Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Meg éri fóliáztatni/fóliázni...

Meg éri fóliáztatni/fóliázni a csomagokat utazás előtt?

Figyelt kérdés
Köztudott hogy elképesztő módon dobálják a csomagokat. Pár milliméter fólia nem hiszem hogy segít rajta.
2012. máj. 3. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A fóliáztatás a karcolások egy része ellen véd. De a fő funkciója az, hogy az esetleges lopás esélyét csökkenti (korántsem nullára!), ugyanis már a csomag kézhezvételekor fény derül a turpisságra és nagyobb a lebukás veszélye. (Bár a vám- és biztonsági hatóságok minden további nélkül felvághatják akár már itt Ferihegyen, ezt is tudni kell!) Ezen kívül nem lehet csak úgy, feltűnés nélkül belematatni.


(Egyébként szerencsére csak bizonyos országokban van ennek jelentősége, Európa nagy részén ha elő is fordul, nem tömeges jelenség a reptéri személyzet lopása, hiszen szigorú ellenőrzés alatt állnak.)

2012. máj. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem fölösleges, csak arra jó, hogy az ember felismerje a kelet-európai utasokat. Értelmes ember úgyse rak hatalmas értékeket a bőröndjébe, a reptéri személyzet meg nem fog bugyogókat lopni.
2012. máj. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
No igen, azt nem tettem hozzá (#1), hogy valóban tök felesleges szerintem.
2012. máj. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!