Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt tanul meg...

Mennyi idő alatt tanul meg egy ember franciául beszélni kint Franciaroszágban?

Figyelt kérdés

Azt az eshetőséget nézzük hogy egy átlag ember kint franciák között (nem magyar társaságban)


Körülbelül?



2012. febr. 3. 04:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy elötte tanult-e már valamenyit, mit csinál ott, stb.

Ha minden alap nélkül megy ki, akkor sokkal elöbb éhenhal, mint hogy megtanulhatna franciául.

A franciák eleve igen kényesek arra, hogy csak azzal állnak szóba, aki JÓL beszéli a franciát, aki súlyos nyelvtani hivákat vét, azt otthagyják szó nélkül.


De ahhoz, hogy egy idegen nyelvet megtanuljon valaki JÓ társalgási szinten (ez alatt nem a MO-i nyelvvizsga-kategóriákat értem, hanem a ténylegesen beszélt nyelvet), ahhoz elöszor is igen intenziven kell tanulnia (napi 6-8 órát) nyelvtanfolyamon a nyelvországban. Igy egy év alatt már el lehet érni jó eredményt.

2012. febr. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ha csakis franciak kozt van es tenyleg szorgalmas, napi tobb orat tanul akkor szerintem fel ev alatt eljut kozepfokra.
2012. febr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nyelvszakos vagyok az ELTE BTK-n.

Van egy vicc, ami úgy hangzik, hogy megkérdik az egyetemistát, h mennyi idő kell egy nyelv megtanulására.

A válasz az, hogí mennyi idő van rá...?

Hidd el, nagyon igaz, ez nagyrészt rajtad múlik.

Én itthon, magántarral 5 hónap alatt tanultam meg középfokon angolul (van nyelvvizsgám), szinte nulla tudásról, elég aktív tanulással. Asszem 2-3 órát vettem hetente.

2012. febr. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!