük magunkat hogy az valami leírhatatlan.)


Köszönöm a válaszotokat!

2011. jan. 6. 20:00
 8/15 A kérdező kommentje:
A kirándulást kihagyni természetesen nem szeretném, akárhova megyünk. Majd nyáron ledolgozom valami jó diákmunkával, ha kapok. :(
2011. jan. 6. 20:02
 9/15 anonim válasza:
Jó lesz ez a Prága hidd el;) Csak rá kéne beszélni az osztályfőnököt, hogy olcsóbban jöjjünk ki az egészből, hiszen a londoni kirándulást is ki lehet hozni sokkal kevesebből. Mindegy hova megyünk biztos hogy jól fogjuk érezni magunkat mert jó az osztály. :) Üdv. P. Anna.
2011. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
P. Anna az osztálytársam ;)
2011. jan. 6. 20:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!