Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Írnátok nekem érdekes repülési...

Írnátok nekem érdekes repülési élményeket?

Figyelt kérdés

Jöhet minden, durva késés, személyzettel kapcsolatos, járattörlés, túlfoglalás, turbulencia, valamilyen vészhelyzet, csomag elvesztés, biztonsági ellenőrzés, érdekes utastársak stb.. bármi jöhet.

Köszönöm.


2012. jan. 12. 10:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát én egy repülésről tudok mesélni.

Életem első repülése:Angliában repültem ki a páromhoz.Fogfájósan indultam el,így fájdalomcsillapítókkal kezdtem a hajnalt.Nem is volt semmi gond.A gép felszállt,szépen repültünk 2 órát,még aludtam is egy kicsit.Örültem,hogy csak "sajgott" a fogam..A gép leszálláshoz készülődött,és ahogy ereszkedett lefelé olyan iszonyatos fájdalom fogott meg,hogy azt hittem mindjárt szétrobban az állkapcsom.Annyira fájt,hogy rögtön elsírtam magam,és a stewardess hölgy rohant hozzám,mert ömlött a számból a vér.(elég kínos volt,mert jó páran bepánikoltak a leszállásnál miattam) Egészen addig amíg a gép le nem szállt,nekem végig őrjítő fájdalmam volt.(csak sírtam)

Ráadásul nem engedték,hogy csak úgy elmenejek,így bekísértek egy orvosi szobába.Nagy nehezen el tudtam mutogatni,hogy hívják ide a páromat tolmácsnak,mert egy szót sem beszélek angolul.Végül is a párom tolmácsolásával ,és a vizsgákat alapján kiderült,hogy a hátsó foggyökér alatt egy gennyes tályog volt ami már kikezdte az állkapcsomat is.Végig nagyon kedvesek voltak velem az angolok. Kaptam antibiotikumot amit 1 hétig szedni kellett.1 hét múlva amikor indultam hazafelé,már rettegtem a repüléstől.Végül is a hazaút nem volt fájdalmas,de életem első repülése meghatározó lett nekem.Soha többé nem ültem repülőgépre.Amióta én is kint élek,én minden évben csakis kocsival megyek haza.(pedig a fogaimat megcsináltattam)

38/N

2012. jan. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jajj ez borzasztó lehetett.. Fogfájás sehogy sem kellemes, így meg még szörnyűbb :-(
2012. jan. 12. 11:23
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Londonból repültem haza Budapestre WizzAir-rel, este 10, éjfél körül, mert két órát késleltették a járatot valamiért, kint már sötét volt. Kb. fél óráig normális repülés volt, aztán valahol Németország felett belerepültünk egy viharfelhőbe és turbulencia lett. Nem durva, de be kellett kapcsolni az övet és rázkódott a gép rendesen, meg törölték a büfékocsis járkálást. Látszottak a villámok mellettünk ha kinéztünk az ablakon. A repülés vége felé (Szlovákia felett talán?) kiértünk a viharból, de az övet nem kapcsolhattuk ki.


Budapestről repültünk Antalyába (Törökország) Wizz Air-rel. A repülés végig sima volt, de a nyárnak pont azon az egyetlen napján és annak pont abban az egyetlen órájában sikerült Antalyába érnünk, amikor nem hétágra sütő napsütés volt, hanem nagyon sűrű felhő, köd, enyhén erős széllel és hullámvasút volt a leszállás.

2012. jan. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Antimod ***** válasza:
100%

Egy pilóta haverom bérelt ki gépet gyakorlás céljából, és elkísértem egy útra a Dunakanyarba. Előtte még tréfálkoztunk is, hogy miért kell bekötni magunkat, hiszen ilyen kis helyen (Cessna 150-es) szinte mozdulni is alig lehet.

Tél volt, és durva felhők voltak körülöttünk, amit kerülgetni kellett. Egyszer csak minden előzmény nélkül, amikor azt hittük, semmi meglepetés nem jöhet, egy légáramlat lejjebb vágta a gépet, de olyan erővel, mintha egy óriás rácsapott volna a tetejére, még az ajtó is kinyílt. Ezt sikerült becsukni, de ezután már szóváltás nélkül is megértettük, miért kell a biztonsági öv: valószínű mindkettőnk feje egyszerre loccsant volna szét a plafonon.


Voltak még kevésbé durva sztorik is, Bécsben többedszerre sikerült csak leszállni a jordán légitársaság gépével, illetve egyszer 5 órás késéssel sikerült az egyik fapados légitársaságnak elindulnia Ferihegyről, Amszterdamban pedig eltűntek a csomagjaink, de azt pár nap késéssel megkaptuk Liverpoolban.

