Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Az ember lát a víz alatt?

Az ember lát a víz alatt?

Figyelt kérdés
Eddig nem mertem kinyitni a szememet víz alatt, de tavaly Horvátországban rá szántam magam a kipróbálásra. Ez főleg azért jött elő, mert nem volt nálunk úszószemüveg, de szerettem volna látni a tenger élővilágát. Az elgondolás logikusnak tűnt, de mikor nyitva volt a szemem a víz alatt, minden teljesen homályos volt. Először azt hittem, hogy csak hozzá kell szoknia a vízhez a szememnek, de nem, mert pár perc után teljesen ugyanez volt a helyzet (teljesen mindegy, hogy hova fókuszáltam). Szóval ez normális, általános jelenség? Mi miatt van ez? Úszószemüvegben miért látunk teljesen jól víz alatt? Nagyon megköszönöm, ha valaki oktat nekem egy kis fizikát ezzel kapcsolatban :).

2012. máj. 12. 13:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Simán látni a víz alatt is ha tiszta a víz (Horvát tengerpartokon általában az), és süt a nap akkor lelátni méterekre is.

Szerintem bepárásodott az úszószemüveged, próbáld ki legközelebb hogy mielőtt felteszed kicsit kiöblíted a belső felét is tengervízzel.

2012. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%
A fizika törvényei szerint nincs nagy különbség, hogy szemüveggel, vagy anélkül. Viszont a szubjektív érzeted szerint lehet, de az azzal függ össze, hogy a szemgolyót esetleg irritálja a víz, pláne, ha sós. Ez egyénfüggő, de valamennyire szokható.
2012. máj. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
én csak szemüvegben látok a víz alatt
2012. máj. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem szemüvegben nem láttam, hanem anélkül. Vagyis fogtam, kinyitottam a szememet és full homályos volt a kép. Nem a víz volt piszkos, hanem olyan volt, mint ha nem jó helyre fókuszált volna a szemem és akárhogy próbálkoztam, nem láttam semmit.
2012. máj. 13. 02:39
 5/14 L.Thomas válasza:
81%
Digo olvassál már azt írta hogy nem volt nála szemüveg !!!!
2012. máj. 13. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Ja, sorry azon átsiklottam. Szemüveg nélkül a sós vízben el is hiszem hogy homályos a kép.
2012. máj. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Digo!

És miért? Fontos tényező az, hogy sós?

2012. máj. 14. 07:12
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem csípte a szemedet?
2012. máj. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Először egy kicsit éreztem valamit, de aztán gyorsan hozzászokott a szemem a sóhoz és nem csípte.
2012. máj. 17. 10:23
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi szem ugy van kitalalva, hogy levegoben jol lasson. Ilyenkor a szaruhartya fokuszal es eles kepet kapunk a retinan.


Amikor vizben nyitjuk ki a szemunket, a viz ugy csinal mint a sz.hartya es fokuszalni fogja a kepet, de mivel a szaruhartya is fokuszalni probalja, a kep a retinan tulra lesz fokuszalva es egy nagy homalyt kapunk.


Ugy kepzeld el, mint mikor valakinek a dioptrias szemuveget felveszed es homalyban latsz mindent. Hiszen ilyenkor a szemuveg is fokuszal meg a szemed is.


Ha uszo-szemuveget veszel fel, akkor a levego erintkezik a szemeddel es nem a viz.


Amugy a viz sotartalma is befolyasolo tenyezo. Peldaul otthon a furdokadban szinte semmit nem fogsz latni. Viszont minel sosabb az ocean, annal 'elesebb' kepet kapsz.

2012. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!