Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Németország cserediák vagy...

Németország cserediák vagy nyári munka? (többi lent)

Figyelt kérdés
16 éves vagyok szeretnék nyelvet tanulni de nem tudom miképp lehet kijutni Németországba.Vagy munka vagy cserediák program által, de lehetőleg minél olcsóbban. Valaki tudna segíteni hogy hol lehet olcsó cserediákprogramra jelentkezni vagy nyári munkát vállalni (alap nyelvtudásom megvan hozzá)

2012. ápr. 18. 23:46
 1/3 anonim válasza:

Hali. Én itt találtam magamnak önkéntes munkát: www.wwoof.de

Hogy láthasd az egyes helyek kapcsolati adatát, egy olyan 5000 forint összeget át kell utalnod. Viszont én úgy csináltam, hogy a fórumon kerestem egy családot, akik hírdették magukat, szóval megúsztam a fölös pénzdobálást. Hátha neked is szerencséd lesz.

2012. ápr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És hol találtál családot aki hirdette magát? Vagy ezek hogy vannak fent a neten?

2012. ápr. 20. 18:05
 3/3 anonim válasza:

Mint mondtam, én az oldal fórumán találtam rájuk a "Höfe suchen WWOOFER" témában. Többen is hírdetik ott magukat.

Amúgy pedig az oldal úgy működik, hogy van a Höfe menüpont, ahol meg tudod nézni a tanyákat. Talán ez sokszor erős szó rájuk. Én is egy kisváros kis panziójába fogok menni. Aztán ott a Höfe menüben ki tudsz jelölni keresési feltételeket, köztük a tartományt is. Eleinte el lehet olvasni a tanyákról néhány infót, de a kapcsolati adatok csak akkor lesznek láthatók, ha regisztrálsz és tag leszel, ami átutalással 18 euró költséggel jár együtt. Na és én pont ezt a 18 eurós dolgot kerültem el azzal, hogy a fórumon böngésztem és voálá, szerencsém volt. Egy próbát megér. :)

Mellesleg megemlítem még egyszer, hogy ez egy önkéntes jellegű dolog, szóval az ottani munkáért az ellátáson és szálláson kívül (bár ezt is érdemes megkérdezni a kiszemelt tanyától) nem jár fizetés. Kivéve, ha olyan szerencséd van, hogy zsebpénzt adnak a munkádért. Én is ebben reménykedem majd. Bár az én elsődleges célom a világlátás és a nyelvtanulás lesz, szóval a pénz másodlagos. :)

Ha kell segítség, írj csak. Akár ide, akár privátba.

2012. ápr. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!