2012. jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szintén wizzair.Angliába készültünk a fiammal.A gép éppen felszállás előtt,amikor bemondták,hogy mindenki kapcsolja be az övét,és telefon,laptop kikapcsolása is kötelező.Volt egy férfi utas aki azt hitte ő bármit megtehet,és tovább pötyögött a laptopján.A gép már gurult a pályájára ahol majd fel kell szállnia.A légi kísérő hölgy odament a pasashoz,kedvesen kérte,hogy tegye el a laptopját.Simán félre lökte a nőt,és rá sem nézve csak annyit mondott." pofika csukva!Dolgozom!" A légi kísérő hölgy odament a vezető légi kísérőhöz és elpanaszolta neki ,hogy viselkedik az egyik utas.A nő szólt a pilótáknak,hogy ne szálljanak fel,mert van egy kezelhetetlen utasuk.Majd ő is odament a pasashoz,ő is kedvesen kérte,hogy tegye el a laptopot.A pasas megint:"csönd,dolgozom"

A hölgy szólt vagy háromszor,jó hangosan,hogy többen is halljuk(mi mindent hallottunk mert mellette ültünk.)A végén a pasas beszólt,hogy " minden nőnek ilyen szófosása van??Miért nem fogja be,és szállunk már fel??" Nem szálltunk fel.Kijött a pilóta,a kérése után egyszerűen összecsukta a laptopot,felállította a pasast,és simán letették a gépről. 2 órával később indultunk csak el.

2012. jan. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hupsz, nem semmi történetek, köszönöm szépen!
2012. jan. 12. 12:24
 7/15 anonim ***** válasza:
44%

Egyszer egy mazsola buszsofőr miatt elkéstem a melóból - egyből repültem is onnan. XD


Ne haragudj, ezt ne tudtam kihagyni.:)

2012. jan. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

:-( Egyébként jöhetnek más utazási történetek is, vonat busz, autó..

Mennyire volt mazsola az a buszvezető, hogy annyira elkéstél, hogy kirúgtak?

2012. jan. 12. 12:49
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szinten wizzaires tapasztalataim vannak:


Az egyik legdurvabb az volt,bar ez meg felszallas elott,hogy bar feketen-feheren le van irva a honlapjukon,hogy nem csak egy kezipoggyaszt,de AZONFELUL, egy takarot vagy parnat, egy kabatot es egy konyvet is felvihetsz magaddal a fedelzetre. Mivel en semmit sem bizok a veletlenre,ezert otthon,egy direkt erre a celra vasarolt merlegre tettem a borondom,pont 9kg volt. Azert biztos,ami biztos meg anyumnal is lemertem,neki is van,es indulas elott beugrottam hozza, szinten 9kg volt, 10kg a megengedett. A kofferem centimeterre pontosan lemertem,mert az is megvan szabva,direkt 5 centivel keskenyebb es alacsonyabb borondot vettem,ha megvan tomve akkor se haladja meg. Erre mit ad isten? 10.1 kilot mutatott a wizzairosok merlege(mar nem egyszer megfigyeltem,hogy direkt el vannak allitva,es nem egy ismerosom mondta ezt), tehat megmondtak,hogy szepen kifizetem(ami amugy dragabb volt,mint a repulojoegyem oda-visssza), vagy nem viszem magammal. Csak kezipoggyaszt vittem,direkt ki se tomtem,na de se baj,hosszas vitatkozas utan,csak-csak megemesztettem. Ugyanennel az utnal visszafele mar nem volt gond a kofferommal 9kg-ot mutatott, ahogy otthon is mertem! Viszont jott a masik gond: A holgy felhivta a figyelmem,hogy se akonyvem,se a kabatom nem vihetem fel,es mivel a kabatom jo nagy volt(teli), ezert nem fert bele a kofferembe,hiaba beszelek jol angolul,le se sz.rt es kototte az ebet a karohoz,meg a biztonsagiakat is ram hivta,kenytelen voltam a kabatom feladni, a konyvem meg betettem a kofferba, peresze a kabatom annyiba kerult ismet, mint az oda-vissza jegyem,hisz az utolso pillanatba kenyszerultem feladni a csomagom.


Egy masik wizzaires tapasztalat pedig az volt,mikor 2 fekete elkezdett tobb not molesztalni,fogdosni,orditani veluk eloszor csak a repteren(egy "ferfi" se mozdult meg),majd folytattak a repologepen is. Az utaskiseroknek en szoltam,mikor mar hozzam is oda jottek, 1x szoltak nekik,majd jott meg 2 brit no szolni nekik,le se sz.rtak minket. Nekem egy nemet pasi segitett,aki azt mondta,hogy orrba vagja oket,ha most nem hagyjak abba, mogottem 2 magyar pasas volt, meg se szolaltak, a nemet ferfi elolrol jott hatra. LEszallas utan ittunk egy kv-t es megkoszontem neki,mert ugy latszik,ha ritka is,mint a feher hollo,vannak meg igazi ferfiak a vilagban.

2012. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocsanat,nem wizzairesok,mert minden mas legitarsasag borondjet is azzal merik,tehat a repteren talalhato merlegek, vagy lehet ez nem igaz,nem allitom biztosra,de akkor nekem van 2 rossz merlegem,meg nem 1 ismerosomnek.
2012. jan. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!