Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Érettségi után mennétek...

Érettségi után mennétek külföldre?

Figyelt kérdés

Beszélek egy kicsit angolul, franciául.

Nincs senkim kint.

L18



2012. máj. 14. 21:22
 1/6 anonim válasza:
89%
Én két éve érettségiztem, nem mentem külföldre. Bár egyre nehezebb itt az élet, de most sem gondolom úgy, hogy máshol jobban érezném magam. A válaszom egy határozott NEM, annak ellenére, hogy tudom, nem vagyok normális, amiért kukorékolok a szemétdombon.
2012. máj. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én egy hónapra unokatestvéremmel kimentem dolgozni/világot látni, egy hónapra (aztán másfél hónap lett belőle majdnem).


Kemény volt, és rendkívül tanulságos :)


Ha ilyenen gondolkozol, mindenképpen próbáld ki. Egészen más a világ utána.

2012. máj. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

Mindenképpen. Mármint... 1 évet biztosan ki fogok hagyni, hogy német nyelvterületen legyek. Vagy önkéntes munkák által adott szállás és ellátásból élek majd meg vagy lehetséges, hogy egy cégnél ki tudnak majd tanítani és tudok majd ott dolgozni.

Tudom, hogy az önkéntes meló nem kifizetődő, de számomra elsősorban most a: nyelv, kalandok és a saját lábamra állás áll az első helyen.

De persze, ha találok valamit, amiért pénzt is kapok, akkor értelemszerűen azt választom.

Próbáld ki ezt: [link]

Ha szeretsz önkénteskedni... :)

Na meg ha belegondolunk... mikor lesz legközelebb alkalmam ilyen mértékben világot látni? Utána megint suli, majd munka... Teljesen helyhez leszek után kötve. Szóval én azt mondom: a világ nagy és csak arra vár, hogy felfedezd. :)

2012. máj. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly érettségiztem most itthon dolgozok de ha minden igaz szeptemberbe kimegyek rokonomhoz karácsonyig dolgozni Angliába. Először csak kipróbálnám magam hogy hogyan boldogulnék élesben az angol nyelvtudásommal meg milyen a kinti élet igazából. Végleg nem mennék ki mert ugye barátnőm van, ő pedig itthon akar maradni a szülei miatt csak kis időre jönne ki velem maximum. Nekem is itt vannak a szüleim plusz a húgom akire jobb ha én figyelek mert jó a kapcsolatom vele meg van hogy én vagyok neki a tanács adója. Végleg nem mennék ki csak átmenetileg.
2012. máj. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem jövedelemszerzés, hanem nyelvtudás fejlesztése céljából mennél, inkább iratkozz be egyetemre és pályázz meg külföldi ösztöndíjakat. Haladsz is előre, meg fejlődsz is, sőt, hatalmas buli is az ösztöndíj. Konkrétabban az Erasmus ösztöndíjat sok helyen hozzád vágják, csak legyenek kitöltve a keretszámok - mondjuk minél kiterjedtebb egy egyetem nemzetközi kapcsolatrendszere, annál nagyobb a keret is, ezt jelentkezésnél érdemes figyelembe venni. (Ráadásul a csökkenő hallgatói összlétszám miatt eleve kevesebb lesz a pályázó is az ösztöndíjakra, míg a keretszámok nem feltétlenül követik ezt a trendet. Azaz az esélyek javulnak.)
2012. máj. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, felvételizni megpróbálok, de nem valószínű, hogy sikerül. A fizetős meg nagyon drága nekem. OKJ-son is gondolkoztam, de szerintem 1 hónapot biztosan szeretnék külföldön tölteni, ha nem vesznek fel sehova.
2012. máj. 15. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!