Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi csomagot vihetek, ami...

Mennyi csomagot vihetek, ami még reális, ha egy évre elköltözöm a világ másik végére?

Figyelt kérdés

Au-pair-nek megyek az USA-ba, szeretek öltözködni, tehát nem 10 póló-3 nadrágra gondolok. Akik már megjárták ezt/hasonlót, mik a tapasztalataik? Egyáltalán milyen súlyú csomagra kell felárat fizetni?

Válaszatokat előre is nagyon köszönöm.


2011. dec. 10. 23:07
 1/9 anonim ***** válasza:

usaban még nem voltam, de amikor én au-pairnek mentem Hollandiába kb 3 rend ruhát vittem, meg pénzt


negyed, sőt tizedáron vettem ruhákat az első héten a nagy leárazások miatt ill a turkálókban

2011. dec. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En is szeretek oltozkodni,es en vegleg mentem ki, de mivel nekem sok rossz tapasztalatom volt,es draga ruhaim vannak,inkabb csak egy kezipoggyasszal mentem,viszont a parom is jott,es az o borondjeben is csak az en ruhaim voltak. Nem akartam,hogy az legyen,hogy elveszitik es nem kapom meg. Igaz nem sokat,de ki tudtam hozni. Itt meg vettem,meg ha megyek haza,akkor elhozom lassacskan...Szuleim kuldtek utanam meg ezt-azt postaval.
2011. dec. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ez repülötársaságtól függ mennyit vihetsz, én annak idején azt hiszem 30 kilót vihettem az usába.

habár több mint 10 éve volt au-pair ott, de akkor iszonyat olcsó volt a ruházat. egy rakat nike, gap ruhával tértem haza. habár azóta nem tudom mi lett, de akkor kaptam heti 150$-t amiböl mindent tudtam fizetni, mindig mentünk mindenfelé, utaztam is az országban, és még haza is vittem pénzt.

2011. dec. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én 194$ dollárt fogok kapni hetente.

Megnyugodtam, ezekszerint nem is kell annyira túllihegni a dolgot:D

2011. dec. 11. 08:17
 5/9 anonim válasza:
$ 194 dolcsi..nagyon sovany akkor vigyel magaddal meg sok lovet.... abbol nem lehet kijonni....ha csak a rezsit veszem arra sem eleg.....aztan akkor meg szamolj arra ha elmesz valahova este vagy egy kis extra kaja szoval semmire sem eleg..
2011. dec. 12. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hivd fel a legitarsasagot ha mar megvan a jegyed es majd ok megmondjak mekkora csomaggal utazhatsz. Tengerentuli jaratokra mindig tobbet engednek fel, mint belfoldi jaratokra.


Attol fugg hova jossz? Mert nem mindegy hogy Vegasban leszel, ahol nyaron sivatagi korulmenyek vannak/ telen meg 0 fok, vagy Losziban, ahol altalaban mindig jo ido van.


Felesleges egy rakat ruhat hoznod, mert 1. az amcsik aranylag igenytelenek (pl. Arizonaban polo/rovidgatya szinte 'kotelezo'), ha gyerekekkel leszel, azokat nem erdekli mi van rajtad, ha elmesz ide-oda, arra meg eleg 1-2 rend 'normalisabb' ruha utana meg ugyis vasarolni fogsz.


Ha a 194 fizubol nem kell rezsit meg kajat fizetned (mondjuk miert kene nem is ertem, gondolom live-in au-pair leszel, ennyi penzbol nem is lehetnel mas) akkor az eleg lesz.

Nem tudom melyik allamban leszel, de a kovetkezo boltok turkalok es szinte mindenhol vannak: Goodwill, Salvation Army


Amugy meg ha mar itt vagy akkor online is vasarolhatsz ezerrel, mert sok ceg ingyen kuldi ki a cuccot es ingyen visszakuldheted ha nem passzol a meret vagy ilyesmi. Illetve a helyi olcso uzleteket felfedezheted ha mar itt vagy.

Ha valamit, akkor ruhat nem kell hozni az USAba, mert nagyon jokat lehet kapni!

2011. dec. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"$ 194 dolcsi..nagyon sovany akkor vigyel magaddal meg sok lovet.... abbol nem lehet kijonni....ha csak a rezsit veszem arra sem eleg.....aztan akkor meg szamolj arra ha elmesz valahova este vagy egy kis extra kaja szoval semmire sem eleg.."


ez zsebpénz, nem munkadíj, semmiféle rezsit nem kell fizetnie belőle, sem kaját, mert azt a családnak kell állnia ;) - én Hollandiában 300 eurót kaptam HAVONTA (A KÉRDEZŐ HETENTE 194 DOLCSIT FOG KAPNI), extra sajtokat, gyümölcsöket vettem magamnak, rengeteg könyvet, ruhát vásároltam, még műszaki cikkeket is, sőt múzeumba jártam, elugrottam Párizsba pár napra, ott Disneylandban jártam, meg múzeumokban, tesóm kint járt nálam egy hétig és 12 hónap alatt majdnem 500 eurót tudtam spórolni, pedig nem szándékoztam és olyan dög nehéz bőröndökkel jöttem haza, és még a tesóm is hozott haza ugyanannyi cuccom (főleg ruhák és könyvek voltak - majdnem 80 könyvet vettem kint) -

2011. dec. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oh, az utolsó 2 választ "különösen" köszönöm. Igen, a 194 dolcsi mellé teljes ellátást, szállást kapok. Mondjuk nem akarom szórni a pénzt, kajából nem vagyok különösen különc, na meg felszedni sem szeretnék egyetlen kilót sem:D
2011. dec. 14. 19:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 10 pólót hoztam, 3 farmert, 3 maci nacit, 4 elegáns felsőt és 2 cipőt. Én szerencsés vagyok mert lett itt egy nagyon jó barátnőm, akitől kaptam egy csomó ruhát.

Én Svájcban vagyok és havi 500 frankot keresek, de ebből nagyon keveset költök. Extra kaját nem szoktam venni.

2011. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!