Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha valaki kiutazik külföldre,...

Ha valaki kiutazik külföldre, mint turista, tehát turista vízummal, de úgy dönt, hogy marad, akkor a letelepedési engedély miatt haza kell jönnie, vagy ott is elintézheti?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 12:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hazajönni.

Hoznak majd!

2012. jún. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ottmarad turista vízummal ami már rég lejárt akkor illegális bevándorló státuszba kerül,és hazatoloncolják. Letelepedési engedély, munkavállalási engedély meg jó sok időre feledésbe merül..
2012. jún. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
attól függ melyik országról beszélünk. De ahopvá kell vízum,onnan általában haza kell jönni a letelepedési vízumért
2012. jún. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, addig logikus, hogy lejárt turista vízummal maradni illegális... :)


Úgy értettem ezt a helyzetet, hogy ha valakinek nagyon megtetszik az ország, és sikerül annyi idő alatt munkát találnia, tehát szerződést kapnia, és ha azt bemutatja, akkor hazajövetel nélkül is megkaphatja e.

A turista vízum három hónapot foglal magába, nem? Bár gondolom ez is változó.. csak mert annyi idő alatt azért esélyes szerintem munkát találni.

2012. jún. 11. 19:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért így is számít, hogy melyik országról beszélünk. Azért sok helyen szóba se áll veled a munkaadó, ha turistavízumod van csak. Az első kérdés, hogy add meg a bejelentett lakcímed, helyi "személyi számod" (ez országonként különböző, hogy milyen papírok vannak), ilyened meg nyilván nincsen ha csak turista vagy.
2012. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A turista vízum sem mindenhol 3 hónap, van ahol csak 1.
2012. jún. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" A turista vízum három hónapot foglal magába, nem? Bár gondolom ez is változó.. csak mert annyi idő alatt azért esélyes szerintem munkát találni."


Már régen nem az a világ van,hogy pár hónap alatt talál az ember melót.. Magyarországon is vannak magyarok akik több mint 3 hónapja keresnek állást és nem találnak. Ez minden országra jellemző.

Én például Angliában élek, és lassan 8 hónapja keresek új melót,és eddig semmi.Pedig már rég kilépnék onnan ahol most vagyok..

2012. jún. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!