Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Lejárt az útlevelem, külföldön...

Birtokos kérdése:

Lejárt az útlevelem, külföldön vagyok. Ideiglenes személyim van, és érvényes jogsim. Repülövel megyek haza, átengednek a határon Eu-unióba vagyok, vagy belém fognak kötni? Útlevelem Január 9. -én járt le még nincs egy hónapja. Mi a teendö?

Figyelt kérdés

2012. jan. 22. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
EU-n belül úgy tudom elfogadják a jogsit, de necces a dolog. A többi nem alkalmas személyazonosság igazolására hivatalosan.
2012. jan. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
eu-n belül sem fogadják el a jogsit, csak az országhatáron belül jogosít személyazonosság igazolására. Irány a követség útlevelet csináltatni.
2012. jan. 22. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha Ön EU-tagország állampolgára vagy izlandi, liechtensteini vagy norvég állampolgár, nem kell felmutatnia személyi igazolványát vagy útlevelét, amikor egyik uniós tagállamból a másikba utazik.


Az útlevélmentes utazást biztosító schengeni térség a következő országokat foglalja magában:


Ausztria

Izland

Norvégia

Belgium

Lengyelország

Olaszország

Cseh Köztársaság

Lettország

Portugália

Dánia

Litvánia

Spanyolország

Észtország

Luxemburg

Svájc

Finnország

Magyarország

Svédország

Franciaország

Málta

Szlovákia

Görögország

Németország

Szlovénia

Hollandia


Az uniós polgároknak továbbra is érvényes személyi igazolványt vagy útlevelet kell bemutatniuk a következő országok esetében a ki- és beutazáskor: Bulgária, Ciprus, Írország, Románia és az Egyesült Királyság. A felsorolt országok tagjai ugyan az Európai Uniónak, de nem tartoznak a schengeni térséget alkotó országok közé.


A fentiek ellenére akkor is tanácsos útlevelünket vagy személyi igazolványunkat magunkkal vinnünk, ha az útlevélmentességet biztosító schengeni térségen belül utazunk. Ugyan a határátkelésnél nem kell bemutatnunk úti okmányunkat, ám előfordulhat, hogy az út során igazolnunk kell személyazonosságunkat – például ha repülőre szállunk, vagy ha rendőr igazoltat.


Figyelem: csak a tagállami hatóságok által kiállított személyi igazolvány minősül érvényes dokumentumnak a személyazonosság igazolása céljából. A jogosítványok, bankkártyák és adóigazolványok nem tekinthetők érvényes úti okmánynak, és nem használhatók a személyazonosság igazolására.


Konkrét eset

Lars svéd állampolgár, aki Spanyolországba utazott szabadságra. Magával vitte bankkártyáját, melyet Svédországban elfogadnak a személyazonosság igazolására. Ennek ellenére Lars bajba kerülhet, ha a spanyol hatóságok felé igazolnia kell személyazonosságát, mivel a szabályok értelmében csak a svéd rendőrség által kiadott személyi igazolvány vagy útlevél számít hivatalos úti okmánynak.


Az uniós tagországok kötelesek elfogadni az alábbi okmányokat:

[link]

2012. jan. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj semmi idöm nem lesz még felutazni Bonnba, azt hiszem ott a követség. Az Ország másik felén vagyok. akkor egyetlen megoldás kocsit rendelni Magyarországról, és kocsival haza. Inkább vesszen a jegyem mint ,hogy a németek lefogjanak és elrepül a gépem az intézkedések és meghurcolások végett. :-) Az utóbbi nagy ideget okozna. azért köszönöm a válaszokat.
2012. jan. 22. 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:
És ha kocsival megállítanak? Akkor mit mondasz a rendőröknek?
2012. jan. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül linkeltem be azt az oldalt!

Az utolsó az ideiglenes személyi, amit ugyanúgy kötelesek elfogadni, mint itthon!

2012. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha az autópályán állitanak meg ott más hogy viselkednek a rendörök mint a reptéren. Az autopályán kisebb az esélye az igazoltatásnak.A reptéren elkerülhetetlen.


A reptéren úgy bánnának az emberrel mint a terroristával.

2012. jan. 22. 15:35
 8/8 anonim ***** válasza:
Kösz -
2019. jan. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!