Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » FONTOS! Tanácsot szeretnék...

FONTOS! Tanácsot szeretnék kérni! AZ iranylonfon.hu és a magyaroklondonban.com szállásközvetítőkről mi a véleményetek? Ők megbízhatóak-e?

Figyelt kérdés
Milyen szállásokat adnak, tényleg segítneke-e a paprímunkák intézésében, nem-e lepukkant egérlyukat adnak ki 15-20 fővel egyszerre? Annyi mindent átnyálaztam már a neten, és mindegyik oldalról csak rosszakat olvastam. Rájuk keresve azonban sem nem jót, sem ne rosszat nem találok. Sosem dolgoztam még, egyszer voltam csak kint Londonban egyedül pár napot, az angolt erős alapfokon beszélem, de nagyon félnék egyedül a nagyvilágba kimenni. Nagyon hálás lennék mindenkinek, aki tudna kedves, segítőkész magyarokat ajánlani, mert tudom, hogy nem minden megyar olyan, amilyennek leírják sokan őket. Van nagyon sok kedves, rendes, tisztességes magyar ember is, csak sajnos egyre kevesebb. Én szeretem a népemet és a hazámat, nem akarok elzárkózni a nemzetemtől, de igen, én is megválogatom, hogy kivel bratyizzak össze. Azonban muszáj lenniük becsületes magyaroknak is. És igenis vannak olyanok. Segítsetek! Örök hálám!
2012. aug. 6. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Iranylondonblog.hu az felejtős, kis szobákat adnak, a piaci árnál drágábban, kétes hírű környékeken. Munkában nem segítenek, kapsz egy listát ügynökségekről, aztán magad intézkedsz. Papírmunkában szintén nem segítenek. A másik iroda is hasonló, munkát sehol sem szereznek, mert ezeknek az irodáknak a szállás a fő profitjuk, őket csak az érdekli, hogy náluk lakj, mással nem foglalkoznak. Én itt vagyok már Angliában 3 éve, de eddig csak magyarok próbáltak átverni, más nem, pedig sok féle nemzet lakik itt. Vannak rendes magyarok is, nekem is van 4 ismerősöm, ők rendesek, de sokaknak csak a pénzed kell, a kezedet nyújtod, de sokaknak a karod kell. A legtöbb magyarnak, amikor kijön, az első kérdése egy régebben kinn élőtől, hogy mennyi a fizetése. Tehát rögtön magyarosan kezdi, mert mindjárt a másik zsebében turkál.
2012. aug. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A magyaroklondonban is felejtős. Őket többen perlik,akárcsak a barátnőm is aki tavaly velük ment ki Londonba. A munka amit ígértek nem létezett, és olyan helyen szállásolták el,ahol nemcsak 12-en voltak egy lakásban,hanem a lehető legrosszabb környéken,legpocsékabb házban. A barátnőmnek szerencséje volt,mert ott voltam én (igaz én nem Londonban élek) akit feltudod hívni,hogy segítsek rajta.

Az első azt írja hogy a magyarok nagyon átvágnak,nem segítőkészek stb.. Sajnos igazat kell adnom neki. Én munkaközvetítő irodában dolgozom,és az elején gondoltam segítek a honfitársaimnak. Nem kértem sem + pénzt, nem vártam el semmit, hiszen csak az volt bennem,hogy annak idején amikor kimentem,milyen jó lett volna ha hasonló segítséget kapok. Nem fogom leírni,milyen csúnyán átvertek,de a végén már nekem volt a munkahelyemen kellemetlen..Egyszerűen a kedvesség, a jóindulat csak addig volt meg, amíg meg nem kapták az állást.. De ahogy te is, én is csak reménykedem hogy csak vannak valahol rendes magyarok is..Csak hát a rendes magyarok bizalmát ma már nehéz megszerezni.


Kedves kérdező. A 2 lehetőség amiről írtál mindkettő becsapós, rossz,és egy csomó pénzt lehúz rólad.


Én azt tanácsolom neked,hogyha London az célod,akkor merj belevágni erős alaptudással, és tőkével. Ha már kint vagy akkor magad menj az irodákba munkát keresni..Több lehetőséged lenne így. Nagyon szívesen segítek abban,hogyha nincs ismerősöd Londonban akinél az első 1-2 napot eltöltsd hogy keres szobát magadnak,és mit hogyan intézz el. De nem tanácsolom hogy akár az iránylondon vagy akár a magyaroklondonban helyre fizess kisebb vagynt(legalább 1 hónap szállást már rendezni tudnál vele) azért amit magad is ingyen meg tudsz oldani.

üdv

2012. aug. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló: írtam PM-et, remélem, megkapod!


Amúgy a londonimagyarok.hu az a cég, ahol egy Szabó László nevű RAJ húzza le az embereket, s aki az iwiw-es képein luxuskocsikkal pózol. Szóval nem csodálom, hogy barátnőd ezeket perli. De szerintem nem ő az első, aki perli őket, mégis évek óta csinálják ezeket. Lacika csinálja még a londonimunka.eu oldalt is állítólag, ahol 9-10 fontos kezdő órabért ígér nulla nyelvtudással a Tescoban, meg a Coca Colában. Sajnos nem csoda, hogy így elfordulunk egymástól, ha ilyen tapasztaltaink vannak. Azonban én próbálom nem elítélni az egész magyarságot, bár nekem is alig vannak jó tapasztalataim. De amik jók, azok tényleg nagyon jók. Nem rejtem véka alá, én is azért szeretnék elmenni, mert a saját hazámban nem érzem jól magam. Nehéz egy folyton elégedetlenkedő, egymásra mindig irigykedő, posztkádári felfogású és berendezkedésű nemzettel együtt élni. Marha nehéz.

2012. aug. 7. 09:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!