Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha elmegyek külföldre egy...

Ha elmegyek külföldre egy évre egy családhoz nyelvet tanulni, Eu-s ország, ott fizetik nekem a TB-t. Akkor itthon kell fizetnie a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Mivel most érettségiztem, és mostmár megszünik az iskolai tanulmányaim, munkahelyem nem lesz, így megszünik a TB-m. Intéztem Eus Tb kártyát. A szüleimnek kell fizetnie? Köze van ehhez az Apeh-nak? Büntethetnek?
2009. jún. 29. 19:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha hivatalosan leszel au-pair akkor biztosítottnak minösülsz az eu terültetén (ha eus országba leszel) ha nem hivatalos au-pair leszel, akkor otthon kell fizetned a tb-t és eus kártyát kell csináltatnod, csak hogy az nem mindenre jó, pl ha beteg leszel és pl mütét vagy hosszabb kezelésre lesz szükséged, akkor haza kell menned.
2009. jún. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hivatalosan leszek aupair.
2009. jún. 29. 19:52
 3/3 Évi59 válasza:
Ha kint fizetik utánad az egészségbiztosítást (EU-s ország), akkor szerintem nem kell itthon fizetned. Sőt, úgy hallottam, nem is szabad két helyen fizetni...
2013. jún. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!