Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » "Miből" utaznak sokan ilyen...

"Miből" utaznak sokan ilyen helyekre?

Figyelt kérdés

Mivel én is szeretnék utazgatni, világot látni sokat olvasom mások élménybeszámolóit, útiterveit. Rengeteg a fiatal akik többszázezer- vagy milliós utazásokról mesélnek. Amerika, Ausztrália, Maldív-szgk, Hawaii...

(Mivel dolgozom pénzem lenne nekem is de első a saját ház, na meg a munkahelyemről nem engednének el még 2 hétre se.)


2012. jún. 13. 09:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak az utazás fontosabb, hogy saját házuk legyen. Így erre költenek inkább. Van aki viszont szülei révén megengedheti magának.
2012. jún. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
"Sokan túl késõn ismerik fel az elmulasztott életcélokat. Ezért Ember, légy idejében bölcs, legfõbb ideje, hogy utazz!" /Goethe/
2012. jún. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek pár ilyen embert, és több eset lehetséges, de lényegében mindegyiknél az derül ki, hogy a szülők pénzelik az egész utat közvetve, vagy közvetlenül. Az egyik, aki valójában nem is többszázezer- vagy milliós utakat csinálnak, hanem stoppal, Chouchsurfinggel gyakorlatilag csak a kajára költve jutnak el helyekre. Így lényegesen olcsóbban ki lehet jönni, de persze nekik sincs valószínűleg munkájuk ha 3-4 hétre, vagy akár többre el tudnak menni, otthon laknak szülőkkel, így lakhatásra és élelmiszerekre itthon nem kell költeniük, azt a minimális összeget ami az utazásra kell valahogy összegyűjtik. A másik típus az, akit tényleg konkrétan a szülei pénzelnek, ezt nem kell részleteznem gondolom. Ők tényleg sokszor milliós utakat csinálnak, mert gazdagok. Aztán vannak olyanok, hogy a szülő vett neki egy lakást amikor felvették egyetemre, ott kiad egy-két szobát albérlőknek, és az így befolyt minimális pénzből utazik.

Van viszont egy emberke, aki tényleg keményen tanul az egyetemen felvették az MTA-hoz valami programba, és egy rakás pénzt keres fiatalon, úgy, hogy mellette akkor megy el szabadságra, és annyi időre amennyire akar, csak a dolgok időre kész legyenek.

A lényeg, hogy az én meglátásom és tapasztalatom szerint önerőből, fiatalon, sokat utazni csak nagyon kevesen tudnak, a legtöbben szülői támogatással teszik ezt.

2012. jún. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 éves vagyok, és sokat utazok, de hiába engedhetném meg magamnak a drágább utazásokat (azért milliósakat nem), de valahogy mindig is a hátizsákos utak vonzottak, mert egy bőrönddel, hotelből, turista-paradicsomokban nem lehet megismerni egy másik kultúrát. Sokszor ki lehet fogni nagyon olcsó jegyeket (nem csak repülőket!), rengeteg nemzetközi barátom van, akik tudnak nekem szállást biztosítani, így elég olcsón ki lehet sokszor hozni utazásokat. Mondjuk ezek mind Európán belül vannak, de hát itt is annyi szép hely van, nem kell mindig az 1000-rel nyomatott helyekre menni :)
2012. jún. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én sem engedhetem meg, hogy utazgathassak, de nagyon szeretnék. Szülemmiel élek, és dolgozok, de amit megkeresek, annak nagyrészét a fősulira költöm. Olyan szempontból szerencsés vagyok, hogy a szüleim eltartanak, tehát nem várják el, hogy adjak haza a pénzből, de a tanulmányaimat saját magam finanszírozom.

Mindenesetre amennyit tudok félre rakok, és így tudok idén nyáron kimennyi 1 hétre Olaszországba. Mindenki azt mondja, hogy mért nem teszem inkább félre azt a pénzt, vagy gyűjtsek autóra...stb, de én úgy vagyok vele, h nekem ez minden pénzt megér. És tényleg addig kell utazgatni és világot látni, amíg van rá lehetőséged, mert annyi szép hely van, és később már bánni fogod, h ezeket nem láttad.

2012. jún. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Akik Hawaii-ra mennek, esetleg Bali vagy Indonéz szigetvilágra, esetleg Francia Polinéziára, mehetnek például éves prémiumból, amikor az éevs bér 100%-kát egy összegben kifzetik a drága ügyvezető uraknak és hölgyeknek, vagy bárki másnak. Nem irigykedésből írom, de ilyen is van.


Sok menő-manó milliomos ember azt hangoztatja, és ki is meri nyílvánítani (süljön le a pofáról a bőr-jóindulattal mondom), hogy Horvátországba nem utazik, mert arra a színvonalra nem süllyed, ugyanis ott háború volt, és számára alázkodás, leereszkedés.


Nos, én úgy tudok idén menni Horvátországba, hogy lassan 1 éve hogy nem vettem magamnak normális cipőt, nadrágot, és kőkeményen spóroltam, se Karácson, se Húsvét, se Karácsonyfa.... Volt olyan nap, hogy csak sós kiflit ettem . Így is lehet pénztgyűjteni.

2012. jún. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Én a szüleimmel jártam nyaralni, általában Görögországba mentünk, egész évben erre spóroltak, szerencsére nem dohányoznak, nincs hitelük, mindketten keményen dolgoztak, 1 hónapig sem voltak munkanélküliek, jól beosztják a pénzt, így pár 100 ezer ft-ot rá tudtak minden nyáron szánni a nyaralásra.


Ha sok család letenné a cigit, máris telne nyaralásra...

Barátnőm szülei egy hónapban min. 30.000 ft-ot cigiznek el, az egy évre 360.000, és sírnak, hogy soha nem voltak még együtt nyaralni....

2012. jún. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát igen annak ellenére hogy gazdasági "válságot" élünk (engem is érint), még mindig nagyon sok a gazdag akik megengedhetnek maguknak-családjuknak évente akár több ilyen luxus utazást is.
2012. jún. 13. 12:37
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagy álmom, hogy összespóroljak egy amerikai útra, de erre legalább fél milla lenne, szóval vannak azért vannak kétségeim, hogyha ennyi pénzt sikerülne összespórolnom, akkor erre kéne-e költeném.

Azért szerencsésnek tartom magam, szüleimmel szinte minden nyáron mentem nyaralni Európában. Persze azért szívesen megnéznék egyszer egy egzotikus országot is. Apukám rengeteget dolgozik, és valószínűleg ki tudnánk fizetni egy ilyen utat is, de nekünk azért fontosabb, hogy évközben ne kelljen összehúzni a nadrágszíjat, mint az, hogy elmondhassuk, hogy "voltunk a maldívon", aztán egész évben spórolunk a kaján meg mittomén :)

2012. jún. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

És ez téged miért zavar? Én 13 éves vagyok és nagyon sok helyen jártam, idén nyáron Olaszországba és Görögországba megyünk. Van nagy házunk, kocsink, jó ruháink és szüleim jól keresnek..

13/L

2012. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!