Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Repülőre, a kézipoggyászba...

Repülőre, a kézipoggyászba felvihető asztma elleni spray?

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 13:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit tartalmaz egy ilyes spré de ha semmi amúgy illegális droglistán szereplö gyógyszert akkor igen.

De ha van benne valami olyan gyogyszer ami droglistán szerepel akkor kell hozzá orvosi igazolás.


Èn mindig azt mondom, hogy aki más országba utazik, és nem akar kalamajkát az ha különleges gyógyszere van amit vénnyel lehet csak venni arról kérjen az orvosától angol nyelvü igazolást.

2012. máj. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.És hol tudnám megnézni mik azok a hatóanyagok vag összetevők amik droglistán vannak?Húgom gyógyszere,nem tudom pontosan mit tartalmaz,szerencsére nem nagyon szokott kelleni,de sose lehet tudni...
2012. máj. 29. 14:17
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha vényre kapható akkor beszélj az orvossal.


Ha nem vényre kapható és pl nemzetközi gyógyszergyár gyártja akkor nem lesz gond.

2012. máj. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi,az biztos hogy csak receptre kapható.
2012. máj. 29. 14:30
 5/9 anonim válasza:
300 ml alatt bármit felvihetsz... még benzint is
2012. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

1000ml-t vihetsz fel, de a maximum 100ml-es kiszerelésben.

Az sztma elleni spray picike, viheted nyugodtan, semmi papír nem kell róla.

2012. jún. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm.megkérdeztük az utazási irodában a hölgyet,azt mondta egy magyar-angol nyelvű igazolást kérni kell az orvosától.
2012. jún. 2. 12:55
 8/9 anonim válasza:
Ez hülyeség, hogy igazolás kell, pláne két nyelvű. Én is asztmás vagyok, (ráadásul elég súlyos, három különböző spray-m is van: egy állandó használatra, anponta 2-szer, egy a rohamokra és egy az akkut, hirtelen kialakuló erős rohamokra (ez utóbbi nagyon erős steroidokat tartalmaz), mégis mindig magammal tudom hozni, mikor Angliába jövök. Eleinte kértem külön tasakot neki, a reptéren, mert azt mondták, hogy kell, de most már azt sem szoktam, egyszerüen csak benne van a kézipoggyászomban és kész. Soha nem volt vele problémám. Egyszer a dortmundi reptéren vetették ki kivelem a táskámból, de megmondtam, hogy mi az és békén hagytak. A légitársaságnak sem érdeke, hogy félúton rohamot kapjak a levegőben és miattam kelljen valahol a célállomástól eltérő városban leszállni. Szóval nem kell semmilyen papír, nyugi, csak ijesztgetnek.
2012. jún. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi,hát ez érdekes,akkor már nem tudom mi van :) Na mindegy,végülis nem nagy dolog iratni a dokival,nincs messze,inkább legyen.
2012. jún. 3. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!