Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hogyan tudok plasztik-kártyás...

Hogyan tudok plasztik-kártyás ideiglenes személyi igazolványt igényelni, ha lejárt az állandó személyi igazolványom és van érvényes vezetői engedélyem?

Figyelt kérdés

Sürgősen szükségem lenne egy ideiglenes személyi igazolványra, mivel külföldre kell utaznom (EU-n belül).

Az állandó személyim lejárt, viszont úgy tudom, hogy csak abban az esetben kell ideigleneset adnia az okmányirodának, ha nincs érvényes útlevelem vagy vezetői engedélyem.


Van rá lehetőség, hogy így is igényeljek ideiglenes ilyen esetben?



2012. ápr. 20. 23:22
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Figyu


Az ideiglenes személyi az nem plasztikkártya, hanem egy A4-es papírlap. Külföldön nem érvényes.

Mi a gond a jogsival? Az is jó azonosításra, vagy mégse?

2012. ápr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

ilyen: [link]

A vezetői engedély, határátlépésre nem alkalmas.

2012. ápr. 20. 23:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Azt írtad, hogy tudtoddal nem jár ideiglenes annak, akinek van érvényes útlevele. Nos, ez biztosan nem igaz, mert nekem érvényes útlevél mellett volt ideiglenes személyim. a jogsira rá se kérdeztek. Neked ott van az a lehetőség, hogy sürgősségi módszerrel csináltatsz útlevelet, persze felárért. Személyi igazolvány sürgősségi intézése szerintem nincs, mert az helyettesíthető dokumentum. (ideiglenessel)
2012. ápr. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az okmányirodában.
2012. ápr. 21. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
útlevéllel mehetnél ideiglenessel nem...jogsi jó kérdés nekem rákérdeztek,mikor lejárt akkor is rákérdeztek(később mentem be így nem került csak 1550be..)
2012. ápr. 21. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!