Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ti hova költöznétek szívesen...

Ti hova költöznétek szívesen külföldön?

Figyelt kérdés
Észak-Amerikába tudom, hogy szinte lehetetlen már legálisan 'bevándorolni', Ausztrália dettó, Angliában élő ismerősöktől egyre inkább hallom, hogy romlik az ottani helyzet is. Mi az az ország, ami most olyan mint mondjuk 50-60 éve az USA? Ahol 'kolbászból van a kerítés'. Keletben kell gondolkozni? Esetleg Németország még mindig egy jól célpont? Mit gondoltok?
2012. febr. 8. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ahova szívesen mennék:

- Ausztria

- Németország

- Anglia (de talán ez a legkevésbé...)

- USA

- Kanada.

Most próbálgatok utána nézni, hogy vajon melyik lehetséges, és melyik lenne megoldható.

Elsődleges vágyam USA lenne, dehát mindenki szerint esélytelen... :( Úgyhogy most Kanadának próbálok utána olvasni.

Ott pl. pontrendszer van, és azt próbálom kiszámolni, hogy mennyi pontom lenne...


Amúgy a másik kérdésedre: Németország szerintem jó még mindig, persze akkor, ha az ember beszéli a nyelvet. De persze ez minden kivándorlásra igaz.

2012. febr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jo diplomaval tobb nyelvtudassal mindenhol kolbaszbol van a kerites.a jo szakembereket mindenhol ketesik. aki meg nem ert semmihez vagy nem piackepes a vegzettsege annak mindenhol nehez.
2012. febr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
USA-ba már csak akkor juthatsz ki ha van ott ismerősöd legjobb esetben rokon. Én már nagyon erősen gondolkozok azon hogy összeszedem magam és kimegyek külföldre élni, ahova mennék az Németország lenne mert ott több ismerősöm is van sőt az unokatesómék is kint élnek már egy ideje. Ahova még érdemes menni az Svájc mert azért ott is elég szépen lehet keresni de a német nyelvet nagyon tudni kell ott és nem árt ha az embernek van egy jó szakmája és 2-3 év tapasztalata. Én most nem tudok külföldre menni mert még szakmát tanulok és dolgozok is hogy fizetni tudjam, mivel már nincs sok hátra a befejezésig már munkahelyet is ígértek nekem igaz itthon de nem fizetne rosszul, csak meg kell lennie papíron a szakmámnak, ami még messze van de nem annyira. Én inkább maradnék Európában mert itt még könnyebb boldogulni külföldön csak ugye szakma meg nyelvismeret függő a dolog, meg ugye szakmai tapasztalat hogy valaki jól tudjon ott élni, mert sehol sem túl jó a helyzet ahhoz hogy valaki űbergazdag legyen 1 éven belül.
2012. febr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 M@x válasza:
USA, Svájc, Anglia, Franciaország, Ausztria, Horvátország még sok van most ezek jutottak eszembe :P
2012. febr. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

USA

Ausztrália

Kanada

talán Anglia


Engem az angolszász kultúra , nyelvterület vonz leginkább ,abból is leginkább az amerikai változat.

2012. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hollandia, Svédország, Németország, Svájc, bár szerintem Franciaorság, Belgium és Anglia is jó még. Vagy Skócia és Írország. Nyugat :)
2012. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi Belgiumban élünk (a férjem 4 éve, én csak 7 hónapja), a férjem egy építőipari cégnél dolgozik. Szerencsére a jó szakemberre itt (is) van kereslet. :)

A húgom az Usában élt ~2 évig, de azóta Angliában van, oda ment férjhez. Rengeteg az indiai, pakisztáni, és ahogy a sógorom mondja, a bűnözés is egyre nagyobb. (Ő rendőr)

Az öcsém Kazahsztánban "él", de már egy ideje inkább Oroszországban gondolkodik....

Nem könnyű, de az ember megpróbálja a lehető legjobb megoldást megtalálni. Ami biztos, hogy egy jó nagy adag szerencse is kell ahhoz, hogy az ember számításai bejöjjenek.

2012. febr. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 delusion ***** válasza:

Csak az egyéni tényezőket figyelembe véve:


- USA

- Új-Zéland

- Ausztrália

- Anglia

- Kanada


Sajnos csak angolul beszélek, mondjuk abból kiválóan. Ha menne az adott ország anyanyelve, akkor Spanyolország, Dánia, Hollandia, Németország, Ausztria,Svájc,Skandinávia is simán szóba jöhetne. Nem vagyok annyira válogatós, de mindenféleképp az angolszász kultúra áll legközelebb hozzám. :)

2012. febr. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Romániába, Ukrajnába vagy Szerbiába.
2012. febr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Németország+ Ausztria.
2012. febr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!