Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Egyedül lennék azzal a felfogá...

Egyedül lennék azzal a felfogással, h ogy sajnálom a rengeteg pénz egy nyaralásra?

Figyelt kérdés
Nem tudom, apukám szerint furi vagyok, mert világot látni kell, és azt nem vehetik el tőled. De szerintem tök durva, hogy valaki spórol egy évig mondjuk a Bahamákra, aztán egy hét alatt több mint egy millát elkölt. Én sajnálnám azt a pénzt az utazásra. annyi minden másra el lehetne költeni. Bár mondjuk aki oda kijut, annak biztos az a sok minden más is megvan, és nem kell kétszer meggondolnia mire költsön. Lehet emiatt gondolkodom így, mert nem vet fel a pénz, és ezért inkább másra költök, mint utazásra?
2009. jún. 18. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez igény függö, mindenki arra költ amire igénye van.

Az nem durva hogy valaki vesz egy suzukit és egy perc alatt pár millát elkölt?


Mi minden másra költenéd azt a pénzt? Pl plazma tv-öt vennél? vagy a 100-ik mobilodat? vagy mondjuk minden nap colát innál? vagy mi az a minden amire költenél?


mi elmegyünk minden évben kb ekkora nyaralásra. megtehtjük? meg , de egy 8 éves autónk van, albérletben lakunk, nincs plazma tv-nk és a mobilom is 3 éves, a számítogép is van már 5 éves. de nincs hitelünk semmi. viszont elég sok megtakarított pénzünk. nem akarunk albérletböl hitelbe költözni. rakunk félre amennyit tudunk, és ha egyszer veszünk házat akkor kp-re. meg hol is vegyünk, a munk´ßank miatt szinte évente két évente költözünk.


mi nem akarunk ezer millió hitelt, de akarjuk hogy évente egyszer egy 5 csillagos szállodában all inclusivban még a seggünket is kinyalják, olyan helyeket látni, amik lenyügözöek,és örökké a mienk marad.


szóval te mire költenéd? mit vennél belöle? nem lehet hogy neked is meg van ez a pe´nz csak elköltöd számodra fontos, mondjuk számomra haszontalan dolgokra?


ja és még valami, mind ketten a párommal jól keresünk, a karrierünket kb 10 éve építgetjük. van hogy napokig nem találkozunk, és van hogy hajnal 4-kor már a telefonon ül a párom vagy én vasárnap este még dolgozom. Szóval ahoz hogy jó fizetésem legyen keményen kell dolgozni.

2009. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon érdekes ám a kérdésed. Én pedig úgy vagyok vele, hogy én és a párom egy picike házban lakunk, kettő szoba, pici konyha. Ezt úgy vettük h két három év alatt össze bírtuk spórolni az árát. Viszont! Én láttam Finnországban az Aurorát, láttam a Tadj Mahalt, láttam ahogy a Csendes és az Atlanti óceán találkozik, a Niagarát stb. Ezeket az élményeket az életben senki el nem veszi tőlem, nekem lesz mire emlékeznem a halálos ágyamon, nem arra fogok emlékezni , hogy hú de jó volt egész életembe gürcölni, hogy visszanyomjam a banknak a hiteleket....Nem élek nagy luxusban, csak viszonylagos jólétben, de én inkább erre spórolok és költöm a pénzt.
2009. jún. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Igaza van apukádnak, világot tényleg látni kell :)

17 éves vagyok, mégis elég sok helyre eljutottam. Önerőből szinte egyik nyaralásomat sem tudtam volna kifizetni, azonban van számos alternatíva:) Versenyek jutalmaként, vagy akár egy jó sátorral sok mindent meg lehet valósítani :) Sok pénzt én sem költenék utazásokra. A nyári munkából származó bevételnek is csak kis részét fordítom üdülésekre.. Én például a wellness hétvégéknek nem látom sok értelmét..százezreket elkölteni azért, hogy egész nap a szállodában legyél, ne adj isten, a kint lévő medencében. Van olyan velem egy korú ismerősöm, aki Ausztriában is járt a családjával. 2 hétig voltak, de ő végig a szállodában punnyadt vagy a playstation-t nyűtte... Barátokkal igazán jó kis hétvégéket lehet szervezni. Apa mindig azt szokta mondani, hogy minden annyiba kerül, amennyibe kerítik..

2009. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
*Ausztráliában
2009. jún. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
71%
Nézd meg évközben mennyi hülyeségre költöd el a pénzt...
2009. jún. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Igaza van apukadnak! Mi egesz evbe utazgatunk a parommal meg a lanyommal ha szuneten van. Tok jo!!!
2009. jún. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem vagy egyedül.Kétségtelen hasznos világot látni,de erre sok pénzt költeni,amikor még nincs lakásod,vagy egyéb,a mindennapokban fontos dolog,nem okos dolog.Még akkor sem.ha ma jól keresel,mert nem tudhatod,mit hoz a holnap.

De : mindenki,ha tisztességes munkával keresi meg a nyaralásra valót,arra költi a pénzét,ami neki megéri,oda megy nyaralni,ahova kedve van.Ebbe senkinek nincs joga beleszólni.

2009. jún. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%
Tavaly nyáron voltam Balin, télen meg egy 6 napos luxushajós körúton a Karib-tengeren. Hát sosem bántam még meg hogy erre ment el ez a rengeteg pénz amit több mint egy év alatt kapartam össze. Bár én csak 17 éves vagyok, de megdolgoztam azért a pénzért, és örülök hogy nem mindenféle hülyeségre költöttem el, igaz még házat fenntartanom meg gyereket eltartanom nem kell, de akkor is költhettem volna csomó más dologra:) Egyszer kipróbálod te is rájössz szerintem hogy nagyon is megéri az a milliós nyaralás.
2009. jún. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az életben egy valami fog örökké megmaradni: az emlékek, az élmények, amiket az ember az életben szerez. Nem az anyagi javakra fogsz visszaemlékezni, amiket megvehetsz ebből a sok pénzből.Szóval ne sajnáld a pénzt utazásra, mert az örök élmény.
2009. dec. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!