Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Hátizsákos utazás. Valahonnét...

Hátizsákos utazás. Valahonnét tudok erről információkat gyűjteni?

Figyelt kérdés

Annyira szeretnék utazni. De nincs és soha nem is lesz rá elegendő pénzem.

Barátnőm mesélt egy haverjáról, aki stoppolással körbejárta egész Európát.


Kb. 300.000 forintos tőkéből mekkora út finanszírozható? Ha közbe találnék pár helyen alkalmi munkát. Legolcsóbb szállások, ingyen útiköltség.



2012. júl. 30. 10:17
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

De merre akarsz indulni?

Nagyon nem mindegy, anélkül hogyan lehetne válaszolni??

"Legolcsóbb szállás" - hol??? Németországban, Angliában, Bulgáriában...???

2012. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

A történeteknek amit hall az ember,sokszor a fele sem úgy volt ahogy elmondják.

Lehet hogy 10-15 éve a barát stoppal utazta be Európát, de szerintem ez ma már szinte lehetetlen,és nagyon nagy butaság is lenne.

Én rendszeresen közlekedem autóval fél Európán keresztül.(Anglia - Magyarország közötti országokban) Utam során nagyon sok stoppossal találkozom,és nagyon keveset vesznek fel. Egyszer Németországban ahol 2 órára megálltam, figyeltem,hogy a fiatal stoppos srácot ki veszi fel. Minden beguruló autóhoz odament,és 2 óra alatt senki nem vette fel utasnak.

Szóval ma a stoppolás sem megy olyan könnyen. AZ alkalmi munkákkal az a gond,hogy manapság annyian munkanélküliek,hogy alig van alkalmi meló. Ha van akkor nagyon jól kell tudnod kommunikálni,és "tökös"-nek kell lenned.. Arról nem is beszélve,hogy külföldön is érhet olyan meglepetés hogy adnak alkalmi melót,és nem fizetnek ki. Ha feketén melózol,még reklamálni sem fogsz tudni.

A szállások,meg sehol nem olcsók,hacsak nem a kanapé szörföt veszed igénybe.(itt csak az a gond,hogy mindenki szállást keres,de alig akad aki ad is ingyen kanapét)

De talán a szállást úgy tudod megoldani,hogy minden országban ahol meg akarsz fordulni,még utazás előtt keresel magyarokat akik ott élnek,és tőlük kérsz 1-2 nap szállást.

2012. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A hostelek is viszonylag olcsók, én most így utazom elfogadható áron.
2012. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Bárhol, mindenhol.

Oké a stoppolás nem pálya. De ott van pl a vonat 1 hónapos bérlet egész Európába 130.000 ft (ifjúsági). A hostelek elég olcsóak, minél több ágyas annál jobb. Ráadásul a vonaton elég sok időt lehet a pihenésre szentelni.


Ha csak egy hónapra eltudnék menni és ezalatt körbejárnám fél európát, vagy ha csak 4 országot nekem az is tökéletes lenne.


Már csak 1 évem van hátra, suli mellett dolgozok. Kell valami az életembe ami felfrissít.


Igazából oldalakat keresek.. Ahol össze vannak gyűjtve a hostelek.

Nevezetességek, hova érdemes elmenni, miből lehet pénzt lefaragni stb..

2012. júl. 30. 11:26
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszélsz angolul akkor a couchsurfing.com-ot ajánlom!
2012. júl. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem gyűjtsd össze a haverokat és menjetek kocsival. Úgy olcsóbb is mint bármi más és oda mentek ahova akartok, éjjel meg alszotok sátorban, kempingben ;)

Én így voltam már itt-ott, sőt volt h nemis aludtunk, de azok rövidebb túrák voltak :)

2012. júl. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

5: Köszi!

6:Nem akarok saját kocsival menni. Időközben rájöttem, hogy vonattal a legtutibb.

Utastársnak maximum 2 embert tudok elképzelni. De az már a plafon. Tulajdonképpen ez a 2 fő sem a baráti társaságomból kéne, hogy összeálljon, hanem idegenekből hasonló célokkal.

De legszívesebben egyedül mennék. Nekem kell ez a kulturális sokk.

2012. júl. 30. 20:48
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 180.000Ft-ból megyek 26 napra Iránba, emellett még meglátogatjuk Szerbiát, Bulgáriát, Törökországot, Grúziát, Örményországot és Irakot is. Szóval a 300.000 bőven sok, rengeteg minden belefér, csak persze nem Svédországban, meg Angliában kell gondolkodni. Ha mondjuk ennyi pénzem lenne, akkor még a 26 napos kör végén el tudnék ugrani pár egy hétre Moldovába, és még egy hétre Ukrajnába, ez így együtt már 10 ország (ez esetben ugyanis Románián át mennék természetesn Moldovába), ami szerintem elég jó, ráadásul nem is akármilyen 10 országról van szó!
2012. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
67%
Ha egyedül mész téll a vonat a legolcsóbb, viszont úgy uncsibb is sokkal ám és félelmetesebb is.
2012. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyedül megyek most, ráadásul Amerikába, nem kell attól megijedni!

Egyedül az ember legalább biztos azt csinálja, amit akar, és nem kell kompromisszumokat kötni! Ott meg majd csak találok olyanokat, akik szintén ugyanarra a programra akarnak menni az adott napon, ahova én, szóval azért nem jelenti ez azt, hogy végig tényleg egyedül van az ember.

Sőt, így jobban lehet barátkozni. :)

2012. júl. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!