Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan kaphatna egy török...

Hogyan kaphatna egy török állampolgár vízumot Magyarországra, ha csak néhány napra szeretne jönni látogatóba?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm szeretne ellátogatni Budapestre 4-5 napra egyszerű turistaként. Száálodában foglalna magának szállást.

Azt tudom, ha nálam lakna, meghívólevelet kellene küldenem, sok-sok dokumentumot kérnének tőle és tőlem is... Ha csak egy szimpla utazásról lenne szó, akkor milyen módon tudna ide jönni? Egyáltalán van lehetősége a Magyarországra utazáshoz?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. dec. 17. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én férjem török. Nálunk az volt a helyzet, hogy korábban már volt az EU-ban 3 hónapot, egy céges továbbképzésen. Mikor utána jönni akart hozzám, akkor elment egy akreditált utazási irodába, ahol kapcsolatban állnak a magyar konzulátussal. Be kellett vinnie egy kereseti igazolást, és mivel látták, hogy a nettója meghaladja az 1000 eurót, így ez elég "garancia" volt arra, hogy nem akar illegálisan Mo-n maradni. Csináltak egy ál-szállodai foglalást, és ennyi. De még így is berángatták a nagykövetségre, hogy minek akar Mo.-ra utazni. Rólam mélyen hallgatott, azt mondta, hogy a török emlékműveket akarja megnézni.


Az utazási iroda ajánlotta, hogy ne beszéljen rólam, és pláne ne lobogtasson meghívó levelet, mert nem szeretik, ha a töröknek barátnője/menyasszonya van Mo.-n, mert akkor nagyobb az esélye annak, hogy nem megy vissza To.-ba.

2011. dec. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, hogy a 3 hónapos eu-tartózkodás azért volt fontos, mert így látták, hogy már kapott korábban Mo.-ra hosszabb időre vízumot, és nem volt gondja a hatóságokkal.
2011. dec. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ez hasznos információ.

Én is az utazási irodát javasoltam számára.

Az EU-ban ugyan Ő még nem járt, így nem tudom mennyi esélye van. Munkájából adódóan azonban többször utazik,de legtöbbször Ázsia országaiba vagy például legutóbb Dél-Afrikában járt. Korábban 1 évet Taiwan-on élt, ahol ösztöndíjjal tanult. Jó munkahelye van otthon, jó pozícióban dolgozik, talán ennyi elég lesz a vízumhoz.

Még egyszer köszönöm a hasznos választ.

2011. dec. 17. 15:20
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia, megint én vagyok.

Ha mondasz egy várost, akkor nézek neked ott irodát. Sajnos nem mindegyik akreditált. Azok csak ígérgetnek, lehúzzák a pénzt, aztán széttárják a karjukat, ha nincs meg a vízum.

2011. dec. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Jaj, nagyon szépen köszönöm a segítséged és a fáradozást.

Istanbulban él, Avcilar város részen. Bár gondolom bárhova elmegy a városban egy akkreditált irodába. Tegnap este beszéltem vele, azt mondta hétfőn keresne is egy ilyen irodát. Én is elkezdtem a neten nézelődni, de egyelőre nem sok eredménnyel.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a kedvességed.

2011. dec. 18. 10:44
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon szívesen. :)


Szóval az ügynökség neve: "ets tur".

[link]


Avcılarban is van irodájuk, "Aruşa turizm" a neve.


Feltétlenül írj, hogy mit sikerült intézni. Én is voltam ebben a szituban, tök átérzem. Ha bármiben tudok segíteni, írj!


Andi

2011. dec. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Szia Andi!

Nagyon szépen köszönöm még egyszer a segítséget, nagyon aranyos vagy. Már továbbítottam is felé az információt és a weboldalt. Holnap megkérdezi.

Mindenképpen írok, hogy mit sikerült intézni.

Szép napot!


Adri

2011. dec. 18. 14:26
 8/12 anonim ***** válasza:
Okés, várom! :)
2011. dec. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Szia Andi!


Még egyszer köszönöm az utazási iroda ötletet.

Ma megérdeklődte az ismerősöm náluk, hogy milyen lehetőségei vannak. Sok jóval sajnos nem biztatták.

Írok Neked privát üzenetet, remélem megkapod. Még sosem küldtem itt privátot senkinek sem.


Üdv

Adri

2011. dec. 19. 17:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Megkaptam, írtam is vissza.
2011. dec. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!