Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Tényleg neki lehet vágni...

Tényleg neki lehet vágni Erdélynek szállásfoglalás nélkül két kisgyerekkel? Erdélyiek ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Évek óta szeretnénk kimenni. De sosem jött össze. Most is volt egy út, de végül a nagy távolság miatt lemondtuk (13 óra autóval). Többen mondták, hogy miért nem indulunk neki csak úgy, hisz kint nagyon kedves emberek vannak, és biztos találunk majd szállást olcsón ott ahol épp elfáradnak már a gyerekek. (remélem érthető). Hát így a férjem is benne lenne, hisz így a gyerekekhez tudnánk igazítani az utazást. Viszont sohasem utaztunk még így, főleg nem külföldön. Mernétek így elindulni?
2012. júl. 21. 13:18
 1/6 anonim válasza:
0%
Nem. Csak előre lefoglalt szállásra, és nem autóval zötykölődni, mert az egy csomó időt, energiát elvesz. Még egy felnőttnek is sok, nem a gyerekeknek. Szóval én csak repcsivel vágnék neki.
2012. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

Nem erdélyi vagyok, de viszonylag jól ismerem Erdélyt, engedj meg néhány gondolatot:


1. Valóban jó lehetne a repülő, de kétséges, hogy a gyerekek hogy bírnák. Ha jól, akkor jó lehet, de az a további kérdés, hogy ahogy leszáll a repcsi, hogy közlekedtek tovább. Erdélyben igen rossz a tömegközlekedés, a helyiek is inkább stoppolnak, autó nélkül esélytelen a dolog.


2. Szerintem a szállás szempontjából gond nélkül elindulhattok szállásfoglalás nélkül. Erdélyben valóban nagy hagyománya van a falusi szállásadásnak, és bár népszerű uticél, nem valószínű, hogy ahol épp jártok, 15 km-en belül egyetlen család sem tud szállást adni. Ugyanakkor ami miatt én mégsem javasolnám a teljes spontaneitást, az az, hogy Erdélyben rengeteg látnivaló van (én többször jártam kint magánemberként és 10-50 főig szervezett utakat is szervezek és vezetek folyamatosan), tehát ha annyi pénzt rászántok, ami az utiköltséget, szállást jelenti, nem mindegy, hogy mit láttok, merre jártok, és hogy érzitek magatokat. Ha írsz privátot, nagyon szívesen segítek egy-két konkrét ötlettel.


3. Ha mégis a teljes spontaneitást választanátok, szeretettel javaslom Sós Judit-Farkas Zoltán: Erdély útikönyv c. könyvét, a látnivalókon túl tele van szálláshelyek és éttermek telefonszámaival. Szerintem nagyon jó könyv, és hatalmas segítség lehet.


Sok sikert, érezzétek jól magatokat Erdélyben, biztosan hatalmas élményt fog adni!

2012. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen.

Mi hárman vagyunk testvérek,de mindig úgy mentünk nyaralni hogy soha nem foglaltak anyuék szállást. Voltunk így nagyon sokat belföldön és külföldön is nyaralni. Mi gyerekek az autóban mindig alhattunk.Ha külföldre mentünk este indultuni,akkor mi végigaludtuk az éjszakát,és reggelre már az uticél közelében voltunk.

2012. júl. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bárhol nem lehet szállást találni. Én úgy csinálnám, hogy Kalotaszegen és Széken megállnék 1 napra, nagyjából félúton a Székelyföldtől. De van Déva mellett is egy magyar falu, mert Torda mellett is, szóval a délebbi részeken is lehet találni. A román vidékeken már nem olyan könnyű.
2012. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. nek. ne haragudj, de butaságot írtál. Repülő Erdélybe ha jól tudom csak Marosvásárhelyre megy. És onnan gyerekekkel hogyan tovább?

A hegyekben tény hogy nincsenek túl jó utak, de zötykölődni sem kell, példát vehetnének a hazai útépítők, hogy is kell jól megcsinálni egy főutat.

Nem vagyok erdélyi, de évente legalább egyszer elmegyünk, és ha nem foglalunk szállást, akkor is bárhol lehet találni, a falusi vendégházak nem drágák, kedvesek és jól főznek, de még a városokban lévő panziók is megfizethetőek.

2012. júl. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítő válaszokat. Mindenképpen menni fogunk, ha nem is idén, akkor jövőre. De valószínű, hogy így. A repülőt én sem tartom jó ötletnek, már csak azért is, mert tényleg 2 gyerekkel, meg csomagokkal, hogyan utazunk tovább. Ott tudtommal tényleg elég nagy távolságokra vannak egymástól a nevezetességek.
2012. júl. 21. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!