Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi a repülési idő? Mit...

Mennyi a repülési idő? Mit lehet vinni? Tippek az első úthoz.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Először fogok utazni Skóciába s egyedül :(. Néztem a neten Budapest-Edinburgh-ot a jet2-n, s azt írja ki, hogy 13:00-15:00, azaz 2 óra az út. Viszont ha a visszautat nézem, akkor 8:30-12:30, az pedig 4 óra. Hogy lehetséges ez? Továbbá szeretném megkérdezni, mit lehet vinni, ami benne van a bőröndbe s mi az ami kézi poggyász? Ha 4 órás az út, inni és ennivalót lehet vinni? Tényleg 2-3 órával előbb be kell jelentkezni s egy váróban üldögélni? Ha valaki tudna hasznos tippet adni, az is jó lenne.

Köszönöm.


2011. júl. 7. 11:14
 1/8 A kérdező kommentje:
* Még azt szeretném megkérdezni, hova érdemes ülni a gépen. Köszönöm a segítő válaszokat.
2011. júl. 7. 11:15
 2/8 anonim ***** válasza:

A helyi időt írják ki, skócia egy órával kevesebb. tehát a repülési idő 3 óra.

Általában 1 órával előbb érdemes ott lenni,40 percel a repülés előtt szokták zárni a check-int.

2011. júl. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az utazási idő függ attól hogy melyik repülési útvonalon repül az adott gép. Az oda út pedig nem kettő, hanem 3 óra, mivel a 15:00 az edinburghi idő szerint van. Mindig a helyi idő szerint van kiirva. Ugyanez igaz visszafelé is. Az is 3 óra az időeltoldás miatt. Azt hogy mit vihetsz, nézd meg a jet2.com oldalán. Le van írva érthetően magyarul is. Mivel a jet2 egy fapados légitársaság, ezért inni és ennivaló alanyi jogon nem jár a gépen, de ha szomjas vagy, akkor térítés ellenében adnak italt. (cca. 2 font egy üdítő)
2011. júl. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már értem a menet időt. :) S magamtól ételt nem vihetek fel? Muszáj megvenni?
2011. júl. 7. 11:23
 5/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy 2 dl-nélk többet nem lehet felvinni, mert elveszik tőled. de miután ezen a vizsgálaton túl vagy, akkor a várakozó helyen rengeteg bolt van, ahol tudsz italt venni, amit felengednek a gépre. enni valót úgy tudom, hogy fel lehet vinni.
2011. júl. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Se ételt sem italt nem lehet felvinni a gépre. Én próbáltam, átvilágítanak, és ki kellett dobnom, hozzáteszem én már a transzferban vettem azt az üdítőt, amit kidobattak velem, de azt is tudom, azért mert habár nem mentem ki külső részre, de átszálltam egy másik repülőre. Ráadásul az egyik repülőn adott kaját (csomagolt szendvics, és hülye tartogattam) a másik beszállás előtt ki kellett dobni.

Szó mi szó, ha biztosan tudod, hogy nem adnak semmit a repülőn, akkor a becsekkolás után bemész a transzferbe ahol várod a beszállást a gépbe, ott tudsz venni kaját piát és a táskádba fel is viheted a gépre. Ha nem akarsz költekezni, mert elég drága, végül is három órát ki lehet bírni kaja nélkül, előtte meg megeszel egy szendvicset. Nem kell órákkal előbb oda menni ez butaság. Akkor viszont érdemes, ha valami charterrel mész ahol nincs előre lefoglalt fix helyed, és nem akarsz rossz helyen ülni. Akkor ha két órával előbb odamész akár elől ablak mellet is lesz helyed, de sok szemfüles már telefonon foglal magának helyet előre, vagy a jegymegvételkor elintézteti az irodával. Ha van helyed akkor kb egy órát számolj, az bőven jó. Becsekkolsz átmész az ellenőrzőkapunk és alig kell várnod, kezdik a beszállítást a gépbe, szóval ne képzeld, hogy ott kell üldögélned, max a gépbe, de akkor már nem azzal leszel elfoglalva.:)


Mit lehet vinni:

A feladott bőrönd nem lehet több 22 kg nál a jet2n. A kézipoggyász max 10 kg lehet és csak 1 db, Mellette persze lehet vállraakasztós kistáska övtáska stb. A bőröndbe bármit vihetsz kaját piát műszaki cikkeket (persze bombát nem:))

Kézipoggyász: az utazás során használatos dolgokat vigyél benne. Egy plusz pulcsit, esetleg polót, kabátkát. Laptop utazáshoz használható kütyük pl mp3 mp4 könyv rejtvény amit szeretsz esetleg minidvd lejátszó. Vihetsz benne olyan dolgokat amit féltesz, hogy ne törjön össze pl ajándék (ha az nem pia)

Tilos kézipoggyászba szúró, vágó dolgot vinni, így kisolló, szemcsipesz ilyesmit elkoboznak. A festékek mint pl. smink csak tökéletesen zárodó zacskóban és kis méretűeket lehet felvinni pl egy nagy tubus testápolót kidobatnak veled. Minden ilyen dolgot a nagybőröndben viszont feladhatsz! Ja ha italt viszel ki testápolót bármit ami kifolyhat, mindenképp tedd bele jól zárodó masszív zacskóba, mert ütik vágják a bőröndöt, és ha összetörik mindened el fog ázni.(nekem az összes bőröndöm szenvedett sérülést eddig, ha félted csomagoltasd be, akkor ép marad)

Hát ennyi, Jó utat!!!!!

2011. júl. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Mi 2 szer voltunk repülőn.Az legutolsó válaszoló tökéletesen leírt mindent ami hasznodra lehet. Az első válaszoló azt írta térítés ellenében lehet kaját kapni vagyis nem kell fizetni érte,mert ez a repülési pénzbe tartozik bele.Üdítőket,teát,és kávét szolgálnak fel és főt kaját,minden utazásnál változó,hogy milyen főtt kaját szolgálnak fel.Ja és ha valamilyen drága ékszert viszel haza ajándékul a rokonodnak akkor azt vidd magaddal a repülőre,mert mi hülyék megvettük a tesómnak és berakta anyám a pulcsik alá egy kis dobozba.És gondolom ki kellett nyitni a bőröndöt, anya öve miatt ami ilyen fémes jellegű. Mikor hazaértünk és a tesómnak odaakartam adni az ajándékot, akkor már nem volt meg.De azóta is ennyiben maradt a dolog.Egyébként az is lehet,hogy csak ezek a Tunéziai vizsgálók ilyenek.Csak figyelmeztetni akartalak,hogy nehogy úgy járj ahogy mi.

Ja és szokott magyar újság is lenni a gépen,ha unatkoznál akkor előveszed,de szerintem úgy sem fogsz a látvány miatt. Jó utazást!! :)

2011. júl. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a hasznos tippeket. Le is foglaltuk a jegyet s van előre helyem:).Köszi még egyszer minden választ.
2011. júl. 9. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!