Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Oroszországba miért kell vízum?

Oroszországba miért kell vízum?

Figyelt kérdés

Az oroszok attól félnek, hogy a magyarok tömegesen szökdösnek be az országba? Attól félnek, hogy kimegyek turistaként Szocsiba, és a jólétet látva illegális munkásként fogom tengetni a napjaimat? Vagy most tényleg, mi a helyzet?

Általában azok az országok kérnek vízumot, akik félnek a bevándorlástól. Ezért kérünk mi is az ukránoktól, és ezért kér tőlünk is egy csomó állam.

De az oroszok miért? Nem hiszem, hogy egy magyar emberben, Moszkva utcáit járva feléledne a "Russian Dream", a vágyakozás a lehetőségek országa után :D


2012. aug. 1. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy ország akkor is kérhet vízumot, ha szeretné kontrollálni, megszűrni a beutazókat, akár biztonsági vagy más okból.
2012. aug. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ország nem feltétlenül azért ragaszkodik a vízumhoz, mert a bevándorlástól, vagy "szökdöséstől" fél.
2012. aug. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk én nem értem miből gondolod hogy vízumot csak azért kér egy adott ország,hogy ne legyen sok bevándorló,mert nem így van.

mellesleg Oroszország elég jó gazdasági helyzetben van,és jobb az életkörülmény mint jelenleg Magyarországon.

Bizony ha tehetnék sokan kimennének oda is dolgozni.

2012. aug. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, amikor kint voltam, akkor nem láttam, hogy jobb lett volna az életkörülmény. Úgy láttam, hogy van egy szűk gazdag réteg, meg van az átlag, aki kb. úgy él, mint nálunk egy rosszabb vidéki város lakosa.


Biztonsági okokból nem tudom, hogy miért tartanak tőlünk. Egy csomó olyan országba lehet szabadon utazni, akiknek jobban kellene félnie a magyar bűnözéstől.

2012. aug. 1. 12:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a magyar bűnözésről van szó, hanem nemzetbiztonságról, ipari kémkedésről, külföldi sajtó kontrollálásáról, stb.

És nem csak magyarokról van szó. (Függetlenül attól, hogy magyar útlevele van.)

2012. aug. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért, ezt te kihagynád?

http://www.youtube.com/watch?v=_quhgm09Dg8

2012. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert az oroszoknak is kell Magyarországra.


A vízummal nincs semmi gond, a kötelező belejelentkezés már sokkal rosszabb.

2012. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

jajjjj de jót nevettem :D

A 6. válaszoló linkjén meg azon, amit te írtál, kedves Kérdező:


"Nem hiszem, hogy egy magyar emberben, Moszkva utcáit járva feléledne a "Russian Dream", a vágyakozás a lehetőségek országa után :D"

Russian Dream.. lol... :D bár akkor már oroszul kellett volna inkább írnod :D

2012. aug. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Oroszorszag tolunk azert ker vizumot, mert mi is kerunk toluk es igy kolcsonos. Ilyen egyszeru. Ha nekik ide kell, akkor kelljen nekunk is oda. Erre kenyesek.


Amugy meg kedves kerdezo, orosz nagyvarosokban sokkal jobbak a fizetesek mint az atlag magyar berek...


Ja, meg egy: a ki es beutazasok kontrollalasara. EU/USA es RUS kozott a viszony annyira nem jo, megy siman a kemkedes stb... gondold el hogy egy keresett embernek a kovetseg adna egy utlevelet aztan hello, lepne le az orszagbol. Na ezt nem tudja megcsinalni, mert orosz vizum is kell bele.

De a fo ok mint mondtam nem ez, hanem a kolcsonosseg elve.

2013. nov. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

"Amugy meg kedves kerdezo, orosz nagyvarosokban sokkal jobbak a fizetesek mint az atlag magyar berek..."


Kedves válaszoló. Az átlagbérek csak Moszkva bizonyos részein magasabbak, de ettől még a lakosság 99%-a rosszabbul él.

2013. nov. 15. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!