Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Zarándokutak szervezéséhez...

Zarándokutak szervezéséhez milyen végzettség szükséges?

Figyelt kérdés
Szentutak,spirituális utakat szeretnék szervezni,vezetni,de jelenleg nincs utazással kapcsolatos papírom.
2012. máj. 20. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanolyan utazásszervezői végzettség kel hozzá, mint a sima utakhoz. Nem hinném, hogy csak azért, mert te egy szent helyre akarsz kijuttatni embereket, azt nagyon máshogy kéne, mint mondjuk egy tengerparti üdülőhelyre.
2012. máj. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez szerintem nagyban függ attól, hogy mi a célod vele? Ebből akarsz megélni? Vagy mondjuk voltál egy zarándoklaton, ami nagyon sokat jelentett neked, és ezért szeretnéd megmutatni másoknak is, milyen ez? Az első esetben valóban valamilyen utazásszervezői / idegenvezetői / turisztikai végzettség kell. A másodikban nincs szükséged semmilyen ilyen jellegű képzettségre.

Milyen jellegű zarándoklatot vezetnél? Buszos/vonatos, biciklis, gyalogos? Inkább turista vagy inkább vallásos szemlélettel (pl. elmegyünk Rómába, hogy megnézzük a Szent Péter Bazilikát vs. elzarándokolunk Rómába Szent Péter sírjához)?

2012. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A zarándokutakhoz ugyanolyan végzettség kell, mint bármely más utazás szervezéséhez, ha legálisan akarsz ilyen utakat szervezni.

Azaz a Magyar Kereskedelmi és Engedélyezési Hivatalnál regisztrált utazási iroda, aminek többek között a feltétele a vagyoni biztosíték és az utazásszervezői minősítő vizsgával rendelkező tevékenységért felelős személy megléte. A részleteknek az idevágó jogszabályokban utána olvashatsz, amit ismerned kell, ha tanultál már valaha idegenforgalmat.


Ha a fentiek már így leírva bonyolultnak hangzanak, javaslom, inkább keress meg zarándokutakkal szervező utazási irodákat és jelentkezz náluk ilyen utak vezetőjének. Ha tényleg jó vagy a témában, biztos fognak tudni alkalmazni.

2012. máj. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat,sokat segít nekem.

Nincs még ilyen jellegű végzettségem,lehet,hogy enélkül is lehet,de én inkább az egyenes utat szeretném.

Szellemi,vallási zarándokutak.

2012. aug. 20. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!