Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Üdülési csekket csak belföldön...

Üdülési csekket csak belföldön fogadnak el? Ha egy utazási iroda szállit busszal pl Görögországba akkor ott nem fogadják el? Mármint az utazási iroda amivel megyek.

Figyelt kérdés
2009. jún. 30. 20:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az üdülési csekket külföldön nem fogadják el,csak belföldön....Vagyis csak belföldi utazásra használhatod fel...Ha Görögországba akarsz menni nyaralni(teljesen mindegy,hogy busszal vagy repülővel) egyik utazási iroda sem fogja beleszámítani az üdülési csekket...Az üdülési csekknek az a lényege,hogy a Magyarországi turizmus népszerű legyen...
2009. jún. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
értem,köszi
2009. júl. 1. 07:46
 3/3 anonim válasza:

A fő ok igazán az, hogy a számlára ir rá kell írni, hogy pontosan melyik csekke(ke)t váltották be, ill. le is kell jelenteni, így elég hamar kiderülne, hogy vandál akció van, és mind az elfogadót, mind a tulajdonost csúnyán megvágnák büntivel.

Mellesleg én már nem is üdülési csekknek mondanám, nekem legalábbis személy szerint nem üdülés fogorvoshoz menni, pedig arra is fel lehet használni. :)


Amúgy ha mindenképp azon gondolkozol, hogy Te csak külföldön nyaralnál, és kellene a pénz, a rokoni/ismerősi körben el tudod passzolni. Lényeg, hogy a fizetésnél ott legyél (bár tőlem eddig még sosem kérték, hogy igazoljam magam), megadd a pontos adataid, stb., így aki felhasználja, kifizetheti neked az árát, amiből mehetsz Görögországba.


(OFF: A görög utat mellesleg javaslom, mert Nekem nagyon bejött!)

2009. júl. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!