Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Neki mernétek vágni egy...

Neki mernétek vágni egy afrikai útnak? 3 hónapot dolgoznék, az ország még nem meghatározott

Figyelt kérdés
Engem annyira vonz a kaland, a kultúra, a hangulat, de ugyanakkor tudom hogy nagyon veszélyes ország, főleg egy fiatal fehér lánynak egyedül
2012. febr. 25. 21:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ez kb olyan helyzet, amikor a gazellák lemennek inni a folyóhoz (ez vagy te) és a vízben meg ott vannak krokodilok akik várnak rád (ez afrika)
2012. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
de ismerek olyat aki kint élt egy évig, és élete legszebb időszakának tartja azt az időt, rengeteget tanult és az egész életet átértékelte. de valószínűleg nekem nem lesz elég bátorságom ehhez
2012. febr. 25. 21:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Attól is függ, melyik országba mész, és ott kikkel leszel, hol dolgozol, hol szállsz meg. Megkérdezhetem, hogy milyen munkát fogsz csinálni? Önkénteskedésre nem gondoltál? Mert ilyen szervezésben biztonságban lennél.
2012. febr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen érdemes kimenned, de nézz utána az országoknak előtte rendesebben. És amelyiket a legkockázatmentesebbnek találod és tetszik, válaszd azt.
2012. febr. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Gondoltam önkéntes szervezetekre is, de ezekből csak olyat találtam ahol 6 hónap felkészítő tanfolyam van előtte, és utána 6 hónap munka Afrikában, ez időben most sajnos nem férne bele. És rossz tapasztalatokat is olvastam róluk, hogy átverés. Esetleg tudtok valami megbízható szervezetet?
2012. febr. 25. 22:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan nem, de az önkéntes.lap.hu-n biztos találsz ilyeneket. Rossz tapasztalatokat én is hallottam, de Angliával kapcsolatban, hogy szinte kéregetéssel kellett összegyűjteniük kint a pénzt az ellátásukra. (De ez már más...)
2012. febr. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Igen én is ilyet, köszönöm szépen a válaszokat, utánanézek :)
2012. febr. 25. 22:23
 8/13 anonim ***** válasza:

Más lehetőséget pedig nem fogsz találni.

Vagy nagyon gazdagnak kell lenned, hogy kifizesd a 3 havi szállásodat, ellátásodat, oltásaidat, repülőjegyedet oda-vissza, (de ezt hívhatnánk nyaralásnak is) vagy olyan tudásúnak kell lenned, hogy felvegyenek az ENSZ-hez, vagy akár kisebb de Afrikában is tevékenykedő szervezethez, vagy pedig megdolgozol előre az ellátásodért az említett külföldi iskolákban. Nem tagadom, bűnszövetkezet az összes, de ha ha végig tudod csinálni, mindketten jól jártok, megkapjátok, amit akartatok.

Egyébként nem véletlenül nem nagyon szólnak az önkéntes programok fél évnél rövidebb időszakra. Ha már kimész, érdemes értelmes, fenntartható fejlődést előidéző tevékenységgel elfoglalnod magad. 3 hónap pont semmire sem elég.


Az elsőn meg csak mosolygok, mert annyira tipikus... Fogalma sincs miről beszél, de azért előitéletekkel tele van, mert a tv2 híradó egy gyilkosságról számolt be utoljára Afrikával kapcsolatban.


Kérdező, ha diák vagy nézz utána az AIESEC szervezetnek, azzal akárhova ki lehet menni "szakmai gyakorlatra" de az se ingyen van.

2012. febr. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
merj.......
2012. febr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Esküszöm, ha találsz valamit szólj nekem! "Fiatal fehér fiú" vagyok és engem is vonz a kaland! Ha találsz valami önkéntes dolgot szólj nekem én megyek veled! :) Komolyan!!!
2012. márc. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!